Teade

Collapse
No announcement yet.

Alpine cde9841r võimendiks muutmine.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Alpine cde9841r võimendiks muutmine.

    Alpine cde9841r makil varastati paneel ära, kuna midagi ikka autos kuulda tahaks mõtlesin et kas saab selle ilma paneelita tööle ainult võimendina, seniks kuni uue maki saab.

    Et ühendan mp3 mängija otse kuskile ennem võimu maki sees, sellest aga vähe ilma paneelita ei võta makk voolu sisse.

    Küsimus olekski et kuidas makk ellu ärkab, või saab võimule ka kuidagi otse toite peale lasta.

    Kas paneeli ühendamisega maki külge ühendatakse lihtsalt mingid klemmid või suhtleb paneel makiga.

    Või teab keegi pädevaid inimesi pärnu kandis kes asja ära teeks.

    #2
    Vs: Alpine cde9841r võimendiks muutmine.

    Kahjuks pole selle pilli skeemi ja ei tea, mis tüüpi lõppvõimu kivi seal on. Võimule toite lülitamine peaks kõige lihtsam olema, kui seal pole just mõni vinge lõpukivi, mida protsessoriga juhitakse. Probleem tekib helitugevuse, tämbrite jne reguleerimisega. Need kipuvad espetsiaalses protsessoris olema, mida kamandab raadio keskprotsessor. See omakorda suhtleb paneeliga, et teada, mida ja kui palju reguleerida ja ühtlasi näidata, mida parasjagu krutitakse.
    Reguleerida saab ainult nii palju kui MP3-mängija võimaldab.

    Mõnelt oksjonilt võib ka pruugitud esipaneeli saada, kuigi Alpinet liigub vähemalt siinkandis vähe.
    Harjutamine teeb harjutajaks.

    Comment


      #3
      Vs: Alpine cde9841r võimendiks muutmine.

      Tegin ühe pildi selle sisemusest kust cd lugeja on välja visatud.

      Paneeli leidmine pole jah just kõige lihtsam, suhteliselt vana mudel ka ei liigu neid enam.

      Kellegil mõnda tuttavat autoaudio remontjat pole? Et äkki vedeleb mõni makka mis on maha põlenud aga paneel ok (loota ikka võib)

      Kas paneel peab TÄPSELT sama mudeli oma olema või läheb mõni ligilähedane ka.

      Comment


        #4
        Vs: Alpine cde9841r võimendiks muutmine.

        Lõppvõimu kivi pealt, need mis radika küljes otsi kiri ja googlest saad skeemi. Üles tuleb leida klemm millele + andes ärkab kivi ellu (mute tuleb maha) ja siis võid ntks proovida line Outi signaali ühendada need on teine kord lõppvõimu sisendiga ühenduses! Või siis ühendada lõppvõimukivi sisendi klemmi külge (üle konde).
        Maailm oleks puhas ja süüta
        kui poleks õllejogurtit
        - Õ.Õ.

        Comment


          #5
          Vs: Alpine cde9841r võimendiks muutmine.

          See BD3426K, mis seal plaadi keskel lesib, ongi heli protsessor. Sealt lähevad rajad läbi nelja lüüdi lõppvõimu. Sealt peab siis sisendid võtma. Aga radikas tuleb maha kruvida ja kivi (see, millel rohkem koibi on; teine on vist mingi toite ja/või CD juhtimise kivi) mark välja uurida, muidu ei saa seda kupatust käima. Kuna kivi on näoga vastu plekki, siis maha jootmata ei näe marki ilma kivi väljapoole väänamata. Aga ettevaatlikult, sest mõni koib võib ära murduda!
          Paneeli sobivus selgub tavaliselt proovimise teel. Kui ikka raadio külge ilma rusikaga aitamata ei sobi, siis ilmselt käima ka ei lähe, isegi kui juhtmetega ühendada. Kõige parem oleks muidugi võrrelda raadio ja paneeli pistikute ühendusskeeme, et kogemata midagi ära ei kärssaks. Paha ei teeks ka teadmine, milline kontroller oli originaalpaneelis ja asendatavas.
          viimati muutis kasutaja Padasonic; 04 m 2007, 05:34.
          Harjutamine teeb harjutajaks.

          Comment


            #6
            Vs: Alpine cde9841r võimendiks muutmine.

            Kiviks siis Toshiba TA8263BHQ datasheet

            Aga ei saa täpselt aru kuidas mul on vaja ühendada et tööle hakkaks.

            Mis erinevus pre-gnd ja pw-gnd, jalale 6 ja 20 vool peale ja 11,12,15,14 mp3 mängjast signaal ja töötab?
            Sisendi laskmisega on mõtekam teha seda otse kivile või peale seda heliproset läbi nende kondede ja kas rajad on vaja ka eestpolt ära katkestada et eestpoolt mingit segajat ei tekkiks?

            Kuidas jalgu muidu loetakse, et kui kivi minu poole tekstiga kas siis esimese rea vasakpoolne on 1 või?

            Küsimusi nii palju kuna ei taha teda maha põletada väike lootus veel on hinges et leian paneeli.

            Comment


              #7
              Vs: Alpine cde9841r võimendiks muutmine.

