Teade

Collapse
No announcement yet.

Jõhker?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    pagan...ma ei jõua niipalju kirjutada! :P :lol: tuli ikka vastuseid...aga huvitav oli lugeda vähemalt ja õnneks ei pea seekord ka puhta nätsumulli puhujatega vaidlema B-)

    alustan vastusega ranz'le, kelle jutt siinkõnelejatest minumeelest kõige ebaloogilisem ja faktivabam on!
    kust tuleb 175db helirõhk?! kas sina, suur võistleja tead seda, TÄPSELT? helirõhk tuleb kõlarinaha poolt tekitatavatest õhuvõnkumistest, võid ka rõhumuutuseks nimetada kui soovid...õhu paneb võnkuma mingi pind, mida suurem see pind ja mida rohkem ta "võngub", seda suurem rõhk, lihtsalt seletatult...see on siis see osa, mis otseselt puudutab elementi, üsna lihtne või mis?!?! ja nüüd väike üllatus sinu jaoks- tegelikult ei ole vahet, kas selle õhu paneb liikuma mingi plastmassist plaadike, paberist koonus või minupärast puust seib! TADAA, there U have it! :lol: moonutustest ja heli kvaliteedist me siinkohal ei räägi...
    kui sa tuled mulle väitma, et helitehnikal ei ole otsest seost füüsikaga, siis saab olla kaks põhjust, miks sa seda väita üritad: 1) sa ei tea füüsikast suurt miskit...teist põhjust ma ei hakkaks nimetama <_<
    kui sa räägid mulle pidevat 2kw koormust kannatavast bassielemendist ja väidad siis, et sedasama elementi on täiesti normaalne toita võimendiga, millele on jõukohane anda välja pidevat võimsust 10kw...siis anna andeks, aga ma leian, et see on täiesti mõttetu setup ja ilmselt on samal arvamusel isegi sinu iidolid, ehk SPL võistluste kunnid&#33; :lol: muidugi sain juba mõni aeg tagasi aru, et 10kw võimendi puhul räägid sa mitte 10kw võimendist, vaid nagu seda tihtipeale tehakse, "10kw" võimendist. loomulikult pole siin sel juhul midagi imestada :lol:
    mis puutub konkr. sellesse 66k elementi, siis mingi ühekordse nö. prototüünina saaks ma sellest aru, kuid mulle jäi justnimelt mulje, et see on mingi seeriatoode...ei välista, et mulle vale mulje jäi.

    AndreasA, loogiline, olen täica nõus, et ON neid, kes ka selliseid summasid alla panevad...kuid jään selle koha pealt endale kindlaks, et täpselt samaväärset helirõhku pakkuva elemendi saaks valmistada, seeriatootmisse panna ja mitu korda odavama raha eest müüki panna&#33; point on muidugi selles, et SAAKS ja ma ei väida, et seda tehtud on&#33; kui kogu minu point oligi see, et selline asi liccalt ei ole oma hinda väärt ja iga vähegi arukas inimese saab sellest aru...ning isegi tõelisel SPL fännil jõuab mingil hetkel mõistus koju :lol:
    mis puutub neisse 100000eeku maksvatesse kaablitesse, siis nende tegijaid või tootjaid ma küll idiootideks ei nimetaks, kuid nende ostjaid...njah, tõepoolest :P MEIE neid ehk nii ei nimeta, MINA aga küll ilmselt on asi ka minus, jah olen väga valiv ja mõtlen alati enne väga põhjalikult, kui mingi suurema väljamineku teen...eks süüdistage või kiitke heaks&#33;

    Comment


      #32
      Üks põhjus miks väga kalleid asju ostetakse, on omaniku teadmine, et see oli KALLIS&#33; Ja sele tarbeks firmad teevadki oma "ultra tippmudeleid", et inimestel oleks oma raha kuhugi panna. Kehtib igal alal.

