Teade

Collapse
No announcement yet.

2x4 oomi Bassikõlar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by KaruTEC@Sep 17 2004, 20:51
    To ranz: whatever makes you happy.

    Kes tahab see usub hülgemöla, kes tahab usub füüsikaseadusi.
    Sama ka sulle, whatever makes you happy, mina tegelen oma asjadega edasi ja olen rahul sellega millega siiamaani hakkama olen saanud.
    Peace

    Comment


      #32
      Natuke lugemist silmaringi laiendamiseks

      Autos kasutamisel on DVC valjukate üks eripära see, et on võimalik koormustakistuste seisukohalt paremini sobitada omavahel n arvu supakaid ja m arvu võimendeid.

      Ja mis seal salata - oma osa on ka emotsioonidel, millest minusugune füüsikaseadustesse uskuja alati aru ei taha saada.
      Miks vaatab näiteks Mazda RX8 tagaosast vastu KAKS väljalasketoru otsa, mootorist summuti pütani tuleb aga ÜKS toru?

      Comment


        #33
        ärge hakake mingeid ulmelisi "kartullist manna" võrdlusi tooma. See asi töötab nagu ma juba alguses ütlesin aga see pole soovitatav lihtsalt.
        -

        Comment


          #34
          Originally posted by Deus@Sep 17 2004, 21:41
          9 korda mõõda ja 1 kord lõika, see on siin foorumis mitmeid kordi läbi käinud. Mina ei paneks seda nendesse kahte erinevasse kanalisse enne kui ma olen veendunud et isegi mono signaali puhul kanalid mängivad samasuguselt.

          Teeme nii et kui ta järgi katsetab selle asja ja sellises süsteemiga nagu ta praegu kirjeldab, õhtale saadab oma elemendi, siis kamba peale plekime kinni?
          nõus :-)

          Ja see võim (2xtda1562q) põhjal on ju niivõrd lihtne ja väheste osadega, ja just seepärast teen seda. Vastused siis mõnele: sillata neid kive ei saa, samuti ei kannata nad 2 oomi. Kuna võimus on peamiselt vaid kivi + mõned konded, siis loodan ise ka et need kanalid nagu ju ei saa erinevalt mängida. Siis peaks juba kivi enda sees erinevused ilmnema...

          Teine küsimus mis mul algul kohe oli.. Mis arvate selle kõlli kohta? kas 2xtda 1562q jääb sellele lahjaks ? kas see 250w rms on seal reaalne number või ei? sest kui sellele kõlarile lahjaks jääb siis ma sellega lihtsalt ei tee. Sest tda 2xtda1562q annab reaalselt välja vaid 100-140w.

          Ja tõesõna need kõllid nagu ei ole kallid, kuid kui mõelda et tahan neid 2tk osta, mis teeb juba 1600kr, siis niimoodi riskida siiski ei julge, kuna arvamused lähevad nii lahku

          eks ma ise googeldan ka edasi ja otsin 100%-list kinnitust.
          led pirnid

          Comment


            #35
            Aitab ehk bs-ist. Kui ei oska ei maksa nõu anda.

            Kui on 2 mähist siis tekkivad elektromagnetjõud liituvad, tulemusena tekib 1 ühine väli mis liigutab valjukat. Ongi kõik. Kahe kanali summa. aamen.

            Ma annan sulle 100% kindluse.

            Comment


              #36
              selge, tänan...

              ja su kindlust põhjendab veel ka see link: http://www.crutchfieldadvisor.com/ISEO-rgb...ofers_dual.html

              et siis see tekst sealt:
              Independent: You can wire each voice coil to a separate channel of your amplifier, if you prefer not to bridge your amp. Independent wiring is a nice option if you're wiring two DVC subs to a 4-channel amplifier — one voice coil per channel.
              led pirnid

              Comment


                #37
                Vähekese lisa lugemist JL AUDIO lehelt:
                http://www.jlaudio.com/tutorials/dvc/

                Comment


                  #38
                  Originally posted by KaruTEC@Sep 18 2004, 00:00
                  Istun oma tooli peal ja kardan. Mis siis kui gravitatsioon mu lahti laseb ... Jube jube. Räägivad küll et ei lase aga 9 korda karda 1 kord ahasta.
                  Oi krt kui ilusti see õeldud oli... kirjeldab täpselt olukorda

                  to ranz:
                  If a dual voice coil subwoofer must be wired to two independent channels, the inputs to both channels should ideally be the same (summed mono) and every effort should be made to match the gains of both channels as closely as possible.

