Teade

Collapse
No announcement yet.

projekt 2x6,5"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    projekt 2x6,5"

    Tekkis selline plaan, et kasutaks kahte 6,5" elementi basskõlari projektis.
    elemendiks mõtlesin kasutada Visiatoni 6,5'' WS17E . Kastiks mõtlesin umbes 26L closed kasti.
    Eesmärgiks oleks saada suhteliselt täpne ja madal bass, helirõhule erilist rõhku ei pane, sellest ka need 6,5 " elemendid. Kuulan peamiselt elektroonilist muusikat...

    Oleks selline projekt mõeldav? Täidaks see minu seatud eesmärke? Ettepanekud ´ja mõtted oodatud

    #2
    Madala bassi 6,5" kõlarist saamiseks oleks soovitatav inverterkast. Ma ei usu, et basside täpsus venib, kui kasti mahtu suureks ei aja.
    Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

    Comment


      #3
      kui täpne, siis on kinnine kast vast suht hea idee, kasti teeks aga ise suurema (eriti kui see tuleb 2 elemendi jaoks)! ja kui suurt helirõhku vaja ei ole, siis saad põhimõtteliselt lisaks teha ka vastava elektroonilise "lisa", mis madalat otsa madalamale venitada aitab

      Comment


        #4
        mida sa selle "elektroonilise lisa" all mõtled?
        Arvan et kui kasti rohkem vatiini panna peaks olema see 26L suht optimaalne lahendus, sest hakkab villand saama nendest suurtest ja tuimalt ümisevatest kuubikutest

        Comment


          #5
          http://sound.westhost.com/project48.htm

          midagi sellist pidasin silmas...

          aga ma saan aru, et sa tahad hoopis vastupidist...et see kõlar ei mängiks sul madalale rohkem vatiini või suurem kast, annab sama välja (muidugi keegi vist ei tea täpselt, kuipalju see pehmendus kasti mahtu just täpselt suurendab). mina isiklikult paneksin ikkagi villa ja õige koguse...liiga palju ei tule kasuks!

          minu seisukohast ei saagi üks 6.5" elemendiga ja kinnise kastiga kõlar eriti tuimalt ümiseda, kuna 6.5 on nagu üks väiksemaid mõõte, mida bassikõlari jaoks üldse kasutada ning kinnine kast iseenesest on kõige täpsema ja "õigema" heliga variant! aga see on ainult minu seisukoht

          Comment


            #6
            niisiis, mõeldud tehtud.
            sai siis ostetud 2xWS17 4oomine variant.

            kast on ca ~28L, vineer, tugedega, kõlarid ilma vaheseinteta.
            Võimuks Panasonic SA-AK25, millel siis juba 2bassikanalit, 2x70W peaks kirjade järgi olema aga, arvatavasti mingi 50W tuleb vast. Igatahes antud kõlarile peaks sobima

            Heli siis suht selline nagu oodatud, ehk paremgi
            Tundub mõnus täpne bass, kuigi võiks mängida natuke madalamale, aga see ka kasti viga arvatavasti(suhteliselt väikese litraažiga kast siiski), igatahes ajutine lahendus, niikauaks kui suvel aega ja materjali saab...

            varsti arvatavasti ka mõned pildid

            Comment


              #7
              Neid 6.5" -d ei saagi sa vast enam madalamale mängima, kuna siin juba füüsiliselt nad ei esita nii madalatele sagedustele välja tingituna oma väiksetest mõõtutest.

              Comment


                #8
                pilte sooviks

                Comment

                Working...
                X