Teade

Collapse
No announcement yet.

Arutlus "input level'i" teemal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arutlus "input level'i" teemal

    Lihtsalt arutlemiseks sooviks kommentaare sellisele mõttekäigule: oletame lihtsustamise huvides et süsteem koosneb kolmest komponendist: juhtseade-võimendi-bassikõlar. Jättes juhtseadme ja kõlari alati samaks hakkame võimendeid vahetama nende vahel. Kas vastab tegelikkusele arutluskäik, et mida võimsama võimendi sinna vahele panna seda rohkem annab input levelit e. gain'i peale keerata? Ehk siis teistpidi, pannes vahele nõrga võimu hakkab gaini peale keerates üsna vara kõlar plõksima kuna võim ei suuda suurel volüümil enam draiverit kontrollida. Pannes aga vahele suurema võimu saab gaini rohkem peale keerata kuna võim suudab kauem draiverit kontrollida?
    On siin mingi loogika?

    #2
    Vs: Arutlus "input level'i" teemal

    Põhimõtteliselt on õige. Kui juhtseadmes lisad volüümi tähendab see, et tõuseb ka võimendi väljunpinge e võimsus kõlaris. Mingil hetkel saavutab väjund aga sellise nivoo, mis sunnib võimendi moonutama. Võimsam võimendi lubab ka väljundis kõrgemat nivood moonutamata.
    Muidugi on ka muid asju mis võivad väljundvõimsust piirata. Näiteks võimendi toite kaabeldus. Kui see pole piisav (lihtsustatult - liiga peenike) hakkab ka võimsam võimendi varem moonutama, kui peaks. Toitejuhtmetes tekib pingelang ja võimendisse ei jõua enam vajalikke volte. Ka kõlar ise peab kannatama rohkem, kui (võimsam) võimendi suudaks talle sööta.
    Oluline on ka see, missugusel koormustakistusel võimendi võimsus antakse. Oletame, et sul on kõlar 4 oomi ja praegune võimendi lubab kõlarile 200W. Soovid panna 300W-se võimendi, mis aga annab lubatud võimsuse hoopis 2 oomise kõlariga - 4 oomiga tuleb võibolla ainult 150W. Ka sellisel juhul pole nö võimsamast võimendist erilist kasu.
    viimati muutis kasutaja sebastian; 21 m 2011, 23:43.

    Comment


      #3
      Vs: Arutlus "input level'i" teemal

      sebastian, kindlasti on seal veel palju-palju nüansse mis asja mõjutavad. Sellepärast tõingi arutluskäigu algtingimustesse sisse lihtsustused ning momendi et võimendeid vahetades jätame kõik muu samaks, ehk siis näiteks et kaabeldus on ühtmoodi piisav nii lahja kui hea võimendi tarbeks. Aga tänud et mõtteid viitsisid avaldada. Olin ise samuti samal teel oma mõttekäikudega (ja katsetulemuste vaatlustega).

      Comment


        #4
        Vs: Arutlus "input level'i" teemal

        Esmalt postitatud kuta poolt Vaata postitust
        Jättes juhtseadme ja kõlari alati samaks hakkame võimendeid vahetama nende vahel. Kas vastab tegelikkusele arutluskäik, et mida võimsama võimendi sinna vahele panna seda rohkem annab input levelit e. gain'i peale keerata?
        Ei vasta. Sama sisendsignaaliga annab võimsam võimendi lihtsalt võimsama väljundsignaali. Kui sisendsignaal "punasesse keerata", siis on ka väljund alati "punane".
        Iseasi, et võimsamal (paremal) võimendil võib olla suurem ülekoormamise reserv.

        Comment


          #5
          Vs: Arutlus "input level'i" teemal

          Vau - "gain", "driver". Eeldatavasti arvutatakse võimendid normeeritud sisendsignaalide nivoode järgi ja üle selle sisse andes saame pigem moonutusi ja mitte "võimsust".

          Comment


            #6
            Vs: Arutlus "input level'i" teemal

            Tõesti, kui eeldame, et proovitavate võimendite sisendpinged on normeeritud (näiteks 0,775V sisendisse 0dB "gain" puhul = võimendite maksimaalne väljund), ei anna nö juurdekeeramine midagi. Selles suhtes panin natuke puusse.
            Juurde võib siis keerata, kui juhtseadme nivoo on võimendile lubatust madalam.

            Comment

            Working...
            X