              PRE-GND on lõppvõimu difastmete, draiverite jne "massiots". PW-GND on lõputransside "massiots". Vajalikud näiteks vastava trükkplaadi disainiga kivist parima helikvaliteedi väljapigistamiseks. Kuigi võivad ka ilma mingite viguriteta kohe kivi juures kokku saada.
              6 ja 20 on toite +. Kui pistik on alles, siis on kõige lihtsam ühendada nii nagu autoski. Kui pistikus on punane ja kollane juhe, siis ilmselt punast pole vaja ühendada. Aga et lõppvõim ellu ärkaks, on vaja veel 4. jala (STBY) peale >=3V saada. See tuleb ilmselt otse keskprotsessorist ja antud rada on vaja kusagilt pooleks lõigata või miskit välja joota. Tuleb pliiats võtta ja jupike skeemi joonistada kui muidu sotti ei saa. Siis anname sinna koivale näiteks 12V läbi mõnekümne kilo-oomise takisti. Datasheedil olev kondekas võib kohe kivi juures asuda.
              Sisenditega tuleb eksperimenteerida. Kasulik oleks protsessoripoolsed lüütide otsad lahti joota ja nende külge sisendi juhtmed joota, et vältida võimalikke moonutusi. Kui kunagi peaks õige paneel näppu sattuma ja tekib mõte raadio taastada, siis on lüüdi otsi palju lihtsam tagasi joota kui peenikesi radu lappida. Võimalik, et tuleb lüütide ja pleieri vahel aretada potekad või pingejagurid, et lõppvõimu liiga tugeva signaaliga mitte kraaksuma ajada või lausa maha põletada. Kasulik enne ühe kanaliga proovida. Ühe kanali sisendid (näiteks esimene vasak ja tagumine vasak, teine kanal samamoodi) omavahel kokku näiteks 10k takistitega (võibolla pole ka vajalikud ja nominaal pole kriitiline) ja nende ühenduskohast siis sisendi jagurile või poteka liugkontaktile.
              Kivi esimene jalg on jah täpselt see, mis pakutud.
              Selline pikk ja võibolla segasevõitu jutt. Ehk on abiks. Head pusimist!

              Offtopic: Kuna raal unustas vahepeal järjekordselt hiire olemasolu, siis tuli poolik postitus "käsijuhtimisega" ära saata ja restart teha. Nüüd siis täiendatud ja parandatud versioon.
              viimati muutis kasutaja Padasonic; 05 m 2007, 00:29.
              Harjutamine teeb harjutajaks.

              Comment


                #8
                Vs: Alpine cde9841r võimendiks muutmine.

                Tänud Padasonic, töötab

                Kuna see plaat mingi mõksiga kaetud on ei saanud ma kohe sisendi kondesid kätte(ise arvan et viga jootekolvis mitte minus) igatahes jootsin konde ette lisajuhtme ja sinna playeri töötab küll ei hakka ragistama ega midagi isegi kui vol põhjas.

                Miks standby jala ees konde veel on, ilma töötas ka . Kas lihtsalt võimalike häirete silumiseks vms.

                EDIT: Veel üks imelik asi ilmes, sisendi otstel on mingi 4,5v kui playerit küljes ei ole. Et kas see mu playerit ei keera tuksi või, et kui paneks dioodi vahele et palyerisse mingit särtsu ei läheks.
                viimati muutis kasutaja xxl112; 06 m 2007, 13:57.

                Comment


                  #9
                  Vs: Alpine cde9841r võimendiks muutmine.

                  See möks on ilmselt lakk, millega plaat kaetud, et raadio vähem niiskust kardaks.
                  Kondekas koos takistiga teeb lülitusimpulsi pisut "ümmargusemaks", et võimendi sujuvamalt käivituks. Igasugu krõbinaid, mis selle raja peal võivad tekkida, silub muidugi ka.
                  4,5V päritolu kohta ei oska plaadi alumist poolt nägemata miskit kosta. Siis peab lüüdi võimupoolsel otsal sama pinge olema. Kui seda mõõta kõrgeoomilise testriga/multimeetriga, siis lüüdi lekkimise tõttu erilist vahet pole, kummalt poolt mõõta. Sisendi lüütidega paistvad järjestikku olevat veel keraamilised kondekad. Kuna lüüdi jalga on palju lihtsam kergitada kui SMD kondekat plaadilt eraldada (liimitud), siis ei hakanud seda mainima. Tavaliselt on igas kanalis nende kondekate ühenduskohas veel mute transistor, mis igasuguste kommuteerimisest tingitud paukude vältimiseks sisendsignaali lühistavad. Aga sealt ei tohiks mingit pinget tulla. Kuna lüüdid paistavad olema miinusega selle pinge poole, siis tuleks need ringi keerata, sest nende tööeale ei mõju tagurpidi pinge alla töötamine hästi. Kuna see vool, mis läbi lüüdi lekib, on tühine, siis ei tohiks see pleierile miskit kurja teha.
                  Dioodi küll vahele ei maksa panna. Siis kuuleme ainult koledat kraaksumist, sest ühe poolperioodi lõikab diood ära ja teinegi tuleb alles teatud nivoost alates läbi.
                  Selline jutt praegu ilma plaadi teist poolt nägemata.
                  Harjutamine teeb harjutajaks.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Alpine cde9841r võimendiks muutmine.

                    Tõepoolest ei tee midagi, player töötas peale 20min järel olemist ikka edasi.

                    Ei hakka rohkem midagi putitama, ajutine lahendus see on(loodetavasti), kuulata teda ka väga hea ei ole, kui rohkem vol-i peal siis kõrgemad sagedused hakkavad häirima, kuulda juskui polegi midagi erilist aga hakkab kõrvu häirima. Vaikselt kuulates on enamvähem, seniks käib küll kuni uus makk asendama tuleb.

                    Comment

                    Working...
                    X