Teade

Collapse
No announcement yet.

Starsound SSW - 10SVC (jama TS prameetritega)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Starsound SSW - 10SVC (jama TS prameetritega)

    Niisiis elemendiks on SSW - 10SVC ja TS parameetrid on pärit siit:

    http://www.omitron.ee/index.phtml?u=...d=14&itmid=186

    Elemendi andmete sisestamisel BB (BassBox Pro ver. 6.0.6) pole TS parameetritega rahul:



    Kui teha BB soovituste järgi kast, siis sageduskara meeldib mulle vägagi,


    kuid kasti mahuks peaks olema vaid 7 liitrit!!!????



    Kui nüüd aga teha Starsoundi maaletooja antud andmetega kast, siis kompunni kuidas tahes, aga selliste mõõtmetega kasti nende etteantud häälestussagedusele ma teha ei suutnud(ei suletud ei ka inverteriga).
    Tegelikult see kuhu tipp tuleb (on see 37 või 40Hz) ei olegi minu jaoks eriti oluline, kuid mulle ei meeldi see, et see tipp on väga räige:


    No sellist kasti nagu maaletooja soovitab mina küll kellelegi ei soovitaks :unsure: Pealegi autos on see tipp veel teravam ning >3db kõrgemal

    BB pakutud 7liitrine kast tundub jällegi kahtlaselt väike.

    [b]Kas mul on ikka need TS parameetrid BB'is õigetesse lahtritesse sisestatud ???????[/]

    Mulle isiklikult tundub, et Vas on nati väiksevõitu (vahe võrreldes 12SVC'ga >3 kordne).

    #2
    Kahjuks on tehase poolt antud andmetes tõesti kuskil mingi parameeter natuke viltu läinud.SELLEL LEHEL on andmed antud elemendi kohta. FS,QTS,QMS jne andmed on tootja poolt antud.Kasti mõõdud on aga arvutatud ümber siin Eestis,arvutajaks RANZ nimeline kasutaja.Katsun Ranzi liinile saada,ehk tema oskab midagi tarka kosta.Ma ise pole kahjuks jõudnud omale BBP6 selgeks veel teha.
    Vana helitehnika remont Pärnus

    Comment


      #3
      Selle elemendi parameetritega kahjuks miski jama on jah... aga vaata kui nüüd see muhuga graafik sul valmis on, siis võta parameetrid ette ja muuda sealt üks neist BBP jaoks niipalju ära et väljad roheliseks läheks (arvatavasti on vale Vas, sest muud nagu enamvähem sobiks 10"se elemendi jaoks, et seda siis muuda) ja siis muutub ka muhk väiksemaks.
      Kahjuks ei ole ints veel ka tehasest saanud vastet, et mis jama nende parameetritega on

      Comment


        #4
        Einohhjahhh tere nali... kui eesmärk on BB's ilusat graafikut joonistada, siis võib loomulikult TS parameetreid muuta. Ma ei saa aru, mida selline tegevus mulle annab? Ilusat joont võin ju Paint'is või Photoshopis kah joonistada. Silmale on küll ilus vaadata, kuid kõrvale on ju valus kuulata. Kasti tahaks ikka vastavalt TS parameetritele teha, mitte TS parameetreid vastavalt kastile :P

        Ootab siis tehasest TS parameetreid.

        Ma ise arvan, et parem lahendus on TS parameetrid teil endal ära mõõta. See lihtsalt küll idee/soovitus. Mul endal küll puudub kompentents, milliste meetoditega seda tehakse, aga ma arvan, et isegi siit foorumist leiab vastavate teadmiste (ja riistvaraga) inimesi.

        Teine viis siis läheneda asjale umbes nii, nagu teie soovitasite. Võtta mingi valmis kast ja pista see element sinna sisse. Mõõta RTA'ga selle koosluse sageduskara ning siis üritada BB's TS parameetreid muuta nii, et BB joon oleks samasugune nagu RTA'lgi. Kui sellist meetodit korrata vähemalt 3 kastiga ja iga kord RTA ja BB joon ühtib, siis tõenäoliselt ongi (mingid)õiged TS parameetrid leitud. Seegi puhtalt idee. Igatahes vaatan,et Omitron on ESCA liige, seega mõõtmistehnika kasutamine peaks olema teile tasuta ju. Sealsed inimesed oskavad ka ehk nõu anda.


        EDIT: Eesmärk on saada teada tõesed TS parameetrid. Kui tõesti see element tekitab suuremas kui 7l kastis räige muhu, siis OLGU NII ning lisaks mõõtke/arvutage ka selle elemendi BL.
        Mõte siis selles, et ehk on see element ideaalne hoopis SPL kasti ehitamiseks.

        Comment


          #5
          Originally posted by pitbull@Oct 6 2004, 16:32
          Einohhjahhh tere nali... kui eesmärk on BB's ilusat graafikut joonistada, siis võib loomulikult TS parameetreid muuta. Ma ei saa aru, mida selline tegevus mulle annab? Ilusat joont võin ju Paint'is või Photoshopis kah joonistada. Silmale on küll ilus vaadata, kuid kõrvale on ju valus kuulata. Kasti tahaks ikka vastavalt TS parameetritele teha, mitte TS parameetreid vastavalt kastile :P

          Ootab siis tehasest TS parameetreid.

