Teade

Collapse
No announcement yet.

2x4 oomi Bassikõlar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Ja see väike nihe tekitab ka moonutusi.
    Eri sageduse asemle oleks muidugi võinud kirjutada ka erinev signaal.

    Comment


      #47
      Moonutusi tekib, kuid ainult lineaarmoonutusi (sageduskarakteristik). Loomulikult on see jama, aga arvestage et neidsamu lineaar- ja faasimoonutusi tekitab ka sõber tämbriplokk.
      Valjukal on pohh.

      Comment


        #48
        Ei hakkaks uut teemat tegema, aga mõtiskleks veidi, mis saab elektrilisest võimsusest, mis võimendist valjukasse suundub.

        Akustiliseks võimsuseks ehk heliks muundub minu teada ca 1%
        Mingi osa kulub mehhaanilise liikumise tekitamiseks (membraani liigutamine, elastsusjõudude ületamine jms.), kui palju, ei ole õrna aimugi. Pakuks lambist mingi 10%?
        Ja ülejäänud osa ehk ca 90% muutub soojuseks

        Ehk siis teemaga haakuvalt - lastes isegi täpselt vastasfaasis olevad signaalid DVC valjuka mähistele, ei tohiks loogiliselt võttes mingi piirini (näiteks pool maks. võimsusest?) midagi erilist juhtuda? Töötab ikka kui küttekeha Et membraan ei liigu, siis ei toimi muidugi jahutus nii, nagu normaalse võnkumise korral.

        Comment


          #49
          Originally posted by KaruTEC@Sep 21 2004, 12:48
          Btw. pange kõrvataha: kõik mis internetis kirjutatakse ei ole sulatõsi. Osa tekste (või siis enamus) on kirjutatud selleks et oli vaja kirjutada.
          Selge... eks jätan selle kõrvataha.
          Ühesõnaga 100%list kindlust ei saa muudmoodi kui ise katsetades. M.O.T.T :P

          Comment


            #50
            Originally posted by KaruTEC@Sep 17 2004, 11:46
            Tõsiselt hulljulge tükk muidugi Tagajärjeks on kindlasti tuumakatastroof.
            Btw. ma sooritasin kah just hulljulge tüki - avasin mahlapaki. Praegu kogun julgust et klaasi valada.

            Jänespüksid, mõelge. Kahe woofriga supakas, woofrit molupidi koos. See on täpselt sama. Ja ehkki signaal tuleb neile ühest kanalist on valjukad ikkagi paar prossa erinevad.
            Ma ei saa aru milles probleem ?
            sry et vana teema välja kaevan, aga sattusin sellele juhuslikult ja tahtsin lisada seda, et dual voice coili ikka ei tohi erinevatest võimudest toita, sest et kui signaalid ei ole ühesugused, siis nad hakkavad väiksematel võimsustel teineteist segama, ja suurematel võimsustel´lõhkuma elementi, sest kui üks tahab elementi sissepoole "lükata" ja teine väljapoole "tõmmata" siis nad ju sisulisevalt teevad "köievedu" ja see kui on 2 elementi näod vastakuti mängimas, siis on ikkagi tegu kahe elemendi ja membraani ning liikuva osaga
            ja seal nad teineteist sellisel määral ei sega, kui on signaal veidi erinev. aga kui erinevus on suur siis võid ka niimoodi nendega hüvasti jätta.... ega asjata ei eraldata bassi ja kesksagedust teineteisest vaheseinaga, missest et mõnel juhul võivad nad isegi sama ruumala soovida.

            Comment


              #51
              Tohib, keelatud ei ole, kuid kui signaalid paika ajada siis ikkagi võiks, mitte nii et ühe võimu gain on vapsee teises kohas kui seda on teisel võimul. Nt lähialal millaski vaja neli võimu järgi ühendada ühe DVC elemendi külge, mis seal siis ikka, kaks võimu omavahel kokku ühendada ja need ühte mähist võimendama ja teised kaks samamoodi teise mähisesse ning signaalid ajame täpselt samaks ossiga, sel juhul ei ei saa elemendiga miskit juhtuda.

              Comment


                #52
                Originally posted by saajatz+Dec 20 2004, 18:18--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (saajatz @ Dec 20 2004, 18:18)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-KaruTEC@Sep 17 2004, 11:46
                Tõsiselt hulljulge tükk muidugi Tagajärjeks on kindlasti tuumakatastroof.
                Btw. ma sooritasin kah just hulljulge tüki - avasin mahlapaki. Praegu kogun julgust et klaasi valada.

                Jänespüksid, mõelge. Kahe woofriga supakas, woofrit molupidi koos. See on täpselt sama. Ja ehkki signaal tuleb neile ühest kanalist on valjukad ikkagi paar prossa erinevad.
                Ma ei saa aru milles probleem ?
                sry et vana teema välja kaevan, aga sattusin sellele juhuslikult ja tahtsin lisada seda, et dual voice coili ikka ei tohi erinevatest võimudest toita, sest et kui signaalid ei ole ühesugused, siis nad hakkavad väiksematel võimsustel teineteist segama, ja suurematel võimsustel´lõhkuma elementi, sest kui üks tahab elementi sissepoole "lükata" ja teine väljapoole "tõmmata" siis nad ju sisulisevalt teevad "köievedu" ja see kui on 2 elementi näod vastakuti mängimas, siis on ikkagi tegu kahe elemendi ja membraani ning liikuva osaga
                ja seal nad teineteist sellisel määral ei sega, kui on signaal veidi erinev. aga kui erinevus on suur siis võid ka niimoodi nendega hüvasti jätta.... ega asjata ei eraldata bassi ja kesksagedust teineteisest vaheseinaga, missest et mõnel juhul võivad nad isegi sama ruumala soovida. [/b][/quote]
                no kle, lappa teemas paar lehekülge tagasi.Seal korralikult põhjendatud, et kas tohib ja kuidas tohib (võimud sama võimsad, gain sama,signaal sama jne...)
                Niimoodi võibki siia foorumisse vaidlema jääda...
                Intel inside.. Idiot outside...

