Teade

Collapse
No announcement yet.

subari helikvaliteet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    subari helikvaliteet

    on punch P212S4 baasil valmistatud subar, kast on 13mm tugevasti liimitud MDF-plaadist inverteriga kast.

    Probleem on selles, et häirib torust tulev õhu kahin( toru on 100mm*270mm) ja muud häirivad helid, viga ei tohiks olla kastis ja element on ka korras, sest samad häirivad nähtused esinesid ka uuel Sony 600W explode subaril originaal võimuga, ja olen muudel subaritel ka seda kuulnud.

    Kas oskab keegi targem nöu anda, mida teha , et subar mängiks eriti puhtalt ja ilma mitte mingisuguste kaashelidetta, Samas on mul ühed lairiba kölarid kust tuleb bass väga puhtalt tegu on kinnise kastiga, ehk ongi probleem kasti tüübis?

    #2
    inverteri toru liiga peenike?
    Intel inside.. Idiot outside...

    Comment


      #3
      juhendis soovituslik toru läbimööt ongi 100mm.

      Hakkasin näppima yhte kasti arvutusprogrammi(Win ISD alpha) oskab keegi öelda kuidas lisada sinna uut draiverit( selline parameetrite editor kuhu lisad elemendi parameetrid, millega hiljem saad hakata kasti arvutama, nendest Fas, Qts, Fs mis olid pea ainukesed parameetrid mida sain sinna sisestada, nendest nagu ei piisa)

      Comment


        #4
        13mm mdf nati õhuke ei ole??

        Comment


          #5
          ei tohiks olla, max võimsusel kasti seinad ei vibreeri, kast on seest veel lisatugedega.

          Comment


            #6
            võibolla on torus mingi asi, mis paneb selle õhu kahisema, mul oli ka oma supakal nii, siis lihvisin servad inverteril ära, ja kahin oli läinud.

            Comment


              #7
              See mõjutab päris kindlasti, kas toru on kumerate äärtega,või mitte,
              ise olen ka seda proovinud, ilma kumerate äärtetta toru ei ole mõtet panna, need pvc veetorud ei kõlba kuhugi, mida paljud on pannud. aga antud juhul on sama probleem mitme erineva supakaga olnud ja seda veel originaal kastidega, lisaks inverteri mürale on häiriv ka elemendi enda kaasheli, seda kuuleb eriti siis kui paned ainult subari mängima, või teatud muusiaka stiili kuulates, tavalise tümpsu jaoks sobib pea iga subar mis annab norm detsibelli, ega tegelikult tava kodus ja autos hakkavad muud asjad ennem vibreerima, mis petavad tavaliselt kõlari enda poolt tekitatud moonutused mingilmääral ära.

              Comment


                #8
                see 100mm on min mis võib panna, mul endal P112S4 ja peale toru lühendamist ei tulnud mingit vuhinat ning peale vatiini lisamist pole üldse probleeme et asi ilusti ei mängiks. Kas sa tegid raamatu soovituste põhjal kasti? üldiselt on ta mõeldud kinnisesse kasti see element ja kuhu sa panid selle toru? minu mäletamist mööda pidi selle nn kasti lakke panema. üldiselt on selline keskmine 150mm läbimõõt mida soovitatakse 12" subarile. Miks juhend soovitas just 100mm? Sest tahetakse ajada kasti võimalikult madalale ja ei tohi kunagi ületada min piiri.

                Solgitoru kõlbab vägagi ideaalselt, kumerad ääred ajavad f3 sagedust mõne Hz võrra kõrgemaks.

                Erinevad lahendused:
                toru lühemaks/suuremaks
                Mitte nii palju piinata vaesekest
                kasti sisu natuke täita kui pole
                toru asukohta muuta (eeldab uut kasti)
                teha üldse T-Line mis töötab samuti ilusti ja puhtalt
                -

                Comment


                  #9
                  Kast on tehtud jah soovituste põhjal, ja toru asub taga, aga hubitav miks siis sony explode seeria valmis subaritel on sama jama, olen kahte sony subarit testinud, on siis nendel ka liiga kitsas/pikk toru?

                  Comment


                    #10
                    raamatus on ju joonise peal näidatud et inverter tuleks lakke panna, kuigi see ei tohiks nüüd nii väga mõjutada ja mis mõttes sonyl on sama viga? samasse kasti toppisid?
                    -

                    Comment


                      #11
                      Ei, ma mötlen sony valmis autosubareid, tead kyll neid silindri kujulisi, ikka sony oma originaalkastis.

                      Comment


                        #12
                        no siis ei pea ju kogu võimsust välja imema kõlarist. Keera gain nupp allapoole endal või tee kinnine kast.
                        -

                        Comment


                          #13
                          kõlar töötab peaaegu alati alla poole oma võimsusest, aga see kinnise kasti idee on hea, aga pole ise kindel kas see element hakkab paremini mängima kui enne, ja kui läheksi tegemiseks kas siis tootja poolt antud kasti mõõte tasub usaldada?, ja pealegi siis jääb endine kast yle, ja see ei olnud mitte odav kast.

                          Comment


                            #14
                            ostsid selle ve? müü maha ja kallimalt, küll ostetakse, hinda ära siin ütle
                            seda ma ei usu elu sees ka et 100W juures hakkab asi sul vuhisema niimoodi, mul endal on 50+ L kast koos 40cm ja 103 mm inverteriga, isegi 150W juures ei teki mingit vuhinat ...

                            Kinnises kastis mängib ta veidi teismoodi kui inverteris, täpsemalt ... ja minu arust ka paremini
                            -

                            Comment


                              #15
                              Asi on uus ja teda on vaja ,pole nagu mõtet odavamalt ka müüa, ega see element ei tohiks mingi juust ka olla, kust ei saaks talutavat heli.

                              Comment

                              Working...
                              X