Teade

Collapse
No announcement yet.

audes 75w104-4 projekt valminud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    audes 75w104-4 projekt valminud

    terv
    valmis äsja yx korralik subwoofer(45l ja 103x270toru) aga asja juures on yks viga
    see seisneb selles et kui pöörata element vastu seina siis on bass peaaega et mehka
    arvuti koht on nurgas ja ise ma istun ka seal siis on bass ea, woofer jääb mlle paremat kätt vastu seina pööratuna, aga minna ja kõndida ise mööda tuba siis bassi nagu polekski
    tuba on kyll 18 ruutmeetrit, kas siis on mul kastiga midagi valesti või on antud woofer selle toa toitmiseks lahja
    räägitakse et kui panna woofer nurka mängima siis pidi ka parem olema aga jah pole kuskilt vaba nurka võtta
    oskab äkki keegi nõu anda milles viga

    #2
    Toa keskel ei saagi olla väga palju madalaid sagedusi. Üldiselt ei soovitata kuulamis kohta valida toa keskele. Samas seinte lähedal tekib jälle väga palju peegeldusi........ja sellepärast on seal ka bassi rohkem.

    Comment


      #3
      ma ei kuulagi keset tuba ma kuulan enamasti arvutilaua tagant aga nt kui ma tahan kuskilt mujalt kuulata siis ei tle sellest ju midagi välja sest kõrged kõllid mängivad toanurkades ja woofer peaxab nagu mingi 10w juust kuskil laua all <_<
      siis ple ju woofrist migit kasu ta peaks ikka ju bassikoha ilusti täitma mitte niisama seal vedelema
      selle jaoks sai ta ju tehtud

      Comment


        #4
        Loeb ka see, millise võimendiga sa oma woofrit võimendad. Lahja - seda ei ütleks ma kohe kindlasti Audese elemendi kohta. Proovi erinevaid paigutusviise, katsetades leiad parima asukoha woofrile, heli muutub märgatavalt.

        Comment


          #5
          võim on estonia ym-010 moditud 2x100 peale (nii vähemalt mlle räägiti, pole minu võim ei ole asja uurinud)
          ex peab siis ja katse-eksitus meetodil proovima :P
          üks küsimus tekkis veel, woofer peaks ikka ju välja poole peksma, aga ml sõbral pexab sama element sissepoole kas see on hea või halb?
          loogiliselt võttes peaks ju välja poole peksma
          või kuidas....

          Comment


            #6
            su sõbral on polaarsused(+ ja - sassi läind) valesti muutku juhtmed ära kõlari taga ja siis pexab ka väljapoole :P
            Mäll-mäll

            Comment


              #7
              Endal on küll need samused kämbritsi 5.1 gromkogovoriitelid (kõvastirääkijad) toas ja proovisin ka mitut moodi supakat paigutada ja ausalt öeldes ega ta põrandal ei teindki mingit häält. Siis tuli mõte see asjandus aknalauale panna(~70cm kõrgel ja 1.5m kaugel minu kõrvadest arvutitaga istudes) ja voila, kogu tuba on bassiga täidetud. Toa suurust küll ei oska peast öelda :unsure: aga umbes 15 ruutu peaks olema küll. Aga seda ma küll ette ei kujuta kuidas sinu kast aknalauale ära mahutada :huh: . Põmst mu soovitus siis kast kõrgemale tõsta ja inverter taguseinapoole suunata.

              Comment


                #8
                see bassimure sai murtud, lisasin filtri ning leidsin ka sobiva paiga woofrile, nüüd on mured murtud
                kuigi proovisin ka selle variandi järgi et tõsta suppar kuhugi kõrgemale, tõin redeli ning panin ta lausa lae alla mängima, oli ka päris kuulatav aga no põrandal on asjaga parem ringi käia ja seda muret ka ei ole kuidas teda sinna lae alla kinni panna

                Comment


                  #9
                  paned äkki mõne pildi ka?

                  Comment


                    #10
                    pole kahjuks digikat aga kui saan siis koha annan teada B)

                    Comment


                      #11
                      mul on just vastupidi mure et arvuti taga istudes jääb bassist puudu ning kui minna toa keskel vms.. siis on bassi nii naq vaja :angry:

                      kõrgeid mängivad kõlarid on lae all, nurkades, ja woofer on põrandal, näoga vastumaad, u 3 cm vahe..

                      Comment

                      Working...
                      X