Teade

Collapse
No announcement yet.

Mis vahe on bassi kõllil ja subwooferil?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mis vahe on bassi kõllil ja subwooferil?

    Natuke loll küsimus, aga mulle on jäänud selgusetuks see asi, et mis vahe on Bassikõlaril ja Subwooferil...

    On ju nii, et tegelikult üks ja sama asi???

    Lugupidamisega!
    Stellari

    #2
    täiesti 100% õige - tegu on samade asjadega. "subwoofer" 'it võib tõlkida kui: sub - madal, ülimadal. woofer - see on ilmselt tulnud sellest madalast "woof-woof" helist mida bassikõlar teeb.

    Comment


      #3
      Just nimelt seda ma arvasingi...

      Tänan kinnistava vastuse eest

      Lugupidamisega!
      Stellari

      Comment


        #4
        Subwoofer inglise keeles, bassikõlar eesti keeles. Tegu samade asjadega ning samal põhimõttel sai ka subwooferi alafoorum nimetada ümber bassikõlari foorumiks, sest eesti keeli on siiski nii ikka õigem.

        Comment


          #5
          Sama loll küsimus minu poolt,

          Mis mõttega osta endale 300w kõlarid kui maksimum mida sa kuulad on 50w?
          Kui kuulad 100w siis häirid oma naabreid. :huh:
          Ega kõlari võimsusest heli kvaliteet paremaks ei läe ju?
          Logitech on parem kui Creative!

          Comment


            #6
            No vahest vaja ju suvila kaminaruumis natuke kõvemini jaurata aga 300 on muidugi palju!

            e.

            Comment


              #7
              ilmselt ostetakse sellepärast et saaks sõpradele näidata et sa oskad juba nii suuri nubreid.

              Muidugi kõik ei kuula 50W võimsusega.


              g2ngster @ autoga poees seistes panen vahest husqwarna kõrvaklapid pähe et basskõlar kõrvu puruks ei löö
              Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

              Comment


                #8
                Ega eriti ole küll, kuid teatud juhtudel on hea omada mingit reservi, põhjuseks DÜNAAMIKA- keskmiselt kuulad küll 50 vatiga, aga muusikas esineb praktiliselt vaikusehetki, kus väljund võibolla on 0,5vatti, ja sealsamas tuleb mingi võimas helidetulv, kus väljundisse läheb 150 vatti, kui aga võimendi maksimaalne väljund on 100 vatti ja kõlari maksimaalne taluvus ka 100 vatti, on tulemuseks MOONUTUS, sõna tõsises mõttes ebamäärane müra. Sellise laia dünaamikaga on enamus klassikalisest muusikast, aga ka rokk ,nt. minu lemmikuid Fear Factory, kus esineb just VÄGA madala sagedusega burste, mis sageli mu praeguse "helisüsteemiga" kuulmata jäävad. Seevastu tänapäevane tümpsumuusika on tavaliselt maksimaalselt kompresseeritud (dünaamika peaaegu olematu), nii et träänsivennal pole mõtet omada oma korteris 2000 vatist süsteemi, kui ta maksimaalselt saab kuulata 20 vatise võimsusega.
                Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                Comment


                  #9
                  Mina vajan kõlareid DNB ja Hip-hopi kuulamiseks.
                  Huvitav kas subwoofer tervist ka rikkub, mõni vend autos kuulab nii et kõrvad lukkus. h34r:
                  Kas see ajule ei mõju? :blink:
                  Logitech on parem kui Creative!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Barbarian@Jun 7 2005, 13:48
                    Mina vajan kõlareid DNB ja Hip-hopi kuulamiseks.
                    Huvitav kas subwoofer tervist ka rikkub, mõni vend autos kuulab nii et kõrvad lukkus. h34r:
                    Kas see ajule ei mõju? :blink:
                    sa pead ikka väga kõvasti kuulama et ajule mõjuks :lol: küll aga rikkub selline kuulamine kuulmist ja seda kohe päris palju
                    TeamRMS

                    Comment


                      #11
                      kindlasti mingil määral mõjub ka ajule aga olen kuulnud et põhiliselt käsk-närvisüsteemile teeb ära.(kui ikka väga kõva tümakas autos on)

                      Comment


                        #12
                        kui ikka korraliku tümakaga kuulata siis on selline eriline tunne- tunned kuidas bassitaktid sinu kehast läbi löövad, tunned kuidas kõik sinu ümber väriseb.... Tegelikult suht kirjeldamatu fiiling...

                        Kui natuke pikem teeots eest ~5km ja oled nagu "karvane heavypäkapik" volume nupu kallal siis on pärast bassipohmell. Mingi 15min. möödudes läheb asi üle...
                        Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

                        Comment


                          #13
                          korterelamus häirib juba 2x30 W naabreid ja
                          isiklikult mina, ~25 ruutmeetrises toas, ei kannata võimsusega 2x50W üle poole tunni kuulata - ajudele hakkab.
                          Kui rääkida võimsusvarust, siis oman kahte 60W kõlarit ja 2x50W võimendit - põhja keerates ei moonuta midagi B-) (äkki sul kasutaja:"tehnofriik" on lihtsalt vilets tehnika)
                          -

                          Comment


                            #14
                            Eks see "tehnika" ole jah miskid 500-kroonised arvutikõllid integreeritud helikaardi või ~8 aastat vana sanga taga . Aga jah, kuldkõrvad, kellele 50000 kroonine stereo on laiatarbekaup, kuulevad põhja keeratud 50 W võimendi moonutusi ka siis, kui tavalisele inimesele (sealhulgas minule ) tundub heli täiesti puhas. Ja veel kord: kõik sõltub tehnikast ja veel enam kuulatavast muusikast. Trääntsi ja muud tümakat võin ma ka oma "tehnikaga" "punn põhjas" kuulata enam-vähem moonutustevabalt, klaverimuusikat, metalit ja sümfooniaid mitte.
                            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                            Comment


                              #15
                              Isiklikult kasutan kodus 10W võimendit ning sellest täiesti piisab.
                              Pole ju mõtet enda tervist rikkuda selle ülisuure helirõhuga, varsti olete kõik peast soodad ning kurdid.

                              Comment

                              Working...
                              X