Teade

Collapse
No announcement yet.

Vatiini asetus kastis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vatiini asetus kastis

    :huh: Kuida peaks olema vatiin pigaldatud kõlari kasti sees?? kas nagu s30-sel yhtepunti pandult või seinte ääres!!! ma ise muidu panin vastu seinte ääri 20cm kihi (vene vatiini)kui ma muudaksin ära siis kuidas peaks jääma vatiin inverteriga!
    päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

    #2
    kui tegu bassikõlari kastiga, mis mängib kuni paarsada Hz-i, siis pole vatiinil eriti mõtetki, kastiresonantsid ilmnevad u. 400 kuni 800 Hz-i kõige tugevamini.
    aga 20cm kiht on hiiglaslik... neeldematerjali võiks olla kasti mahust u. viiendik.

    Comment


      #3
      Originally posted by hipi@Dec 29 2004, 20:50
      ...kui tegu bassikõlari kastiga, mis mängib kuni paarsada Hz-i, siis pole vatiinil eriti mõtetki...
      Seisulainete kohapealt ei ole jah bassikale erilist mõtet vatiini panna, kuid vatiin takistab helilainete levimist ja seetõttu on küll vatiinil mõtet, sest vatiin suurendab näiliselt kasti. Saab füüsiliselt väiksema kasti natukese madalamale mängima.

      Vatiini pannakse inverterkasti enamjaolt ~4cm paksune kiht. igasse seina va. see sein, kus on element.

      Aga vatiini koha pealt üldiselt soovitan proovida ja kuulata. Kui märkad vahet, kas on vatiini 4cm või 20cm, siis jäta selline variant nagu sulle endale rohkem meeldib. Kui vahet ei tähelda, siis ju vahet ei olegi, palju sul seal vatiini on.
      Minu valmistatud kõlarikastid.

      Comment


        #4
        aga mul tekkis kysimus..
        kas vatiini asemel v6ib panna tavalist maja soojustus villa ka?
        seda mis on selline pehme nagu.. <_<

        Comment


          #5
          on iga suguseid,.. kes ostab summutus materjali poest ,kes topib seda mida parasjagu kodust saada on,se pehme asi mida sa motled on jarsku isover,ise olen kuulnud ,et moned leidurid topivad kull kasti isoveri,kuid pole heli oma korvaga kuulnud,


          ei usu et see villa vark odavam tuleb kui vatiin ,aga kui nt kodus remondiajast ulejaanud siis miks ka mitte ,proovid jargi saad teada kas sobib voi mitte,teoreetiliselt peaks ju sobima.
          kes ei opi see ei tea

          Comment


            #6
            Ise alati kivivilla kasutand bassikates, ainult se vill on 1 kihi vatiini sisse pandud, vatiin nagu padjapüür ümmber, tulemus minujaoks tükmaad meeldivam kui lihtsalt vatiiniga.
            S A C
            Siberian Audio Concept

            Comment


              #7
              vatiini ruut on 15-25.- oletan, et see tuleks siiski odavam kui kivivill vms... B-)

              Comment


                #8
                Heli oleneb materjali poorsusest, mida poorsem (jäigem, tihedam) on materjal, seda paremini ta summutab - kivivill on palju tihedam kui vatiin ja seega teeb ta näiliselt kasti suuremaks kui vatiin. Sellest ongi tingitud meeldivam heli - sageduskara on ühtlasem, kuna kast on nö. suurem.

                Kurjad keeled aga räägivad, et kivivilla ei maksa kasutada, kuna viimases pesitsevad klaaskiu tükid võivad hakata ringi lendama. Tuppa või siis veel hullem elemendi jahutuspilust sisse.
                Minu valmistatud kõlarikastid.

