Teade

Collapse
No announcement yet.

liivaga taidetud kast

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    kui olete audesi "võistluskõlareid" näinud seestpoolt, siis võite kindlad olla, et liiva sealt ei leia. rasked on need kastid küll, aga see on tingitud materjali paksusest ja tihedast ribistikust ja vaheplaatidest.
    teatavasti on audesi kõlarid maailma tippu kuuluvad asjad, ju need tüübid ikka teavad mida teevad.


    kui ülijäika seina tahad kõlarile saada, siis katseta sedasi, et võtad 20mm vineeri ja liimid kahe plaadi vahele liistud ja siis sellest 50mm paksusest kärjest teed kõlarid. vaevalt mingi 10" element sellist asja arvestataval määtal võngutama hakkab. kui vineeri asemel lauda kasutad, siis oleks hea, kui sisemine pind öötlematta jääb...
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #32
      Nomaeitia, ma tegin BETOONIST kasti....

      Comment


        #33
        Originally posted by basssoundman@Feb 6 2005, 21:50
        Nomaeitia, ma tegin BETOONIST kasti....
        Tore on

        Comment


          #34
          OT natukene kännu kohta, kui kellegil on plaanis midagi sellist teha, siis tasuks seda kändu hoolega uurida, ma kunagi tegin kohvilaua sel viisil aga öösiti magama minnes kuulsin kahtlast krõbinat ... ja nii kuu aega, lõpuks liigutasin kändu ja puupuru hunnik all :blink: uurisin lähemalt ja ürask sees :lol: Suveks siis üritan selle ära teha, subaka versiooni ja vb ka mingid tornid, see õõnestamine läheb aind raskeks
          -

          Comment


            #35
            Originally posted by Deus@Feb 7 2005, 19:34
            OT natukene kännu kohta, kui kellegil on plaanis midagi sellist teha, siis tasuks seda kändu hoolega uurida, ma kunagi tegin kohvilaua sel viisil aga öösiti magama minnes kuulsin kahtlast krõbinat ... ja nii kuu aega, lõpuks liigutasin kändu ja puupuru hunnik all :blink: uurisin lähemalt ja ürask sees :lol: Suveks siis üritan selle ära teha, subaka versiooni ja vb ka mingid tornid, see õõnestamine läheb aind raskeks
            Tood metsast kännu, kuivatad viis aastat ja hakkad kõlarit ehitama. Aga jah ürask on küll raske juhus :lol: Tegelt ma tahaks seda kändu näha millest sa tornid endale teed.......

            Comment


              #36
              vaata, et sa maaomanikuga ikka enne läbiräägid kui kändu võtma lähed

              Comment


                #37
                Originally posted by reuter@Feb 4 2005, 10:26
                kui olete audesi "võistluskõlareid" näinud seestpoolt, siis võite kindlad olla, et liiva sealt ei leia. rasked on need kastid küll, aga see on tingitud materjali paksusest ja tihedast ribistikust ja vaheplaatidest.
                teatavasti on audesi kõlarid maailma tippu kuuluvad asjad, ju need tüübid ikka teavad mida teevad.


                kui ülijäika seina tahad kõlarile saada, siis katseta sedasi, et võtad 20mm vineeri ja liimid kahe plaadi vahele liistud ja siis sellest 50mm paksusest kärjest teed kõlarid. vaevalt mingi 10" element sellist asja arvestataval määtal võngutama hakkab. kui vineeri asemel lauda kasutad, siis oleks hea, kui sisemine pind öötlematta jääb...
                Tegelikult kasti jäikus on kõige peamine tegur. Teine peamine tegur on kasti sees lained võimalikult ühtlaselt ära jaotada, et ei tekiks survenurkasid ja seisulained. Kasti sees tekkivad keerised ja jaotumised peavad terve kasti ruumalaulatuses maksimaalselt võrdsed olema. Olen seda ise katsetanud ja see tõesti toimib. (loe kasti seinad siledaks ja nurgad kumeraks) ja ka RTA'ga mõõtes on näha. Siiani parim lahendus on toru kujuline kast ja põhja kuju "pirn" - difusor (või kuidas see ka ei kirjutata:P).

