Teade

Collapse
No announcement yet.

Audes 75W104-4 projekt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Audes 75W104-4 projekt

    Ostsin siis omale audes 75W104-4 elemendi. plaanis teha kast tuppa. tegemist pole küll esimese projektiga, aga küsimusi on ikkagi. (enne oli KA)
    Tekkis küsimus seoses kasti arvutamisega. Et kui madalal peaks see F3 olema. ja kasti maht võiks olla umbes 50L? ega mul ruumipuudust pole, nii et kui vaja siis võib selle ikka suht suure ka teha. (Supakas läheb trance ja techno kuulamiseks põhiliselt)
    Tõenäoliselt tuleb kahe 75 mm läbimõõduga inverteriga. Seinad 21mm vineerist.
    Teiste projekte olen juba vaadanud. ootaks teie soovitusi veel, siis arvutaks kasti ära ja läheb ehitamiseks
    Veel üks küss: et selle muhu pean võimalikult madalaks ajama?

    #2
    vot nii võiks kõik ehitajad kysida abi, öelda kohe ära, mida selle kastiga kuulama hakatakse!

    muhku eemaldama hakata ei ole mõtet, inverterkastil põmst peabki see olema, ja ma usun et see pigem rahuldab sind rohkem kui häirib. kasti soovitan sul tuunida nii, et muhu kõige kõrgem osa jääb kuskil 50-60hz kanti.

    Comment


      #3
      tänud wiltz. tahtsingi just küsida et mis sagedusele kast häälestada. eks ma proovin siis edasi.
      selle pärast mul see arvutamine ei edenenudki kuna panin tuning frequency liiga madala

      Comment


        #4
        just, kui kuulama hakkad kastiga trance'i ja teknot, siis ei ole tõepoolest mõtet tuuningut liiga madalele ajada, kuna selles muusikas liccalt ÜLIVÄGA harva esineb nii madalaid sagedusi. pealegi, mida madalamale tuuningu ajad, seda rohkem kaotad helirõhus sellel sagedusel, kus sul seda tegelikult rohkem vaja on!

        muidugi, ära unusta, et kui tuunid kasti kõrgemale sagedusele, ntx midgi sellist nagu ma soovitasin, siis tuleb väga ettevaatlik olla selle kastiga filmide vaatamisel ntx (vb mõnikord tekib tahtmine selleks kasutada...), kuna filmi heliefektid ulatuvad tihtipeale väga madalate sagedusteni ja mingi 25hz mydin võib siis väga liccalt su kõlari hävitada, kuna inverterkast ei avalda nii madalal sagedusel enam membraani liikumisele mingit mõju! selle vastu aitab kindlasti päris hästi jälle ülimadalate sageduste filter, mis eemaldab signaalist liiga madalad sagedused

        edu ehitamisel igatahes!

        Comment


          #5
          tänud arvestan ka sellega, sest eks vahest ikka filme ka vaatan.
          EDIT: esialgne graafik. kasti tuning jäi küll 37hz peale, aga muhk peaks ju õiges kohas nüüd olema?
          graafik

          Comment


            #6
            kysiks siinkohal et kui mul on kast tuunitud 33,13 Hz peale, kas ma pean siis seda sagedust tõstma w?
            Olen m amuidu õigesti aru saanud et kasti tuunimis sagedus on Fb?

            Comment


              #7
              Tee nii, ja saab PARIM olema: 45l ja 103x270 toru B)

              Comment


                #8
                proovisim bassboxis sinu varjanti ja graafik küll oluliselt ei erinenud minu omast. a ma võin ju ikkagi kahe 75mm inverteriga teha?
                jupid on nüüd igatahes lõigatud

                Comment


                  #9
                  Originally posted by bls@Aug 18 2004, 19:34
                  kysiks siinkohal et kui mul on kast tuunitud 33,13 Hz peale, kas ma pean siis seda sagedust tõstma w?
                  Olen m amuidu õigesti aru saanud et kasti tuunimis sagedus on Fb?
                  Fb on tuunimis sagedus. Ma tahaks ka teada, et minu kast on tuunitud 46Hz, et kas ma peaksin tuuningut vähendama kui tahan filme vaadata.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by wiltz@Aug 18 2004, 01:39
                    just, kui kuulama hakkad kastiga trance'i ja teknot, siis ei ole tõepoolest mõtet tuuningut liiga madalele ajada, kuna selles muusikas liccalt ÜLIVÄGA harva esineb nii madalaid sagedusi. pealegi, mida madalamale tuuningu ajad, seda rohkem kaotad helirõhus sellel sagedusel, kus sul seda tegelikult rohkem vaja on!