          Ma ise arvan, et parem lahendus on TS parameetrid teil endal ära mõõta. See lihtsalt küll idee/soovitus. Mul endal küll puudub kompentents, milliste meetoditega seda tehakse, aga ma arvan, et isegi siit foorumist leiab vastavate teadmiste (ja riistvaraga) inimesi.
          Sa ei saanud nagu asjale eriti pihta... soovitasin muuta parameetreid sellepärast et näha milline on vahe valede andmetega ja milline oleks graafik BBP jaoks õigete andmetega, mitte et võtad lambist graafiku ja hakkad lampi parameetreid muutma.
          Ja ma tahaks näha seda mees kes need parameetrid siin eestis ära mõõdab... kui sellise isiku isegi leiaks, siis odav see töö olema ei saa.

          Comment


            #6
            Originally posted by ranz@Oct 6 2004, 20:09
            Sa ei saanud nagu asjale eriti pihta... soovitasin muuta parameetreid sellepärast et näha milline on vahe valede andmetega ja milline oleks graafik BBP jaoks õigete andmetega, mitte et võtad lambist graafiku ja hakkad lampi parameetreid muutma.
            Ja ma tahaks näha seda mees kes need parameetrid siin eestis ära mõõdab... kui sellise isiku isegi leiaks, siis odav see töö olema ei saa.
            Mis mõttes vahe valede andmetega? Vahe valede andmete ja veel valemate andmete vahe? Milleks mulle see vahe, mida selle vahega peale hakkan?

            Minu meelest on triviaalne, et kasti arvutan vastavalt elemendi TS parameetritele. Kui TS andmed on vigased, siis mille alusel ma üht või teist parameetrit muudan? See tähendabki, et lambist suurendan Vas'i, vähendan nati Qms'i, lisame väheke Qts'i ... ja lõpuks, kui BB'le kõik meeldib, siis otsustame, et nii ongi hea?????


            Ei usu, et TS parameetrite mõõtmine mingi kosmoseteadus on. Millise metoodikaga Audes oma elementide parameetreid mõõdab?

            No tehke siis kasvõi nende kastidega, mis teil hinnakirjas on paar katset ja pange kasti mõõtmed ja RTA joonis tootekataloogi. Siis saab vähemalt mingigi ettekujutuse asjast.

            See on ju maaletooja huvides elemendile õiged parameetrid leida, et elemendile oleks võimalik ehitada ka ostjale "sobiv" kast, kusjuures "sobiv" ei tähenda alati SQ'd!!!

            Hetkel on andmed infolehel selgelt eksitavad!!!

            Comment


              #7
              Ja ma tahaks näha seda mees kes need parameetrid siin eestis ära mõõdab
              BassBox 6 Pro -> Test -> Driver -> Driver Test Procedure
              Ehk TS parameetrite mõõtmine puust ja punaselt Vaata ka Help`i.

              Tõsi, vaja on (palun vabandust, et ei viitsi tõlkida):
              1. Audio signal (sine wave) generator.
              2. Accurate frequency counter.
              3. Power amplifier (100-200 W) capable of flat power response
              below 20 Hz.
              4. 1000 ohm resistor (2 watt or greater).
              5. Voltmeter (accurate at low voltages).
              6. Accurate ohmmeter.
              7. Hanging apparatus for suspending the driver in mid air
              away from any surface or obstruction.
              8. Test box (see information below):
              Speaker Diameter Test Box Volume
              130 cm 3.5 liters
              200 cm 15 liters
              250 cm 30 liters
              300 cm 60 liters
              380 cm 120 liters
              460 cm 170 liters

              Ei ühtegi üleloomulikku ja haruldlast seadet. Vaja ainult tahta. Kõige tülikam ilmselt oleks testkasti tegemine

              Comment


                #8
                Kusjuures minu meelest on siin foorumis TS parameetrite mõõtmise teema juba läbi jooksunud (pakun, et mingi 1-2a tagasi, igatahes oli veel vana foorum).


                EDIT:
                Kasutasin otsingut. Mu mälu ei petnud mind, 2002a. detsembris:
                http://www.tevalo.ee/foorum/index.ph...topic=5346&hl=

                Comment


                  #9
                  väga vabalt võib andmed valesti olla, kas siis vas või fs .. kaldun ka arvama et vas'l mingi 0 lõpust puudu või kolmakoht valesti
                  ja pitbull ära krt raiu vastu kui sa ei saa aru mida öeldakse. andmed valed ja vsjo, bassbox suudab ligikaudse õigeltele andmetele lähedase üles leida küll kui seda calc nuppu arvutada, am testind mitmeid kordi
                  -

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Deus@Oct 7 2004, 16:26
                    väga vabalt võib andmed valesti olla, kas siis vas või fs .. kaldun ka arvama et vas'l mingi 0 lõpust puudu või kolmakoht valesti
                    ja pitbull ära krt raiu vastu kui sa ei saa aru mida öeldakse. andmed valed ja vsjo, bassbox suudab ligikaudse õigeltele andmetele lähedase üles leida küll kui seda calc nuppu arvutada, am testind mitmeid kordi
                    "väga vabalt võib andmed valesti olla" - ära Sa räägi, kuidas Sa sellisele avastusele tulid? Ehk on parem, kui loed enne teemad läbi, kui nende alla postitama hakkad!

