Teade

Collapse
No announcement yet.

2x4 oomi Bassikõlar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2x4 oomi Bassikõlar

    http://www.discountave.net/blpowac10car.html

    seal on siis ära toodud kõlar millel "Dual 4 ohm voice coil" On see ikk nii et kõlari membraanile on täiesti eraldi kaks nelja oomist mähist keritud? Seega saan ma teda toita nt võimendist mis annab 2x70w? ehk siis 70w yhte ja 70w teise mähisesse? Eks see peab loomulikult monos siis olema

    Ja seda kõlarit saab eestist kah: http://protuning.ee/index.php?nid=4&data=power&pro=22

    Tegelikult soov oleks teha võim 4x tda1562q. Nii et ostaks 2 taolist kõlli. max peaks siis 2x140w tulema.

    Küsimused siis: kas see kõlar on ausõna kah 250w rms või on see taaskord selline poolpidune number. Seega kas ta ikka 100-140w peaks stabiilselt vastu? Või jääb seda üleüldse väheks? Soovitage paremat/odavamat kõlarit kui teate mõnda. Väga hinnatundlik olen Kõlar peaks olema siis samuti dual voice coil-ga.

    Igaljuhul kõlar mis oleks optimaalne mu tulevasele võimule... (võibolla on lausa rohkemate mähistega kui 2 ka olemas


    ps. ei taha mässata pingetõstmisega jms võimu tegemisel, tahaks lihtsalt ja kergelt tda1562-st võimalikult palju välja pigistada. Asi läheb ju autosse.
    led pirnid

    #2
    ei, kahte eraldi kanalit ei tohi sinna ühendada, see on mõeldud rohkem selle peale, et paned nad kas rööbiti või jadamisi ühendades ühte kanalisse. Kaks kanalit mängivad piisavalt erinevalt, et element õhtale saata. Samas on võimalus et kui võimule tuleb mono sisse, siis kaks kanalit otsilloskoobiga sarnaseks kruttida, sel juhul võid ühendada selle kahte erinevasse kanalisse. seda versiooni ma siiski ei soovita
    -

    Comment


      #3
      kahju sel juhul tõesti, kuid kuda need kanalid siiski saavad erinevalt mängida? kui on 2 identset võimu ja annad mõlemile sama mono sisse. kas ka nii väike erinevus nt mängib siis rolli, et yhel võimul on teatud takisti täpselt 4,7 kilo-oomi, teisel aga 4,8 :-) Et selline 5%-10% asi vms. Et siis kuskil mõjutab midagi.
      Tegelt seleta korra täpsemalt seda erinevuse asja ja võimalikkust kanalites...
      led pirnid

      Comment


        #4
        no mõtle natukene nüüd: Kõlar, see on elektromagnet. Kahe mähisega kõlaris on kaks elektromagnetit. et neid ühtselt tööle saada, siis kahest erinevast vooluallikas anda on paras pain in the ass, et saada neile täpselt ühesugust magnetvälja võimsust. Võrrelda võib ka püsimagnetiga, suurem on ikka testsuguse magnetväljaga kui väiksem
        Selleks, et saada ühesuguseks kaks elektromagnetit, on vaja neisse lasta identne vool nii ampritelt kui ka voltidelt. Et neid asju paika saada, siis kahel erineval ntx monoblockil on gain nupukkesed. Apertangide (riskirikkam) või otsilloskoobiga mõõtes saad nende väljundid paika keerata identseks. Ma ei teagi võimu, mille 2 kanalit mängiksid nii identselt, et võiksid mõlemad mähised sinna eraldi külge kruvida ... No aga kui sa saad võimu sillata, siis võid ju kaks kanalit ühte silda panna ja siis need kaks mähist ntx rööbiti sinna järgi surada iseasi kas võim sul 2 oomist takistust siis sillas vastu peab, sest sel juhul peaks kanalid eraldi olles (mittesillas) ära kannatama 1oomist takistust.

        Sry ma paremini ei oska ka seletada, omal käel ja teiste soovitustega selle endale selgeks teinud. Kui tekst on ka tiba vigane, siis andestage ja parandage mind
        -

        Comment


          #5
          Tegelikult ei ole see probleem. Kahe mähisega võid kasutada kasvõi stereoväljundis.
          Üks kanal teist segama ei hakka. Signaalitugevused summeeruvad samamoodi kui mikseris.

          Piltlikult öeldes, kui sämm ja tanelpadar koos autot lükkavad, siis reeglina kumbki surma ei saa.

          Comment


            #6
            ...

            Comment


              #7
              Olen kindel. Jõuvektorid, mida magnetid tekitavad, summeeruvad.
              Sellist lahendust ju kasutatakse, passiivsupakates, mis ei taha eraldi võimu.

              Comment


                #8
                no, ma ei tea mis nüüd arvata vastused lähevad teiesti lahku, mida või keda uskuda?
                Ehk on veel mõni tark mees kes oskaks asja öelda? siis arvutaks %-i välja kes arvas nii ja kes naa... Nagu miljonimängus Võbolla lõpuks jõuab ka selgusele.

                Nii et veel põhjendusi, vastuseid paluks.
                led pirnid

                Comment


                  #9
                  jõuvektorid loomulikult summeeruvad aga kui kanalid mängivad erinevalt, siis võib tekkida selline moment kus üks mähis tahab allapoole liikuda ja teine mähis ülespoole, mis siis saab? Kuna tegemist ei ole ka just kõige väiksemate võimsustega, siis võib anda kas tuumik otsa kokkupressimise või lahtirebimisega või mõtlevad mähised ise liimist lahti tulla ja tulemus oleks parandust või mahakandmist vajav element.
                  -

                  Comment


                    #10
                    Mina ei oska rohkem põhjendusi tuua, usu keda tahad. Elektrimootoril on ka kolm faasi ja nagu näha, töötavad. Ei ole nii et kui ühe faasi pinge on teisest 10% väiksem siis kaitsmed ja alajaamad tossavad.

                    Lõpetuseks: GIYF !

                    Comment


                      #11
                      elektri mootoritest ei jaga ma tuhkagi, aind niipalju et nad ei liigu edasitagasi vaid reeglina ühes suunas korraga va astemootorid

                      Ei aga kui tahad proovida, siis edu, pane klemmid külge ja vaata mis saama hakkab, vb ei rikugi ära elementi aga kui mähised üksteist takistama hakkavad siis vaevalt et sealt mingit kvaliteeti tulema hakkab.
                      -

                      Comment


                        #12
                        ...

                        Comment


                          #13
                          Jää siis, aga see on lihtsalt vale jutt.
                          Ja mähised ei takista üksteist, signaalid SUMMEERUVAD.

                          Comment


                            #14
                            nüüd oleks hea kuulda kellegilt kes on selle hulljulge tüki ära teinud duubelmähis elemendiga ....
                            -

                            Comment


                              #15
                              Tõsiselt hulljulge tükk muidugi Tagajärjeks on kindlasti tuumakatastroof.
                              Btw. ma sooritasin kah just hulljulge tüki - avasin mahlapaki. Praegu kogun julgust et klaasi valada.

                              Jänespüksid, mõelge. Kahe woofriga supakas, woofrit molupidi koos. See on täpselt sama. Ja ehkki signaal tuleb neile ühest kanalist on valjukad ikkagi paar prossa erinevad.
                              Ma ei saa aru milles probleem ?

                              Comment

                              Working...
                              X