Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Koaksiaalkõlar- element, mis pmts koosneb 2 elemendist.
Näed: madalate- keskete jaoks on suurem membraan all pool, kõrgete mängimiseks see väiksem seal keskel.
Komponentkõlar- elemendid ei asetse nagu koaksiaal kõlaril "üksteise küljes" vaid on eraldi madal- kesksagedus element.
Nagu siin. Tavaliselt on komplektina ka filtrid kaasas.
2-ribalised ja 3-ribalised kõlarid- näitab, mitmeks osaks on sagedusala jaoutatud. Näiteks 2 ribalistel kõlaritel on 40-4500Hz madal- kesksagedus elemendi mängida ja siis ülejäänud 4500-18000/20000Hz on tweetri mängida. Kolmeribalisel on aga näiteks madalsagedus elemendil esitada 40- 500Hz, kesksagedusel 500- 5000hz kesksagedus element ja 5000- 18000/20000Hz tweetri (kõrgsageduselement) mängida. Muud vahet nagu polegi.
RMS 200W- nominaal võimsus, võimsus mida element kannatab pikaajaliselt, tavaliselt siinusvõimsusega või siis võimenditega kui suurt võimsust siinusheliga välja antakse.
MAX 400W- mingi hookus- pookusega saadud arv, mida element peaks lühiajaliselt väidetavalt kannatama või võimude puhul muusikaline võimsus- palju muusikaliselt võimsust välja annab.
T/S Parameetrid- andmed, mille järgi elemendile kast arvutatakse.
Sagedusala 32-2000Hz- "heliriba" laius mida kõlar esitada suudab. (Inimene kuuleb helisi 20Hz- 18000Hz, lapsed ka kuni 20000Hz, võib varieeruda.)
Tundlikkus 86 dB- tavaliselt väljendab, kui suurt helirõhku suudab element teha 1W võimsusega 1 meetri kauguselt.
Võimu oomid- näitab, mis takistusega kõlareid võib külge panna. Kui paned näiteks 8 oomisele võimendile 4 oomise kõlari, on suur tõenäosus, et võimendi kuumeneb üle ja põleb läbi. Kui 4 oomisele võimendile 8 oomise kõlari, siis pmts kaotad võimsuselt.
PS: Kõlar on tervik, mis koosneb valjuhääldist ja kastist. Paljas element (valjuhääldi) ehk see osa mis häält teeb ei ole veel kõlar tehniliselt võttes.
küsiksin igaksjuhuks üle sellise asja et kui ma panen 4 oomise kõlari 8 oomise muusikakeskuse taha siis kaua ma võin teda seal hoida ilma et ta juba mingit kahju tegema hakkaks?
ses mõttes et ma tahaksin ühte kõlarit proovida, siis ma võin mingiks hetkeks ta sinna taha ühendada et aimu saada kas ja kuidas ta töötab.
Ei hakanud uut teemat tegema, sest tundub, et minu küsimis sobib ka siia.
Nimelt kui leida valemiga N=U*I võimendi võimsus, kas siis on tegemist võimendi maksimumiga või suudavad ka võimendid lühiajaliselt rohkem välja anda? Tuli segane jutt nagu alati, aga vast saate küsimusest aru
Minu loogika järgi niimodi väljundvõimsust ei sa. Ni saad teada palju võimendi tarbib. Näide: kui aku pinge on 12V ja võimendil olev kaitse on 30A
N=UxI N=12x30=360W. Kuna võimenitel ja muudel asjadel on skeemis suured kaod ning suurem osa läheb niiguinii soojusenergiaks siis 360W ei sa mingi nipiga väljundvõimsus olla.
E: Ei pea siit küll kedagi rullnokaks aga vahest võtab muigama küll kui mingi bemmi mees tuleb siis ikka küsid kui võimas süsteem on siis. Õeldakse ikka et 1500W-2000W-ne võimendi ja 1kW supakas
viimati muutis kasutaja rihard; 28 March 2008, 12:45.
Tarbitav võimsus löö kohe pooleks.See osa, mus puudu, kulub võimendi toiteploki ja lõppastme(te) soojendamiseks Reeglina see suhe kehtib(v.a. D-klassi ja teiste kõrgema kasuteguriga võimendite puhul).Toiteploki kaod võivad olla piireis 10...15%, klassikalisel lõppastmel 30...40%, G-klassil 15...20%(seda reaalse muusika korral; siinuspingel on sama mis B-klassis), D-klassis on kaod reeglina 2...10%(ideaaljuhul).
SPLi vennad jõuvad rahulikult kW deni kas sellel ka mõtet on? Aga kindlasti veel vähem mõtet on selle üle targutada.
Muidu palju võimendeid on siin rmsi järgi mõõdetud:
This website is for sale! exe.ee is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, exe.ee has it all. We hope you find what you are searching for!
Maailm oleks puhas ja süüta
kui poleks õllejogurtit
- Õ.Õ.
Comment