      SPL võistlused on ka papi näitamise koht - kel rohkem nutsu, see jõuab rohkem tehnikat sisse laduda. Eks see veider võistlusala on vist USA-st tulnud, seal pole inimestel midagi oma rahaga teha
      -

      Comment


        #33
        täpselt samaväärset helirõhku pakkuva elemendi saaks valmistada, seeriatootmisse panna ja mitu korda odavama raha eest müüki panna&#33; point on muidugi selles, et SAAKS ja ma ei väida, et seda tehtud on&#33; kui kogu minu point oligi see, et selline asi liccalt ei ole oma hinda väärt ja iga vähegi arukas inimese saab sellest aru...ning isegi tõelisel SPL fännil jõuab mingil hetkel mõistus koju
        Selles suhtes on sul muidugi täiesti õigus

        Comment


          #34
          ega Rolex ka paremini aega näita kui kadaka turult ostetud 50kroonine jelektronika 574...
          Sedatüüpi asjade puhul on tõesti rohkem määravam, et see on nagu staatusesümbol vms, tegelikud omadused polegi nii tähtsad, eks osalt on see ka Soundstreami fenomen....eriti saab sellest aru kui Human Reign seeriat vaadata...

          SPL võistlused on natuke teine teema....kuigi ennast see eriti ei huvita, siis ega ükski spordiala ei võta vähe raha, kas keegi arvab et näiteks Erki Nool on kõiksugu taastusvahendite peale vähe kulutanud, või Marko Märtini auto peale läheb 3 kopikat per reiss? SPL võistlusala nagu iga teinegi ja raha võtab nagu iga teinegi. Samuti peab seal oskama raha kulutada, kui elementide peale metsikut pappi laduda aga tegelikult midagi nendega peale ei oska hakata, siis pole ikka tulemust.

          Ahjaa, üks fenomen veel, asi võib ka väga hea olla, aga kui ta liiga odav on, siis seda ei osteta üldiselt...mõttemall on et "küllap tal siis midagi viga on, kui ta nii odav on"....

          Comment


            #35
            see rolexi võrdlus, tõetera on muidugi sees AGA, minuarust on siin veel üks väga oluline nüanss, nimelt rolexi kvaliteet (sõna otseses mõttes, koostekvaliteet, osade kvaliteet ja kokkuvõttes töökindlus) on siiski kordi suurem või parem kui jelektronika 7616&#39;l :P KUSJUURES, mingi suur spets ma muidugi pole, aga olen kunagi kuulnud, et kellade ajanäitamise täpsuses ja nö. möödakäimises võib ka, olenevalt siis ma ei tea millest -kvaliteedist?, olla ikka päris suuri erinevusi...see on muidugi rohkem selline tähenärimine ja paluks mitte tõsiselt võtta, aga nii vaadates ei näita kõik kellad ühtmoodi hästi aega ok, see selleks...

            tunnistan, et mina isiklikult nende SPL võistlustega tõepoolest nii hästi kursis ei ole...või no, kunagi nooremana natuke olin, enam see asi liccalt ei huvita&#33; eks muidugi, võistlus nagu iga teinegi (vist?&#33; nii te räägite :unsure: ) ja kui nii võrrelda, siis tõepoolest pannakse suuri summasid magama pea kõigi võistluste ja võistlemiste juures. tuleb nentida fakti, et niivõrd sügavalt just võistlemise ja VÕIDU VÕIDU ning VÕIDU peale ainult, mingil võistlusel ma tegelikult ei mõelnud, kui selle kõneainet tekitanud "kriitilise küsimuse" mõni lehekylg tagasi esitasin&#33; eks see ole ka tingitud sellest, et ise ma audiosse ja helitehnikasse kui võistlusse ei suhtu, kohe üldse mitte. täica võimalik, et sellesama 66k elemendi ehituses on midagi sellist, midagi saladuslikku :lol: , mis aitab justnimelt selle bassikaga mingi võistluse kinni panna sama tootja hinnalt järgmise bassika ees&#33; kui mõelda firma tootmisstrateegiale, siis on igati loogiline, et just nii ongi.
            üks asi (tundub, et ka viimane), millele seoses kogu selle SPL ja võistlemine vs. "tavaline" helitehnika ja "tavalised" kuulamisharjumused teemaga veel tahaks tähelepanu juhtida- ALATI on kallim, uhkem, prestiizikam ja nö. "kõvem sõna" see varustus ja tehnika, mis on suunatud proffidele, elukutselistele, nö. mõeldud võistlemiseks, eriti karmide tingimuste jaoks jne. kuid ei tasu arvata, et see toode või komponent seetõttu kohe NII palju parem on. kindlasti on ka näiteid, kus mõne odavama tegija asi on tegelikult täpselt sama hea, ainuke probleem ongi, et sellel tegijal ei ole nime, populaarsust, tunnustust. teine teema on muidugi ette seatud hinnamall ja kui odav tegija populaarsust kogub, lööb ka hinnad lakke ja mis meil muud üle jääb kui osta&#33;&#33;&#33; B-) okei, aitab kah...