                  Kas sellest tekstist ei loe mitte välja, et kui väga vaja, siis ikka võib ka. Ainuke tingimus on see, et signaal ja gain mõlemasse võimu peavad võimalikult samasugused olema(mida nad selle variandiga ka on.
                  Muide, küsimus, miks oma eelneva teksti punktidega asendasid?

                  Igastahes mina nõustun KaruTEC-iga 100%, et nii, nagu esimeses postituses kirjas oli, võib teha.
                  Intel inside.. Idiot outside...

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by KaruTEC@Sep 17 2004, 10:46
                    Tõsiselt hulljulge tükk muidugi Tagajärjeks on kindlasti tuumakatastroof.
                    Btw. ma sooritasin kah just hulljulge tüki - avasin mahlapaki. Praegu kogun julgust et klaasi valada.

                    see on ka päris hea
                    led pirnid

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by mcgangsta+Sep 18 2004, 18:01--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (mcgangsta @ Sep 18 2004, 18:01)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-KaruTEC@Sep 18 2004, 00:00
                      Istun oma tooli peal ja kardan. Mis siis kui gravitatsioon mu lahti laseb ... Jube jube. Räägivad küll et ei lase aga 9 korda karda 1 kord ahasta.
                      Oi krt kui ilusti see õeldud oli... kirjeldab täpselt olukorda

                      to ranz:
                      If a dual voice coil subwoofer must be wired to two independent channels, the inputs to both channels should ideally be the same (summed mono) and every effort should be made to match the gains of both channels as closely as possible.

                      Kas sellest tekstist ei loe mitte välja, et kui väga vaja, siis ikka võib ka. Ainuke tingimus on see, et signaal ja gain mõlemasse võimu peavad võimalikult samasugused olema(mida nad selle variandiga ka on.
                      Muide, küsimus, miks oma eelneva teksti punktidega asendasid?

                      Igastahes mina nõustun KaruTEC-iga 100%, et nii, nagu esimeses postituses kirjas oli, võib teha. [/b][/quote]
                      Ma juba tegin sellise asja, et kustutasin eelnevad oma postitused ära, sest jutt läks tiba segaseks, kuid just seesama seal kirjas oligi... et gainid peavad olema täpselt samas asendis ja sisse peab laskma mono heli, mitte kordagi ei öelnud ma seda et seda EI TOHI TEHA, seda võib teha, kuid just sellistel tingimustel nagu siin kirjas on. Samas on mõnel lehel ka kirjas, et võib enamvähem ka stereo sinna sisse lasta... las seda proovib juba igaüks ise sest mina ei oska sellest midagi arvata.

                      Comment


                        #41
                        end of Story igatahes.

                        see link räägib täpselt sama mida ma kogu aeg jahunud olen: http://www.jlaudio.com/tutorials/dvc/diffsignals.html

                        Kui saadad õhtale kanalite erinevuse tõttu, siis olen valmis rahaliselt toetama, et uus element soetada ei tea kuidas teistega lood on ...
                        -

                        Comment


                          #42
                          See jutt seal on crapp - vajuta nuppu previous ja loe. Kaks lõiku mis räägivad teineteisele vastu.

                          Kui sul on signaalid vastandfaasis, siis tekib muidugi probleem valjuka jahtumisega. Aga reeglina ei ole.

                          Comment


                            #43
                            Aru ma ei saa, millest siin nii pikk ja põhjalik lahing? Vastandfaasis saavad antud juhul signaalid olla vaid siis, kui valjuka otsad valesti ühendad. See on ju kohe kuulda (õigemini, midagi pole eriti kuulda, kuigi voolu läheb vägevalt). 100% sarnaseid võime pole olemas, samuti pole need mähised identsed. Tulemusena langeb ainult summaarne helirõhk, aga see vahe on nii tühine, et pole mainimist väärt.
                            Harjutamine teeb harjutajaks.

                            Comment


                              #44
                              Ei peagi vastandfaasis olema piisab, kui on väike faaside nihe või lihtsalt eri sagedusega signaalid, et asi ei töötaks korralikult.
                              Kui on aga täpselt sama signaal ja täpselt samas faasis, siis signaali tugevuste erinevus ei ole mingi probleem, summeeruvad lihtsalt ja ei midagi muud.

                              Comment


                                #45
                                Eri sagedusega ? btw heli koosnebki erinevatest sagedustest. Väike faasinihe muidu identsete kanalite vahel vähendab helitugevust.
                                Midagi "kohutavat" igatahes ei juhtu ega saagi juhtuda.

                                Btw. pange kõrvataha: kõik mis internetis kirjutatakse ei ole sulatõsi. Osa tekste (või siis enamus) on kirjutatud selleks et oli vaja kirjutada.

                                Comment

                                Working...
                                X