Teade

Collapse
No announcement yet.

liivaga taidetud kast

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by alaska+Jan 26 2005, 14:53--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (alaska @ Jan 26 2005, 14:53)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-saajatz@Jan 26 2005, 14:00
    krt st. jah, panin väga mööda, aga põmst asi selles et see kasti litraaž tuleb stabiilsem ja ei hakka kõikuma bassimatsu ajal.
    ...ja kui on õhukesest materjalist seinad, siis tuleb teha inverterava, et õhk ilusti välja pääseks ja ei hakkaks kasti seinu painutama. Muidu litraaz suureneb. [/b][/quote]
    Ma loodan, et kogu see tekst siin oli nali h34r:

    Comment


      #17
      http://dom.hi-fi.ru/forum/18 kui aega saate lugege vene foorumeid ka, seal just asi aktuaalne ja juttu betoonist valatud kastist. kuna asi ei huvita, siis sirvisin põgusalt, arvamusi seinast seina. ja friikidel kiitmist kui palju. Näis millal niikaugele jõutakse, et räni rahnust kast väljaraiutakse ja tuppa tassitakse. igal juhul maailma parim.......

      Comment


        #18
        Mõni hull siiski on, kes kasti seinu liivaga täidab
        Vaadake näiteks http://www.hilberink.nl/codehans/tannoy1.htm
        Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

        Comment


          #19
          Ja kus see Manta Owner nüüd kruiisib, tema ju korraldas selle võistluse ja oskaks paremini rääkida, mis seal siis nii erilist oli

          Kui nüüd veidi spekuleerida, siis tegelikult on tegu tavalise müra summutamisega IMO. Tee kui paks sein tahad aga sein võngub ikka natukene kaasa ning ühtlasi tekitab ka ise nö heli aga kui panna nüüd liiv sinna topeltseinte vahele, siis liiv neelab selle kasti seinte poolt tekitatava müra ära, küll mitte täielikult aga ikkagi suht palju. St et mängib ainult element ja inverter, mitte enam ka kast. Ei oskagi täpsemalt seletada seda verki.
          Sama kui panna autole pigimatid plekkide peale vms?
          -

          Comment


            #20
            No aga pigimatte kasutatakse ju ka profiaudio kastide juures kohati. Isegi see link, mille enne andsin oli ju samamoodi lahendatud.
            Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

            Comment


              #21
              Mina saadan kõik need liivad ja betoonid omas mõttes kuradile. eks hulle ole igasuguseid mõistusega ja ilma selleta.Eks nad ikka proovi oma helgeid mõtteid ellu rakendada.Eks ka aja jooksul mitmeid kaste teinud ja projekteerinud, kuid sellega erilist probleemi pole olnud, õige materjali valik ja ribilised seinad aitavad hädast välja ja see mis järgi jääb,see väike võnkumine, rohkem teoreetilist laadi, pole praktiliselt määrav.Ainult ajab muigama kui mõni siin juba S-90-nel hakkab juba ime nippe välja mõtlema, samas kui kasti pole ollagi ja juba kümmekond aastat tagasi oli moraalselt prügikasti kaup.Seal on palju asjalikumaid lahendusi kuidas asi paremaks teha, mitte aga seinade vibratsiooniga vaeva näha.Alati nähakse seal tonti, kus teda tegelikult pole.

              Comment


                #22
                Originally posted by humax@Jan 28 2005, 12:45
                Mina saadan kõik need liivad ja betoonid omas mõttes kuradile. eks hulle ole igasuguseid mõistusega ja ilma selleta.Eks nad ikka proovi oma helgeid mõtteid ellu rakendada.Eks ka aja jooksul mitmeid kaste teinud ja projekteerinud, kuid sellega erilist probleemi pole olnud, õige materjali valik ja ribilised seinad aitavad hädast välja ja see mis järgi jääb,see väike võnkumine, rohkem teoreetilist laadi, pole praktiliselt määrav.Ainult ajab muigama kui mõni siin juba S-90-nel hakkab juba ime nippe välja mõtlema, samas kui kasti pole ollagi ja juba kümmekond aastat tagasi oli moraalselt prügikasti kaup.Seal on palju asjalikumaid lahendusi kuidas asi paremaks teha, mitte aga seinade vibratsiooniga vaeva näha.Alati nähakse seal tonti, kus teda tegelikult pole.
                Eksid Humax Hea, vibratsiooni vaba kast on üks tingimusi heli heaks taasesituseks. Kasti stabiilsus on eriti tähtis subwoofrite juures. Ja ma ei nimetaks liivaga või ka tinahaavlitega kasti täitmist mingiks ime nipiks. :P

                Comment


                  #23
                  Ole mureta ei eksi ma midagi. Mul asi juba siis selge, kui Sind veel olemaski polnud nii et ära tunne muret.Praktikat piisavalt esimese, suure kasti tegin juba 1957 aastal ja pole veel siiani lubjastunud. Olen kõikidest oma kastidest madalad kättesaanud ja ei pea küll vajalikuks subbaka olemasolu tavakorteris. nii et see on väga vaieldav teema ja ei hakka sellelega aega raiskama .minul selliste küsimustega probleemi pole ja nõuannet ei küsi, mida teha ja liiva ,ning betooni kasti ei vala.Tugevusõpetus ka veel meeles ja kogemused ka nii et .....Põhimõtteliselt pole subbaka vastane kuid see on eri probleem.Ei hakka siin targutama kuidas ja mida jätan selle algajate jaoks ja samas ka ei eita et midagi õppida poleks, on ikka.Rohkem seda teemat ei puuduta.Andke aga ise tuld.