                Comment


                  #9
                  aga pm. v6ib ka seda kasutada jh..a mis siis juhtub kui ma panen tuulet6ket sinna sisse.
                  See on tihedam ja ei sis. nii palju klaasikiude..
                  2kki see on hea varjant..
                  mul on kodus jah ehitusest alles j22nud igasugust tr2ni

                  Comment


                    #10
                    nu ...ei....tea......kas jusat sobib, ise kull ei soovitaks aga see et keegi peab ju jargi proovima. Tuuletokkeplaat on pudenev ja teda on raske toodelda,kuid hind on soodne ,kui juba paned ta sinna siis peaks vist poaadi liitekodad teibiga kinni liimima muidu paaseb ohk plaatide liitumis kohta,

                    parem oleks vist uks kiht vatiini plaadile tommata

                    nagu mina olen asjast aru saanud peap summutusmaterjal olema mitte ainult tihe vaid ka poorne ja valis kiht vomalikult rabe,mida tuuletokkeplaadi puhul oelda ei saa.

                    eks siin enne midagi teada ei saa kui endal jargi proovida,paljudes foorumites olen kohanud sellist kusimust aga vastus on volgu jaetud,tegelt oleks ise ka sellest plaadi variandist huvutatud aga kardan et sellest ei tule midagi valja ja ei ole viitsind jamama hakata kui keegi on midagi taolist korda saatnud siis palun antke teada.
                    kes ei opi see ei tea

                    Comment


                      #11
                      Üldiselt tuleb jah kõik järgi proovida.

                      Samas on tuuletõke jälle natukese liiga tihe aine. Ilmselt hakkab helilaineid peegeldama, mitte summutama. Ehk temast on pigem kahju kui kasu - teeb kasti veel väiksemaks.
                      Minu valmistatud kõlarikastid.

                      Comment


                        #12
                        küsimus ei saa aru praegu mis on see vatiin minu arust on vatiin selline vati taolin asjandus aga küsiksin hoopis kas sellist svammi ei või sisse panna

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Vipp@Dec 30 2004, 14:22
                          Heli oleneb materjali poorsusest, mida poorsem (jäigem, tihedam) on materjal, seda paremini ta summutab - kivivill on palju tihedam kui vatiin ja seega teeb ta näiliselt kasti suuremaks kui vatiin. Sellest ongi tingitud meeldivam heli - sageduskara on ühtlasem, kuna kast on nö. suurem.

                          Kurjad keeled aga räägivad, et kivivilla ei maksa kasutada, kuna viimases pesitsevad klaaskiu tükid võivad hakata ringi lendama. Tuppa või siis veel hullem elemendi jahutuspilust sisse.
                          kui võtta selle järgi, et mida tihedam seda parem, siis miks mitte laduda kasti kive täis, need ju peaks ka väga tihedad olema. variant veel sinna näiteks elavhõbedat panna, see kah üks suurima tihedusega aineid.... või kui sellised mürgiseda asjad ei meeldi (elavhõbi võib veel kuradi kalliks ka minna) võid kasti hoopis tina täis valada, ning siis heli nautida? päris nii see asi ikkagi ei käi...

                          ja kivivillast ei lenda klaasitüke, seda lendab klaasvillast. muidu oleks sama hea kui puid saagides lendaks sädemeid (hõõguvad imetillukesed metalli tükid).
                          kivivill on kivivill ja klaasvill on ja jääb klaasvillaks.

                          Comment


                            #14
                            Klaasvillast küll klaasi ei lenda&#33; Nendel kahel materjalil pole mingit olulist vahet, klaasi tehakse ju kah kivist... Olen selle alaga tegelenud, käinud isegi soomes klaasvilla tehases ekskursioonil. See selleks, inverteriga kõlari sisse ei sobi minuarvates kumbki, sest tegelikult tolmavad nad mingil määral siiski mõlemad ja ei ole mõeldud sellisesse liikuva õhuga ruumi.
                            kõlarites võiks ikka vatiini kasutada ja kui see on liiga kallis, siis parem ilma, kui soojusisolatsioonimaterjaliga.

                            Comment


                              #15
                              ei, seda ma ei väidagi et TÄNAPÄEVASED villad väga tolmaks. aga endal lihtsalt meeles kuidas pööningul vana, vene ajast jäänud klaasvilla sai eemaldatud. juba ühest tõstmisest oli kõik tolmu all. ja kõik sügeles igaltpoolt. näpud olid pärast miniatuursete haavadega kaetud.

                              Comment

                              Working...
                              X