            8500 Watt RMS, 4 x 1,3 Ohm, 1,7“ (44 mm) X-Max
            10“ CONEX Doppel-Spider
            5cm võnget ja topelt 25cm&#33;&#33;&#33; spider annab muidugi päris hästi aimu, KUI palju see asjake rõhku ruumis muuta suudab :P :P :P

            Comment


              #36
              Originally posted by wiltz@Apr 13 2005, 15:24
              see rolexi võrdlus, tõetera on muidugi sees AGA, minuarust on siin veel üks väga oluline nüanss, nimelt rolexi kvaliteet (sõna otseses mõttes, koostekvaliteet, osade kvaliteet ja kokkuvõttes töökindlus) on siiski kordi suurem või parem kui jelektronika 7616&#39;l :P KUSJUURES, mingi suur spets ma muidugi pole, aga olen kunagi kuulnud, et kellade ajanäitamise täpsuses ja nö. möödakäimises võib ka, olenevalt siis ma ei tea millest -kvaliteedist?, olla ikka päris suuri erinevusi...see on muidugi rohkem selline tähenärimine ja paluks mitte tõsiselt võtta, aga nii vaadates ei näita kõik kellad ühtmoodi hästi aega ok, see selleks...
              Täpselt samamoodi kaldun ma arvama, et näiteks Soundstreami koostekvaliteet on parem kui suvalisel mainstream subbaril/võimul (vaatamata sellele, et sarnaselt kõlavad)...
              Ma ei väida nüüd muidugi et sounstream oleks parim, või isegi oma hinda väärt, kuna endal puuduvad kogemused asjaga ja ega hind alati kvaliteediga ei võrdugi (ise küll iial vist midagi sellist ei ostaks <_< )...lihtsalt et kui asja selle hinnaga müüakse, siis see tähendab et asjal turgu on...ja kui inimesel on raha niipalju, et ta ei tea enam mida sellega peale hakata, siis võib ta ju vabalt osta näiteks mõne samakalli Human reign võimu või midagi sarnast ja lihtsalt olla uhke aparatuuri üle mis tal masinas on...samasugune staatusesümbol nagu Rolex&#39;ki....

              Comment


                #37
                jah, kindlasti on asjal turgu...nagu keegi siin ka juba varem mainis, pane asi taaladesse ja arvesta palgavahesid meie maal ja lääne pool ning tuleb välja, et polegi nii kallis :P
                muide, üks tõestus selle asja ülehinnatusest on ntx hinnad mingitel usa saitidel, mis leidsin (2 täiesti suvalist ja üsna esimesena ette juhtunud saiti), ühel oli asja hind 5kilotaala, teisel 4kilotaala, eesti hind otse arvutades siis 6kilotaala protsentides polegi nii suur vahe, tavaline nähtus :P