                    muidugi, ära unusta, et kui tuunid kasti kõrgemale sagedusele, ntx midgi sellist nagu ma soovitasin, siis tuleb väga ettevaatlik olla selle kastiga filmide vaatamisel ntx (vb mõnikord tekib tahtmine selleks kasutada...), kuna filmi heliefektid ulatuvad tihtipeale väga madalate sagedusteni ja mingi 25hz mydin võib siis väga liccalt su kõlari hävitada, kuna inverterkast ei avalda nii madalal sagedusel enam membraani liikumisele mingit mõju! selle vastu aitab kindlasti päris hästi jälle ülimadalate sageduste filter, mis eemaldab signaalist liiga madalad sagedused
                    Tahaks teada kuidas see madalam müdin 25Hz, selle elemendi hävitab, kui kast on tuunitud ütleme 55hz peale. Kas ma saan õigesti aru, et mida madalamaid sagedusi element mängib, seda suurem on elemendi võnkeamplituud, mis ületab lubatud xmax-i ja selle tagajärjel purunevad membraan ja toitejuhtmed.
                    Mis sageduseni peaks siis olema kast tuunitud, et see 25Hz müdin elementi ribadeks ei laseks? Kas siis peabki kasti tuuningu sagedus olema 25 Hz?

                    Nõme küsimus küll :unsure: Aga endal sama probleem, et tahaks filme vaadata, aga kast on tuunitud 55Hz peale

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by basssoundman@Aug 19 2004, 02:01
                      Tee nii, ja saab PARIM olema: 45l ja 103x270 toru B)
                      Tegin sama valjukaga autosse kasti 45liitrise ja sama inverteri suurusega ning mütsub hästi. Kasti tegin just basssoundmani soovituste põhjal.

                      Comment


                        #12
                        75mm torud hakkavad võibolla vilistama.
                        Minu Vb on 39Hz ja sellest piisab. Kes kodukino tahab võib ju Fb ka 35Hz peale ajada, aga musa jaoks on 39Hz parim. Olen antud elemendiga niipalju katsetanud.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by kaller@Sep 17 2004, 09:03
                          Nõme küsimus küll :unsure: Aga endal sama probleem, et tahaks filme vaadata, aga kast on tuunitud 55Hz peale

                          Võta kenasti 20Hz madalamaks. Või vähemalt 15Hz. 55hz peal puudub sul madal ots ju täielikult. Pole ime, et ta sul lolliks ei hüppa ennast 25Hz peal

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by basssoundman@Sep 19 2004, 21:48
                            Võta kenasti 20Hz madalamaks. Või vähemalt 15Hz. 55hz peal puudub sul madal ots ju täielikult. Pole ime, et ta sul lolliks ei hüppa ennast 25Hz peal
                            Aga mis sageduse vahemikku F3 võiks jääda. Praegu on kasti tuuningu sagedus 38Hz ja F3 on 43,5Hz. Ja elemendiks on 75W104-8 mitte 4oomi

                            Comment


                              #15
                              "Tee nii, ja saab PARIM olema: 45l ja 103x270 toru "
                              tegin sellise kasti nagu basssoundman soovitas aga tekkis väike kyss
                              probleem selline et ma tegin kasti 50*40*33,millegagi ja ma panin audese esikülje peale mitte otsa sellega tekkis probla kui ml peab olema inverter 27 cm siis ei saa ma kuidagi sega pikkust kasutada juhul kui ma ei võta tahgaseinast villa ära(ma ei pannud vatiini vaid 5cm Parok kivivilla ) et nagu inverter läheb vastu villa ja siis ple tal ju mingit mõtet
                              sellega seoses tekkis uus mõte et kui ei paneks sirget toru vaid paneks nn põlve kas see oleks mõeldav
                              vaataks mingi 27cm põlve ja paneks selle
                              otsa keeraks kas üles või elemendi suunas
                              sry et väheke offtopic aga mai ei hakanud selle pärast uut teemat tegema

                              Comment

                              Working...
                              X