Teade

Collapse
No announcement yet.

2x4 oomi Bassikõlar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Küsiks - miks üldse on vaja toota kahe mähisega bassivaljukaid?

    Isiklikult arvan, et just mugaval viisil stereokanalite madala otsa signaali liitmiseks.

    Comment


      #17
      ...

      Comment


        #18
        ...

        Comment


          #19
          Oma elemendil on mõlemad mähised sillatud kokku jadamisi ja toimivad 2Ohmi pealt kahe monovõimu taga
          Palun skeemi, sellest jutust ei saa aru!
          kui stereos asi töötab siis signaalide erinevusega tekitatakse olukord kus üks tahab suruda väljapoole teine sissepoole
          Signaalid võivad erinevad olla, kuid üldjuhul on nad samas faasis - see tähendab, et mõlemad püüavad liigutada mähist samas suunas.
          Vastandfaasis signaal madalate sageduste osas tähendaks basside puudumist stereohelis.
          mis on tulemuseks? mähise läbipõlemine
          Võimsuse ülekülluse ja mõistuse puudumise korral on võimalik läbi põletada mida iganes.

          Comment


            #20
            Selleks, et mähised ennast laiali kiskuma hakkaks, peaksid põhimõtteliselt mähiste polaarsused erinevad olema. Kui aga teha nii nagu teema algataja tahab (2xtda1562 kivide peal) üks kõlar mängima panna nii, et mõlemasse võimu tuleb signaal samast kanalist, ei ole mähistega mingit probleemi. Ma ei saa aru mis siin virisetakse... Kui panna ühele mähisele vasak ja teisele parem kanal, siis võib ju vahel HARVA probleeme heli KVALITEEDIS esineda, aga mitte mingil juhul midagi nii kardinaalset mis mähised kokku suruks või laiali veaks.(kanalid ei mängi kunagi nii erinevalt)

            Niiet mina arvan, et kui teha nii nagu teema algataja alguses välja pakkus: pannes kõlari mõlemale mähisele eraldi (ühesugune) võim, ning toita neid samast kanalist, ei tule selle asjaga mitte mingit probleemi h34r:
            Intel inside.. Idiot outside...

            Comment


              #21
              nii, nüüd on juba 1 hääl selle kasuks "et võib nii teha".
              Ja mõni peaks veel aru saama, et tahan lasta siiski MONO heli nendesse mõlemasse mähisesse. Lihtsalt küll stereovõim aga sisendiks mono...

              Ja need kõlarid siiski on suht kallid ja võimu läheb ka oma raha, nii et ärge pahandage kui sooviksin veel kindlam olla asja töötavuses ja võimekuses.

              Siin on üks kasutaja nimega "MartinJ" ----> sa võiksid ka miskit kosta palun!
              led pirnid

              Comment


                #22
                Ka minu sõnavõtu mõte oli, et nii võib teha

                Comment


                  #23
                  ...

                  Comment


                    #24
                    ...

                    Comment


                      #25
                      üks võim mille pealt jookseb miinus juhe elemendi ühe mähise miinuse peale ja sealt edasi teise mähise miinuse peale, teise võimu pealt tuleb pluss juhe mis jookseb mähise ühe pluss otsa peale ja sealt edasi teise plussi peale
                      See selgitus on juba parem. Mähised rööbiti ja võimud sillas.


                      Pigem suurema võimsustaluvuse ja Xmaxi nimel tehakse mitme mähisega elemente. Ei saa ju teha üht suuuurt mähist mis kõike võimsust vastu peaks ning kuna mähised on pooli peal järjest, üks allpool teine üleval saavutatakse palju suurem xmax temale.
                      ranz - ehk kommenteerid, kuidas kaks mähist suurema Xmax`i annavad kui üks?
                      Sama võiks küsida ka võimsuse kohta.

                      Comment


                        #26
                        ...

                        Comment


                          #27
                          To ranz: whatever makes you happy.

                          Kes tahab see usub hülgemöla, kes tahab usub füüsikaseadusi.

                          Comment


                            #28
                            Kurat ma ütlen JÕUD - ON VEKTORIAALNE SUURUS ning nad on alati paaris ning mõjuvad teineteisele vastassuunas. Ehk tasuks siin rääkida midagi faasinihutamisest ala mingi kraadi võrra? Oi poisid poisid..... ma olen parem kuss natuke aega enne kui loete raamatud helitehnika ja akustika Muide alusetult demagoogitsema ei hakka :P
                            MSN- taneltreima182@hotmail.com
                            telefon katki.

                            Comment


                              #29
                              9 korda mõõda ja 1 kord lõika, see on siin foorumis mitmeid kordi läbi käinud. Mina ei paneks seda nendesse kahte erinevasse kanalisse enne kui ma olen veendunud et isegi mono signaali puhul kanalid mängivad samasuguselt.

                              Teeme nii et kui ta järgi katsetab selle asja ja sellises süsteemiga nagu ta praegu kirjeldab, õhtale saadab oma elemendi, siis kamba peale plekime kinni?
                              -

                              Comment


                                #30
                                Istun oma tooli peal ja kardan. Mis siis kui gravitatsioon mu lahti laseb ... Jube jube. Räägivad küll et ei lase aga 9 korda karda 1 kord ahasta.

                                Comment

                                Working...
                                X