Teade

Collapse
No announcement yet.

Milline peaks olema õige kõlari kast?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Milline peaks olema õige kõlari kast?

    Tere

    Siiamaani tehtud kastidest ei ole just kõik olnud sellised nagu peaks. Ootaks targemate käest näpunäiteid milline peaks kast olema mahult ja milline inverter kui enverter kastiga tegu.

    Alustaks siis inverter kastist:
    Kuna õige tulemuse saab teada alles siis kui töö valmis siis võtaks aluseks BassBox Pro graafiku. Tean ,et graafik peab olema võimalikult sujuv.
    Milline peab olema aga peab olema ''põlv'' graafikus. Näiteks Audes 75W kasti põlv on üsna järsk nende andmete järgi mis foorumis soovitatakse (45L 103mm x 250mm). Mõnel graafikul aga tõuseb põlv üles +6db juurde ning siis langeb +3db kuni selle sirge osani ,mis lõpetab graafiku.
    Näiteks kui teen kasti mille graafikul põlv on 100hz ja +3db ning siis läheb joon lngevalt lõppu välja. Kusjuures kast peaks mängima sagedusi üle 100Hz. Kas on normaalne?
    Siis veel iga sellise kasti juures on parameetrid Fb ,QL ja F3. Millised peaks need üksteise suhtes olema. Vahest on üks suurem ning vahest teine. Sellest olen aru saand ,et F3 on väiksem siis kui põlv väga kõrgele aetud. Aga kas see iseenesest on hea või halb?
    Millised peaksid olema need numbrid subwoofril? Saan aru ,et iga woofriga ei saa nid nii madalale kui mõne teisega. Kuid mingi soovituslik on ikka.
    Kui kasutan ühte ja sama elementi subwoofris ja tornkõlaris kas siis võivad olla kasti parameetrid samad?
    Sellest kastitüübist siis kõik.

    Kinnine kast:
    Kinnise kasti kohta pole nagu mingeid küsimusi.

    Bandbass kast:
    Tean ,et mängivad madalamale kui inverter kastid kuid graafikut ja numbreid vaadates nagu mitte. Või saan ma asjast täiesti valesti aru?
    Toon näite:
    Element Visaton W250S 4R (fs=31 Vas=140 qts=0,4)
    Kast: kinnine kamber=20L Fb=82Hz F3=44Hz
    vendiga kamber=30L (inverter: 103mm x 100m) Fb=79Hz F3=147Hz
    Mida te arvate sellest?
    Või milline peaks olema?

    Tean ,et erinevad muusikastiilid nõuavad ka erinevaid kaste. Milised on nende vahed?

    Esitasin siis need küsimused ,mis mind vähegi painasid ,et jõuda selgusele.
    Teema ka selleks ,et kui teistel sellelaatseid küsimusi saaks siia esitada.
    Tõnis

    #2
    oled bassboxi valed suurused pandud kambrile niipalju kui paistab...., proovi selle suurusega pisut mängida, ja ventu ava peenemaks/jämedamaks & lühemaks/pikemaks, siis saad pihta mis millest sõltub

    Comment


      #3
      Tere siis

      Küsin seda värki sellepärast ,et osata järmine kord ise kast tehu kui tulla siit abi küsima.
      Räägin ka siis veel selle ära mida teha kavatsen.
      Olemas on mul kaks W250S 4R valjukat ja tahaks need panna kolmekambrilisse bandbass kasti nii ,et inverter on keskmises kambris. Või oleks neie mingi parem lahendus?
      Tõnis

      Comment


        #4
        ma teeks nii et kahel välimisel kastil on inverter :P aga põhjendada ei oska miks
        võibolla sellepärast et mingi audese bandbassil olid ja see hääl oli millesse ma armusin :P aga see oli ikka tõsiselt mõnus kõmin aga nüüd sai ikkagi tehtud 100w-100-6'ga inverter kast :P tundus et on õigem
        Mäll-mäll

        Comment


          #5
          Originally posted by feel_the_bass@Oct 3 2004, 19:32
          ma teeks nii et kahel välimisel kastil on inverter :P aga põhjendada ei oska miks
          võibolla sellepärast et mingi audese bandbassil olid ja see hääl oli millesse ma armusin :P aga see oli ikka tõsiselt mõnus kõmin
          Tundub ,et ise otsustan ka sellise kasuks ,et inverterid on kahes äärmises kojas.
          Proovisin siis oma praeguste teadmistega ja tulemused siis sellised:
          kinnine koda: 50L
          vendiga kojad: 30L invertere kummaski kambris kaks läbimõõduga 103mm ning pikkusega 250mm.
          Kas sellised oleks sobivad mõõdud?
          Tõnis

          Comment


            #6
            aga arvesta ka sellega et kust leiad 103 läbimõõduga toru

            Comment


              #7
              Originally posted by tim@Oct 3 2004, 22:33
              aga arvesta ka sellega et kust leiad 103 läbimõõduga toru
              Toruks kasutan ikka vanat head solgitoru ,mille läbimõõt 103mm. Saab ehituspoest.
              Aga ikkagi mida sellest boxi mõõtudest arvata.
              Tõnis

              Comment


                #8
                Tundub ,et kõige parem varjant oleks teha kaks inverter kastis woofrit. Proovisin siin pusida ning minuarvates oleks kõigeparem kui kast 60L ,inverteri läbimõõt 103mm ning inverteri pikkus 250mm.

                Palun kas keegi targem ütleks kas siis nii on õige.
                Tõnis

                Comment

                Working...
                X