                Comment


                  #38
                  Originally posted by ranz+Apr 12 2005, 12:13--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (ranz @ Apr 12 2005, 12:13)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-wiltz@Apr 12 2005, 12:08
                  ranz, kui palju sa füüsikaga tutvunud oled? "...millede elemendid on üldjuhul seal 2000W RMS juures kuid kasutatakse neid pigem üle 10KW võimsusega" kas sa ise saad aru, KUI mõttetu lause see on?
                  Siit on pigem aru saada, et sa ei ole kursis SPLi võistlustel kasutatava tehnikaga, külasta kasvõi meie soomenaabereid ja saad targemaks, eitea kuskoahast muidu tulevad 175+ db rõhud, ega ometi mitte 650.- audesest ja King Audio võimust... mis siin füüsikaga otsest seost on, et element on 2KW ja võimud temale kokku 10KW???
                  Ja eks iga asi tehakse kellegi jaoks, sellised kallid elemendid nagu siin juttu oli on pigem firmal ühekordne tootmine lihtsalt reklaamiks, sest sellist hinda ei hakka mitte ainuski loll selleest maksma kui võtta on kõvasti paremaid kõvasti väiksema hinna eest. Kuid leidub ostjaid ka kallitele asjadele... sel aastal liitub SPL võistlustega siin eestis üks võistlusmasin milles on neli RF TRF elementi millede hind on 22K tk pealt, ehk siis 88 000.- täpsemalt kokku + kõik võimud ja kogu muu träni sinna pealekauba. [/b][/quote]
                  kusjuures..ei tea kas just 10kw v]imsusega toidetakse..aga kindlasti kohati n kordi rohkem oma rms v]imsusest,kuna egas asja ei ole tuldud laskma v]istlustel mingi tund aega..vaid ikka paar secondit..ja valjukatest v6etakse ikka maksimaalne v2lja,mis sest et kohati elemendid k2rssavad v6i rebenevad aga see on lihtsalt v6istlus
                  mida sa lohh vahid

                  Comment


                    #39
                    see on tõesti FAKT, et SPL võistlustel toidetakse elemente kordades suurema võimsusega, kui nende (elementide siis) RMS võimsus on, vahe on lihtsalt selles, et rms võimsus on võimsus mida element kannatab probleemideta igasugustes "ilmastikutingimustes" st. siis et temperatuurist-õhuniiskusest ning mis eriti tähtis AJAST sõltumata. see on tegelik RMS võimsus. Ekstreemtingimused nagu Antarktise kohutav miinustemperatuur või Aafrika vihmametsade hiiglaslik niiskus ja temperatuur jätame arvestamata. Kui on tegu viisaka elemendiga, siis ta kannatab lühiajaliselt enda RMS võimsusest PALJU suuremat võimsust. KUIGI sellisel võimsusel saavad juba segavateks (sageli ka möödapääsmatuteks) teguriteks elemendi mitte elektrilise osa füüsiline võimsustaluvus. eriti just XmaX, ehk elemendi koonuse maksimaalne käik amplituudasendist amplituudasendini. seepärast ei ole sugugi haruldane nähtus (tõsisel) SPL võistlusel, et kellegi autost lendab element sõna otseses mõttes minema (kinni polditud osa jääb enamasti muidugi paigale) Seepärast TÕSISED SPL "tapamasinad" on vahetatavate koonuste ja teiste sarnaste atribuutidega. olen isegi näinud mitmetel saitidel tuntud elementide tootjafirmadelt selliseid elemente, mil on koonus koos kummilõdvikuga sõna otseses mõttes kinniPOLDITUD ja seda saab vahetada hetkega.

                    Kel aega ja viitsimist siis paar numbrit tagasi kirjutati autolehes team ghosti spl ladast ka paar sõna juttu, ning ka võimsustest mis seal sees ringi lippavad. lugege see tekst ka läbi. ehk siis ei tulda mulle kohe kallale ja mõni inimene saab ka aru, et see ei ole "möla" mida näiteks rainx666 siin kirjutanud on.