                Enda betoon projektiks kasutasin ca. 30mm paksust toru lahendust ja 30mm MDF plaadist kastiga apsoluutselt hääle poolest võrrelda ei andnud (arvamus ei ole isiklik, vaid kuulataje suust). Bass on väga täpne ja kuminad puudusid. Käega kasti katsudes aru ei saa, et woofer mõnuga laiatab. Vibratsionn on tundmatu mõiste ja täpsus ja heli puhtus oleks märksõnadeks.

                Varsti saab lehe ka kasti ehitusest üles, siis annan teada.

                Aga seletage mulle see, miks on hea et kast seest karvane jätta, tegelikult ma julgeks vastupidist soovitada, aga mõningate nüansidega.

                Miks just känd?

                Comment


                  #38
                  Mõned pildid vahepeal tehtud projektidest ja siis mu betoonkastijurakas.

                  http://www.zone.ee/basssoundman6/ajutine/
                  http://www.zone.ee/basssoundman6/ajutine/B...ST%20-%20KUSTI/

                  Panime ka betoonkastile nime - Kusti.
                  Miks just kusti? - Eesti sõjaväes kutsutakse nn. bazookat Carl Gustavi nimega, ja kuna see toru meenutab ka subwoofrite raskeväge, siis leidsime, et see igati sobiv nimi. Kast on küll veel lõpuni viimistlemata, aga seda ka lähitulevikus siis.

                  NB! Kast on müüa ja osta võimalik koos Pioneer Premier 12 elemendiga. (element on tuttuus, kaasa kõik doc, karp jne..)

                  Võimalik ka see, et varsti seda kuskile Tallinna audio poodi ekponeerima saadame.

                  Comment


                    #39
                    väga huvitav mõte oli betoonist kast teha. mulle meeldib

                    Comment


                      #40
                      No ei saa naeru pidama!Totaalne irw.
                      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                      Projektide pildid
                      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by Cheopps@Feb 8 2005, 15:37
                        No ei saa naeru pidama!Totaalne irw.
                        Mis siin naerda on? Mingi imelik.......

                        Comment


                          #42
                          au basssoundman ile, et viitsis nii aeganõudva töö ettevõtta B-)
                          TeamRMS

                          Comment


                            #43
                            Kurat! :angry: No täitsa tigedaks teeb! Siin foorumis on sellised kodanikud: A la :"Austa ennast ja teisi"- ise ka aru saad millest räägid? Õpi mõtlema-enne kui ütled! Kuule see ütlemine Sul paika ei pea-maailm paistab pöörlevat sinu ümber. Kui keegi midagi teeb valmis kätega (mitte suuga), seda teistega jagab, siis ma ei saa sinust aru-las igaüks teeb ja proovib/katsetab või tuleb selleks Sinu luba küsida- NO ANDKE ABI. Nii Sa siis austadki ennast ja teisi-saad rahulduse teiste kallal kraaksumisest või? Tee Sina omad asjad ja teised teevad seda mis nemad tahavad, või mis? Nagu aru saan, elad linnakorteris ja oled kibestunud, et bassi ei saa nautida, et neid kes seda saavad, maha teed? Ja veel ühes Su postituses tekkis alljärgnev viga: "Kõige pealt õppige lugema"-mille pealt-katuse?laua?paberi?
                            Pakuksin omalt poolt sulle midagi välja:" Kõigepealt õpi kirjutama". Minupärast viska või hundiratast-ennegi oleme Sinuga riidu kiskunud-tapleme siis edasi, kui sobib!
                            -superradical-

                            Comment

                            Working...
                            X