                  PS. kõige suurem viga on selles, et kirjutatud ei loeta mõttega. mida on kirjutatud. on ju kirjas et materjali valik ja ribilised seinad. kui lugeja vähekenegi süüviks probleemi mis, või kuidas siis saab ka aru lahendustest, ega hakkaks omapoolseid süüdistusi esitama eksimuses. Pealegi ma pole seinte kaasamängimise probleemi eitanud.Kõige pealt õppige lugema, siis mõtlema ja alles siis kommenteerige.See muide pole selles foorumis esmane kord, see on järjekordne näide massmõtlemisele, kus omad ajud ei tööta lauldakse juba ammu tedaolevaid elementaarseid asju.

                  Comment


                    #24
                    Pakun välja kasti teostuseks järgmise lahenduse.Saaremaal, Kaarmal on firma EESTI DOLOMIIT tellige sealt vastavalt mõõdule omale vajalik materjal, vajaliku paksusega, laske montaashiks augud sissepuurida ja tahke dolomiidist kõlari kast, no näis kas siis need seinad ka kaasa mängivad.See pole esmane idee.Korra telliti sealt kamin ja taheti samast materjalist kõlareid ja saadi ja see on teostatud asi, sedakorda ei olnud tegu muuga kui elementide disainiga ja ilus oli see lahendus küll.Rohkem seda kommima ei hakka.

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by humax@Jan 28 2005, 14:19
                      Ole mureta ei eksi ma midagi. Mul asi juba siis selge, kui Sind veel olemaski polnud nii et ära tunne muret.Praktikat piisavalt esimese, suure kasti tegin juba 1957 aastal ja pole veel siiani lubjastunud. Olen kõikidest oma kastidest madalad kättesaanud ja ei pea küll vajalikuks subbaka olemasolu tavakorteris. nii et see on väga vaieldav teema ja ei hakka sellelega aega raiskama .minul selliste küsimustega probleemi pole ja nõuannet ei küsi, mida teha ja liiva ,ning betooni kasti ei vala.Tugevusõpetus ka veel meeles ja kogemused ka nii et .....Põhimõtteliselt pole subbaka vastane kuid see on eri probleem.Ei hakka siin targutama kuidas ja mida jätan selle algajate jaoks ja samas ka ei eita et midagi õppida poleks, on ikka.Rohkem seda teemat ei puuduta.Andke aga ise tuld.

                      PS. kõige suurem viga on selles, et kirjutatud ei loeta mõttega. mida on kirjutatud. on ju kirjas et materjali valik ja ribilised seinad. kui lugeja vähekenegi süüviks probleemi mis, või kuidas siis saab ka aru lahendustest, ega hakkaks omapoolseid süüdistusi esitama eksimuses. Pealegi ma pole seinte kaasamängimise probleemi eitanud.Kõige pealt õppige lugema, siis mõtlema ja alles siis kommenteerige.See muide pole selles foorumis esmane kord, see on järjekordne näide massmõtlemisele, kus omad ajud ei tööta lauldakse juba ammu tedaolevaid elementaarseid asju.
                      Üritasin küll su postitust "mõttega" lugeda ja ma ei teinud seda mitte üks kord. Enda arust ei ole ka kedagi süüdistanud, lihtsalt vaidlen vastu sinu arvamusele, et mõtetu on kasutada kõlarikastis liiva, mis on üks paljudest võimalustest kasti vibratsioon miinimumini viia.

                      Comment


                        #26
                        õige materjali valik ja ribilised seinad aitavad hädast välja


                        mis parata .....

                        Comment


                          #27
                          Humax räägib täitsa tõtt, ribilised seinad on alternatiiviks nö liivakastile või siis vastupidi. Pannes seintele ribid, moodustab iga kitsam nö vahekäiguke seal oma resonantsiga ala, mitte et terve sein moodustab ühe. Samuti tugevdab see julmalt seinu ja hoiab ära sellesama terve suure sina kaasavõnkumise.
                          -

                          Comment


                            #28
                            Minu arvates on asi lihtsalt praktilisuses ja lihtuses, kui kasti tegemiseks on kas ribid või liiv, siis milleks valida raskem ? Humaxil on nähatavasti suur kogemustepagas ja nii juba on et vanemad ja targemad ei näe mõttetul vaevanägemisel mõtet.

                            Samas kahtlemata olen selle poolt et proovige kõike, kivist kast oleks lahe, kuigi kui praktiline seda teha on see on iseküsimus. Leian et isegi kändu woofer teha oleks vägev aga ülimalt tülikas ja aeganõudev protsess - tahan öelda lihtsalt seda et kui huvi on siis miks mitte

                            Comment


                              #29
                              P2rt andis hea idee, homme lähen metsa Känd valmis vaadata ja siis oodata, millas inspiratsioon peale tuleb
                              -

                              Comment


                                #30
                                kes eesti dolomiidist kõllikasti ei taha, siis tallinna lähedal jüris on selline firma nagu diapol, kes tegeleb vist enamuse maailmas levinud kiviliikidega. pmst enamus nende toodang on köökide töötasapinnad, aga saab ka muid asju. igatahes võrreldes eesti dolomiidiga on seal palju ilusama mustriga kive. kui hästi rääkida peaks suht odavalt saama sealt

                                (sry for OT)

                                Comment

                                Working...
                                X