                    Comment


                      #40
                      alustan vastusega ranz&#39;le, kelle jutt siinkõnelejatest minumeelest kõige ebaloogilisem ja faktivabam on&#33;
                      kust tuleb 175db helirõhk?&#33; kas sina, suur võistleja tead seda, TÄPSELT? helirõhk tuleb kõlarinaha poolt tekitatavatest õhuvõnkumistest, võid ka rõhumuutuseks nimetada kui soovid...õhu paneb võnkuma mingi pind, mida suurem see pind ja mida rohkem ta "võngub", seda suurem rõhk, lihtsalt seletatult...see on siis see osa, mis otseselt puudutab elementi, üsna lihtne või mis?&#33;?&#33; ja nüüd väike üllatus sinu jaoks- tegelikult ei ole vahet, kas selle õhu paneb liikuma mingi plastmassist plaadike, paberist koonus või minupärast puust seib&#33; TADAA, there U have it&#33; :lol: moonutustest ja heli kvaliteedist me siinkohal ei räägi...
                      Vat kus nüüd suskas tead... nu nii loll ma ka pole.
                      Alustame siis sellest, et ma tean mis seda rõhku tekitab ja mille mõjul ja kuidas ta tekib... kuid sinu viimane osa jutust on ikka viimne BS ma ütleks. Kui jutt käib autoaudio SPList, siis mis puuseibe, paberikoonuseid ja plastmassitükke siin iseloomustad? Nii suurte rõhkude juures nagu 170db+ ei aita sul miski panberi või putukk mitte kottigi. Selleks ongi vaja häid elemente mis suudaksid ka seda teha, rõhku võib tekitada iga asi, ka sinu rääkimine tekitab rõhku... kuid et saavutada 177db ei piisa miskist niisama plönnist jubinast.
                      kui sa räägid mulle pidevat 2kw koormust kannatavast bassielemendist ja väidad siis, et sedasama elementi on täiesti normaalne toita võimendiga, millele on jõukohane anda välja pidevat võimsust 10kw...siis anna andeks, aga ma leian, et see on täiesti mõttetu setup ja ilmselt on samal arvamusel isegi sinu iidolid, ehk SPL võistluste kunnid&#33; :lol: muidugi sain juba mõni aeg tagasi aru, et 10kw võimendi puhul räägid sa mitte 10kw võimendist, vaid nagu seda tihtipeale tehakse, "10kw" võimendist. loomulikult pole siin sel juhul midagi imestada :lol:
                      Alustan esmaselt sellega, et nagu sa ise väidad ei ole sa selle osaga tegelt üldse kursis... siis mida sa kommenteerid kui sa midagi ei tea??? Alusta nt sellest soomlaste masinast kes just hiljuti euroopa esimesel võistlusel tegi uue maailmarekordi 177,9db http://www.termpro.com/asp/competitorstats.asp
                      Nüüd kui sa hästi loed, või sa aru saad mis seal kirjutatakse, siis loed sa ka sealt välja, et kasutasid nad 24x EXT-2000D võime milledest siis tuleb kokku 48 000W ja 6-te DD9915 elementi ning nende elementide RMS on 2000W nimelt. Siin küll jah päris 10KW elemendi kohta ei tule, kuid 8KW siiski e. siis 6KW rohkem kui tehas nende elementide tööks ette näeks. Ja on ka setupe kus on DD9917 elemendid milledesse lastakse ka 10KW sisse.
                      Kogu jutt sellekohta, et need elemendid kannatavad seda vaid hetkeliselt on täiesti õige... KUID need sommid oma masinaga tegid viimases võistluses dethmatchil 5 minuti keskmiseks tulemuseks 174,xxdb ja seda ilma ainsastki elemendist või võimust lahti saades see on juba imestamapanev.
                      Ja minu öeldud numbrid on siiski reaalsed RMS mitte sinu vihjatud max või niisama kõvatamiks suurte numbrite karjumine.

                      Kokkuvõtteks ütleks seda, et enne uuri kui tuled teisi oma peas oleva teooriaga paika panema.

                      Comment


                        #41
                        "... siis mida sa kommenteerid kui sa midagi ei tea??? " aga äkki ma tahan teada saada&#33;?&#33; :P :lol:

                        ranz, sinu vastuse esimese lõigu kohta ütleks, et minu tõin liccalt näite, misasi võib helirõhku tekitada...ja ma EI RÄÄKINUD mingist konkreetsest võistlusest, hiiglaslikest detsibellidest, kvaliteetsest audiost või mitmekümnetonniste iluasjade metsa poole laskmisest&#33; :lol: katsu mu jutust paremini aru saada...
                        tegelikult oli küsimus esitatud nii, et mina proovisin selgitada, kuidas helirõhku tekitada...ja sina oleksid pidanud siis täpselt rääkima selle 175db rõhu saavutamisest, ehk siis, et mis seal nii oluliselt erinevat on&#33; nojah, see selleks.
                        ...et saavutada 177db rõhku ei piisa vb plõnnist jubnast, kuid piisab ntx 10st (või mis iganes vajalikust arvust&#33 plõnnist jubinast, tundub, et see on põhimõte, mis sulle peale minu jutu lugemist siiski kohale jõudnud ei ole&#33;