                Comment


                  #53
                  Muidugi võib panna toitma, aga signaal tuleb võimule mõlemasse kanalisse üks saata (see erinevus mis seal vahepeal toimub on TÜHINE).... Kui stereo sisse lasta siis võib element lihtsalt rõvedalt kumisema hakata ja totrusi tegema mitte ei lähe läbi&#33; (3D effekt my ass :huh: ). Kui muidu ei usu siis tehke ise paar elektromagnetit ja proovige. Ja ma tahaks ikka näha kuidas see kõlar katki läheb sellest et natuke erinevad signaalid on erinevatel poolidel, seal hakkavad ju magnetjõud natuke tülitsema, ega see veel neid poole lahti ei vääna südamiku küljest, sest niguinii peavad nad tervet elementi edasi tagasi sellise vuhinaga kolistama (kas siis ei lähe katki ve). Lahe teema, keep going h34r:

                  Comment


                    #54
                    sellega olen nõus küll, et kui mono signaal, gainid jne kõik asjad on ühesuguseks keeratud, siis ei juhtu eriti midagi. aga kui sa keerad ühte vasaku kanali, ning teise parema kanali (ehk siis stereo) siis võib nalja ja pulli saada küll. seda siis suurematel võimsustel. väiksematel ilmselt lihtsalt kvaliteet saab kannatada.

                    Comment


                      #55
                      katsetame ranz&#39;i woofri peal?
                      -

                      Comment


                        #56
                        Unustage ära :P
                        Ma arvan kui ma sinna nt nüüd ilma strappimatta ühendan need kaks starsoundi digivõimu ja nende gainid erinevalt sätin või nad stereosse ühendan saan ma sealt vaid kärsakat ning vaikus majas

                        Comment


                          #57
                          a kuulge, teeks nii et jah keegi katsetab, nii et võimud on samad või siis üks stereo võim, gain-id on ossiga üsna paika krutitud aga siis võiks veel väljundi ja kõlari vahele pista kondekad ma mõtlen nii et kahe võimu maa ühendada kokku (stereo võimu puhul pole vaja) ja siis väljundi plusside vahele pista näiteks poole oomine takisti, nii et signaalide erinevused eralduks soojusena takistis. Päris hea mõte ju?
                          Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
                          * Toitelüüdid
                          * Kõlari kummilõdvik
                          * Elekter
                          * Kõrvad
                          * Naabri närvid

                          Comment


                            #58
                            uurisin seda teemat ja tuli kohe meelde füüsika tund :P ... otsisingi välja konspekti ja uurisin seal lainetest -> kuna heli, valgus, jne. levivad lainetena. Leidsin kohe koha kus oli kirjas interferentsist : interferentsi max-<on punkdides kuhu saabuvad lained on samas faasis, lainete harjad kohakuti>- tulemus on 1+1=2 korda tugevam võnukumine
                            interferentsi min. siis vastand sellele ... minu järeldus siis oleks selline et kui lasta vähegi samasugust heli kahest võimust kahe mähisega kõlarile lasta siis ei tohiks temaga midagi juhtuda . ja kui miskit segama hakkavad siis (lugege ridade vahelt) -> ... mis on samas faasis ja lainete harjad kohakuti ...... ühesõnaga andke mulle kõlar ja ma proovin järgi 100% ei garanteeri ei midagi ei juhtu aga 90% kindlasti ... kui ma väga puuse panin siis sõimake parem mu füüsika õpetajat iseenesest tore teema ja mulle meeldib v6sa pakutud lahendus (viimane post) aga kas siis mitte ei hakka take minema nagu sooju juustu saiju prismas ?
                            MÜÜA : 10gd &amp; BOSE kõlarid

                            Comment


                              #59
                              Tekivad moonutused...
                              Signaali tugevused peavad olema ülitäpselt võrdsed...

                              Seletage mulle palun, kuidas te üldse suudate kahest eraldi paiknevast kõlarist tulevat stereosignaali taluda. Erinevad signaalid saavad ju kõrva trumminahal kokku, liituvad ja tulemuseks kakofoonia?

                              Ehk siis väidaks veel kord - südamerahus võib liita stereosignaali (bassiotsa) DVC valjukaga.

                              Comment


                                #60
                                kujuta ette pilti: on sõiduauto, mootor on katki, tahetakse liikuma saada. kutsutakse 2 veokijuhti, oma suurte rekkadega, üks sikutab ühest suunast, ning teine sikutab teisest otsast. mis tulemuseks?
                                kui nüüd mõlda sellele mis te rääkisite, et kuigi signaalid on erinevad siis nad summeeruvad. kuidas see siis välja peaks nägema? et kui ma tõstan meepurki, raskusjõud tõmbab seda teises suunas, siis ühtäkki need jõud summeeruvad sammuti ja meepurk läheb kosmoseuurijaks? või äkki hoopis kaevuriks?

                                kui signaalid on VEIDI erinevad, siis nad teineteist sellisel määral ei sega, sest põhimõtteliselt toimub ikkagi samas suunas lõkkamine-tõmbamine.

                                tavalises stereosignaalis ei ole ka kusjuures suuri erinevusi. tihti seisneb see vaid mõne noodi kõrguses, ajastuses jne. ja sedagi mitte bassiosas. vaid ikka kõrgematel sagedustel.

                                Comment

                                Working...
                                X