Teade

Collapse
No announcement yet.

kuidas kõlli teha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kuidas kõlli teha

    kuidas oleks õigem teha, kui on kaks elementi, ühesugust, ja tahan nad vähemalt väliseltki ühte kasti panna, kas oleks parem teha üks suur kamber, või siis kaks teineteisest eraldatud väiksemat?

    #2
    tegelikult pole sellel vahet.. kuigi kui teha 2 kambrit siis saad jäigema...
    Loll pea on käte ja jalgade nuhtlus!

    Comment


      #3
      no kui on 2 bassikat siis kindlasti 2 kambrit
      a kui 2 kõrget või midabassi siis teeks ma 1 kambri

      Comment


        #4
        Kui on 2 madalsagedust, siis tee ikka kaks kasti, sest kui üks annab otsad, sis teise tekitatud rõhk teeb kurja.

        Comment


          #5
          to: erx: nüüd olen küll segaduses, esiteks ei usu et läbi läheb, teiseks kui läbi läheb siis kruvin küljest, ja kolmandaks mismoodi ta siis kurja peaks tegema? :S

          Comment


            #6
            Kui kinnine kast, siis ikka 2 "tuba". Mul on mingid tornid, nii et 2 bassikat ühes kinnises kastis. Elemendid hakkavad üksteist segama ( rõhu pärast) ja väga halba häält teevad. Võimsustaluvus on nõrk.
            Kui element on väike ja suurt rõhku ei tekita, siis vist vahet ei ole :P

            Comment


              #7
              no põmst on asi subwofer ja kaks ühesugust 8" elementi tuleb sinna....

              Comment


                #8
                Kui sa paned need yhte kasti siis esiteks nad segavad teineteist ja kui üks läbi peaks minem,siis teine leiab end hoopis suuremat ruumist.

                Comment


                  #9
                  aga miks kuradima pärast peaks läbi minema? ei saa pihta, ma ei ole mingi eriline manjakk, et hoian volüüni plärisemise piiri peal, hoian normaalselt, seal kus on mõnus heli, hea sõpradega rahulikult juttu ajada jne, vahest kui filmi vaadata siis on jah veidi kõvem, aga maks? no ei!

                  Comment


                    #10
                    mulle tundub et see läbi minemise värk on küll kahtlane...see on sama hea juba et ära tee endale subwoofrit et äkki läheb läbi.... ...või on tõesti nii kui ühte kasti paned kaks subwoofrit et siis on läbi minemise võimalus suurem....
                    algaja audiomees............:P

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by 7rauno7@Sep 11 2004, 09:51
                      mulle tundub et see läbi minemise värk on küll kahtlane...see on sama hea juba et ära tee endale subwoofrit et äkki läheb läbi.... ...või on tõesti nii kui ühte kasti paned kaks subwoofrit et siis on läbi minemise võimalus suurem....
                      aga ainult tundub
                      võiks ikka põhjendada oma väiteid

                      ühes teises foorumis on kirja pandud selline kokkuvõttev tekst:
                      Vaheseina mõte on selles, et kui 1 element otsad annab, siis teine element avastab ennast 2x suuremast kastist ja võib ka otsad anda, kuna peab enda jaoks sobimatus kastis mängima. Vaheseina teine idee on anda kastile jäikust juurde.

                      Tõnu


                      võtke palun mingi kastiarvutsprogramm ja pange element 2 korda suuremasse kasti mängima, kui ette nähtud ja jälgige membraani liikumisamplituudi. Olenevalt elemendist võib see ületada kriitilise piiri.
                      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                      t-linespeakers.org

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by ksl@Sep 11 2004, 10:18
                        võtke palun mingi kastiarvutsprogramm ja pange element 2 korda suuremasse kasti mängima, kui ette nähtud ja jälgige membraani liikumisamplituudi. Olenevalt elemendist võib see ületada kriitilise piiri.
                        ehk siis teisisõnu maakeeli tõlkides lööb kas mähisega vastu põhja magnet, rebeneb tsentreerimisrõngas või hoopiski membraan, parimal juhul liimist lahti.
                        Võivad juthtuda üksikult või mixitult.
                        Ja kui juhtubki nii et kõlli parameetrid ei võimalda tal nii suurt kasti, siis kohe kindlasti ka nii juhtub kui sa just ei lammuta taga väiksemal võimsusel nominaalist (arvatavasti seda ei tee enamus)
                        -

                        Comment


                          #13
                          sorry et OT....aga minu viga siis.....
                          algaja audiomees............:P

                          Comment


                            #14
                            Kui sa paned need yhte kasti siis esiteks nad segavad teineteist

                            mis see veel tähendama peaks?

                            Comment


                              #15
                              Üks tuttav kõlariehitaja (proff, mitte liimisolkija) rääkis, et kord tegi puusepp bandpassi kasti veidi valesti. Nimelt pani põhja kahe külje vahele mitte peale, nagu joonisel - seega põhi võttis kasti arvutuslikku ruumala paksuse võrra väiksemaks. Tulemusena membraanid lendasid.
                              See oli küll bandpass, keeruline kast aga enamvähem sama kehtib ka inverteri korral. (Mõõda ja arvuta mitte ära vahi lakke ja ennusta

                              Comment

                              Working...
                              X