                        kogu teooria ja jutt, mis ma eelnevalt rääkisin, käis HELITEHNIKA kohta, see varustus, millega TAASESITATAKSE mingeid helisignaale, ja tõepoolest pean mina sellistest asjadest rääkides ikka alati silmas pidevaid ja reaalseid võimsusi. kaldun ka arvama, et see jutt ja teooria, mis ma rääkisin on justnimelt HELITEHNIKA seisukohalt üsnagi õige&#33; ja ütlen ausalt, seda ma ei kujutanud ette, et neil võistlustel liccalt hetkelisi rõhumuutusi mõõdetakse ja rämedaid kopikaid maksvaid ilusaid ja suuri bassielemente akendest ja ustest välja lastakse ja selle üle uhkust tuntakse :P :lol: see on minujaoks tõesti jahmatamapanev uudis&#33; mitte, et ma üritaks siin mingit suurt järjekordset vaidlust tekitada, aga seoses sellega tekib mul omal küll küsimus suure ?-märgiga, et kuidas neid nn. võistlusi saab siis üldse audio&#39;ga seostada? ja nüüd siis ka küsimus minust targematele selle teema koha pealt, autoaudio ja SPL-võistlused on siis veel omaette midagi täiesti erinevat??? või ongi ainuke nö. võistlus ja võrdlemine, mis auto helitehnika puhul toimub see hetkeline jurraka mõõtmine?
                        asi millest täna omandatud uute teadmiste tulemusel enam aru ei saa, miks ei ole keegi targem vend siis juba hakanud kasutama mõnda kavalamat varianti selle hetkelise suure rõhu tekitamiseks? jummala eest, võimalusi on tohhuijaa kui mõtlema hakata, ja kes ütleb, et selle jurraka just mingi kõlarinaha kujuline moodustis sinna salongi (või kuhu iganes?&#33 peab lööma...kui ainuke eesmärk on korraga vabastada autosalongi võimalikult suur hulk energiat, mis väljendub järsus rõhumuutuses, siis seda annab ju saavutada päris mitutmoodi. ja minumeelest on otsesemaid ja efektiivsemaid võimalusi kui voolu mõjul seda effekti tekitada, või...?
                        pealegi, püüdes nüüd ette kujutada, milliseid summasid nende võistlemiste alla kulutatakse, jääb mulje, et absoluutsed tipud panevad ikka paar miljonit vast magama rekordi tegemiseks. see ju siiski päris suur raha, mille eest annaks teha juba tööd mõnes laboris ja tellida omale vastavaid ja vajaminevaid komponente ja tehnikat...ja töötada kasvõi mingi kõlarilaadse asja kallal, kui see tõepoolest on parim variant selle suure ühekordse rõhuvahe tekitamiseks&#33; B-)
                        okei, see oli nüüd selline fantaasiajutt rohkem, mingit vastust eriti ei oota...aga vb tuleks päris huvitav discussion, kui keegi sõna võtaks ja asjast oma arvamuse kirja paneks.

                        minu arusaam ühest õigest 10kw võimust ja hetkvõimsusest&#33; niipalju, kui mina helitehnika ja eelkõige siis võimudega kokku olen puutunud, on üks KORRALIk võim, olgu ta siis 10, 100 või 1000W, suuteline tänu oma pehmelt öeldes mahukale kondede rivile ja ka overkill trafole võimeline hetkeliselt välja andma samuti VÄGA palju suuremat võimsust, kui ta seda pidevalt teha suudab. kui moonutused pole üldse olulised ja nö. litter on ühekordne, siis on see energia mõne eriti tõsise võimukasti puhul ikka niivõrd masendavalt suur, et füüsikaliselt ümber arvutades võib imestama panna, mida ja kui kaugele selle abil kõike pilduda saaks&#33; :lol: tavalise helitekitava aparatuuri puhul ei ole seega ühele tõsiselt heale elemendile mingit mõtet ühendada tõsiselt head võimu, mille pidev võimsus on elemendi pidavast võimsusest 5x suurem, see liccalt ei anna mitte midagi, sest isegi harva esinevate lühiajaliste ning maksimaalset cone control&#39;i nõudvate käikude korral annavad oma panuse konded ja hea trafo, mis nö. "kooma" ei jää. jah, soovitavalt võiks küll võim kõlarist tugevam olla, kuid 2x võimsusevahest on vast küllalt, isegi kui võim ei ole nii kvaliteetne. ma ei hakka enam vaidlema, vb on siis selle SPL&#39;i puhul asjad hoopis teisiti ja tundub tõesti, et heliga on seal tegelikult üldse vähe pistmist. sry siis, et valesse liivakasti trampima tulin selline on minu kui helitehnikaga ja seda siiski HELIDE taasesitamiseks kasutava inimese arusaam asjast ja selge on see, et SPL&#39;i meeste arusaamaga ta kokku ei lange ega saagi vist langeda...