                    "kaldun ka arvama et vas'l mingi 0 lõpust puudu või kolmakoht valest" - seega pakud, et Vas võiks olla 200 ? No aitähh pakkumast. Ma juhin Su tähelepanu sellele, et tegemist on 10" elemndiga.
                    Teine variant siis, et 2,0 ? No see on veel parem variant, veelkord tänud pakkumast.

                    PS! Ma kahtlen, kas BB's Vas'i ees on Calulate nupp. Ma tahaks täitsa teada, millise meetodiga siis BB seda arvutab :P

                    Paluks selliseid mõttetuid pakkumisi enam mitte teha. Kes tahab pakkuda, see vaadaku maaletooja lehelt andmed (siin teemas link olemas, iseasi, kui need valed andmed ei ole juba sealt maha võetud). Kes tahab, see katsetab ise.

                    Ääremärkusena võin öelda, et katse-eksitus meetodil sobiks Vas'i väärtuseks 75. See aga ei saa kah minu meelest õige olla, sest kõrval on põhimõtteliselt sama element, kui suurem st. 12", mille Vas on märgitud vaid 64

                    Comment


                      #11
                      Kulla pitbull,millest säärane närvilisus? :huh:
                      Vana helitehnika remont Pärnus

                      Comment


                        #12
                        Jah milleks kohe tõmbelema hakata... minu esialgne soovitus ei olnud rafale mitte selline et nüüd kõik hakake BBPs suvaliselt parameetreid muutma ja saate parema graafiku, mõte oli miskit sellist, et muhk mis tekib suurema kastiga tegelikult õigete andmetega oleks silutud, et vaid selle oleks ära näinud... täpset kasti selle järgi siiski teha ei saa jah, vastupidist ei ole ma väitnudki.
                        Ja kõigi rahustukseks sai intsuga tiba räägitud, et võtame selle testimise asja ette ja vaatame mis välja tuleb... vaja vaid paari vajalikku asja veel ning saab testima hakata.

                        Comment


                          #13
                          No tore, kui otsustasite mõõtmise päevakorda võtta.

                          Ranz, ma vist sain aru küll, mida Sa silmas pidasid. Asi selles, et Sa eeldad, et õigete andmetega oleks võimalik teha sellele elemendile ilma "muhuta" suurem (küsimus ikkagi kui suur?) kast? Vahet pole, enivei on tegemist pastakast imetud numbritega. Ma ju ei vinguks siin, kui mul suva oleks, millised need numbrid oleksid.

                          Närviliseks teeb see, kui ma olen arvestanud õigete TS parameetritega ja maaletooja poolse toega (support), aga mulle ajatakse selle asemel mingit kägu.


                          PS! Vaatasin, et need eksitavad andmed on veel seal tooteataloogis alles. Teadlikult nende andmete seal hoidmine on minu meelest nati jama tegu. Mina olen väga rahuliku meelega tegelane ja lisaks üritan olla mõistev, aga mõni rahutum vend võib küll väga närviliseks ja ametlikuks muutuda ning viidata isiklikult (või tarbijakaitse kaudu) paarile §'le Võlaõigusseaduses ja Tarbijakaitseseaduses.


                          Ootab siis mõõtmistulemusi (sain aru, et lisaks on veel lootust tootjalt infot saada).

                          Edu.

                          Comment


                            #14
                            Eino... mõningal tootjal ei ole neid T/S parameetreid vapsee kuskilt võtta ja mõtle ise enamvähem mis kast teha... Star Soundil on miskidki olemas.
                            Küll jah on millegi pärast osadega pusse pandud ning põhjust isegi ei tea miks.
                            Huvitaval kombel on odavama otsa elementidel rohkem parameetreid antud kui kallimatel... ka see on imelik.
                            Ootab siis mõõtmistulemusi (sain aru, et lisaks on veel lootust tootjalt infot saada).
                            Sellele võib igaljuhul loota, kuid esimene katse neid saata ei õnnestunud, muudeti vaid muid mittevajalikke asju, et võtame vast selle ise mõõtmise ette ja vaatame mis sealt saame, et saab ka ise natuke seda asja näpitud ja kui peaks ka tehasest miskit saama siis hea võrdlus olemas

                            Comment


                              #15
                              Ega nende mittavajalike asjade hulgas juhuslikult BL'i ei olnud. See huvitaks mind küll k.a. 12" elemendi kohta.

                              Comment

                              Working...
                              X