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by wiltz@Apr 14 2005, 15:29
                          või ongi ainuke nö. võistlus ja võrdlemine, mis auto helitehnika puhul toimub see hetkeline jurraka mõõtmine?
                          Sellele võin vast ise vastata..
                          Eestis kahjuks jah, kuid Ameerikas tehakse neid ka kvaliteedi peale ja kas mitte ei ole praegu maailmameister sel alal eestlane, kes sinna selle pärast koliski oma valge Audi 100&#39;ga? Kunagi "Pealtnägijas" oli sellest üsna pikk lõik.

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by Rajareits+Apr 14 2005, 13:49--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Rajareits &#064; Apr 14 2005, 13:49)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-wiltz@Apr 14 2005, 15:29
                            või ongi ainuke nö. võistlus ja võrdlemine, mis auto helitehnika puhul toimub see hetkeline jurraka mõõtmine?
                            Sellele võin vast ise vastata..
                            Eestis kahjuks jah, kuid Ameerikas tehakse neid ka kvaliteedi peale ja kas mitte ei ole praegu maailmameister sel alal eestlane, kes sinna selle pärast koliski oma valge Audi 100&#39;ga? Kunagi "Pealtnägijas" oli sellest üsna pikk lõik. [/b][/quote]
                            Valearvamus puha... ka eestis on helikvaliteedi võistlused kus ei ole tähtis rõhk vaid heli puhtus jne jne jne .
                            14-15 Mai tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimub preformace show kus toimub autoshow ning seal on ka helikvaliteedi kui ka SPLi võistlus. Soovitav oleks kohale tulla ja eesti mastaabis ka asi üle vaadata.
                            Ja muideks see eestlane, Harry Jürgenson elab juba pikemat aega uuesti eestis koos oma audiga millega USAs võitis.

                            Comment


                              #44
                              to:wiltz
                              "asi millest täna omandatud uute teadmiste tulemusel enam aru ei saa, miks ei ole keegi targem vend siis juba hakanud kasutama mõnda kavalamat varianti selle hetkelise suure rõhu tekitamiseks? jummala eest, võimalusi on tohhuijaa kui mõtlema hakata, ja kes ütleb, et selle jurraka just mingi kõlarinaha kujuline moodustis sinna salongi (või kuhu iganes?&#33 peab lööma...kui ainuke eesmärk on korraga vabastada autosalongi võimalikult suur hulk energiat, mis väljendub järsus rõhumuutuses, siis seda annab ju saavutada päris mitutmoodi. ja minumeelest on otsesemaid ja efektiivsemaid võimalusi kui voolu mõjul seda effekti tekitada, või...?"


                              Sa eksid.SPL ja SQ võistlustel on kindlad REEGLID.Ei ole see asi nii,et ehitad oma autosse mingi kompressori või generaatori sisse ja lähed võistlema.Ma ei hakka neid reegleid siin praegu üles lugema.Kui asi huvitab,siis leiad need reeglid EASCA kodulehelt üles.
                              Vana helitehnika remont Pärnus

                              Comment


                                #45
                                Üldiselt "Wiltz" võiks tõesti enne endale asjad selgeks teha kui siia mõttetut möla tuleb ajama. Kui ise autoaudiost ja võistlustest lugu ei pea, siis ei tasu ju neid ka maha teha.... või mis?

                                Comment

                                Working...
                                X