Teade

Collapse
No announcement yet.

Mis vahe on bassi kõllil ja subwooferil?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by erx+Jun 28 2005, 11:06--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (erx @ Jun 28 2005, 11:06)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Barbarian@Jun 28 2005, 10:42
    Ja kas kõrvaklappid rikkuvad tervist? (ühistranspordis olen pannud tähele rullnokkasid kõrvaklappidega).
    Vabandust, aga seleta nüüd lollile,et mille järgi sa neid rullnokkadeks liigitad? [/b][/quote]
    sama küss siitpoolt.
    Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

    Comment


      #47
      Selle järgi et kõrvaklappi muusikat on kuulda 10m kaugusele, vaatamata sellel et buss on rahvast täis.

      Muidugi võin ma selle liigitusega eksida&#33;
      (see on lihtsalt minu arvamus)
      Logitech on parem kui Creative&#33;

      Comment


        #48
        :huh: siis on küll kuidagi eriti veider. ma arvasin, et rullnokad on rullis nokaga mütsi ja piinatud 3 seeria bmw järgi äratuntavad...

        Comment


          #49
          Originally posted by Ali_Qiller@Jun 28 2005, 12:08
          :huh: siis on küll kuidagi eriti veider. ma arvasin, et rullnokad on rullis nokaga mütsi ja piinatud 3 seeria bmw järgi äratuntavad...
          sa pold ainus kes nii arvas
          TeamRMS

          Comment


            #50
            Minu arvatest rullnokk on see kes kuulab muusikat võimalikult kõvasti ja vaatab kõikidele otsa ülbe näoga.
            Logitech on parem kui Creative&#33;

            Comment


              #51
              Originally posted by Barbarian@Jun 28 2005, 10:42
              Huvitav mis on kahjulikum, kas bassi kõlari müra või kõrgsagedus väljuka müra?
              Ja kas kõrvaklappid rikkuvad tervist? (ühistranspordis olen pannud tähele rullnokkasid kõrvaklappidega).
              Ja kas keegi võiks märkida tervist mitte rikkuva maksimumi muusika kuulamiseks.
              (targa juttu lugesin läbi, kuid arvutada ei oska) h34r:
              Kõige ohtlikumad pidavat olema sagedused 7 Hz ja 10-12Hz (ühtivad vist kudede resonantssagedusega?), ka olen lugenud, kuidas auto audio installija sai subakat paigaldades/testides mingi 140 dB 47 Hz müra ja ei suutnud selle ajal hingata. Kuulmisele pidavat ohtlikud olema sagedused 2000-4000 Hz (kui mälu ei peta), selles vahemikus on kõrv kõige tundlikum.
              Kindlasti rikuvad kõrvaklapid kuulmist, sest need on ju otse vastu kõrva ja helirõhk kuulmekäigus on vägagi suur. Endal on olnud nii, et kuulasin sõbra pleierit, mingi MP3 võimalusega Sony oli, ja veidi valjemalt rohkem kui veerand tundi ei kannatanud välja, ja just kõrgete sageduste pärast (bassi see junn ei mänginud ka korralikemate klappidega), pea hakkas valutama. (Samas enda vana kassetpleierit võin ka valjemalt üsna pikka aega kuulata - huvitav, kas pleierit ostes erinevaid mudeleid kuulata kah saaks, et jälle mingi "peavalumasina" otsa ei komistaks?[/OT]).
              Kui just päev läbi muusikat ei kuula, siis ohutu piiri ~2-2,5 tunni jaoks seaks mina 100-105 dB vahemikku, kui mõni eriti hea lugu tuleb, võib lühiajaliselt (kuni ~15 min.) ka veel 110 dB kuulata, sellest rohkem meenutabki juba ööklubi või rokk-kontserti. (NB&#33; Naabrid&#33 Ja taustamuusika jaoks, mis mängib päev läbi (samal ajal nt. surfad netis, loed, õpid nje), seaks mina maksimaalse piiri 80 dB juurde, vaiksem võib aga alati olla. Selline on minu arvamus ja kuulamisharjumus. Ja laiatarbemusakeskuste omanikel tasub suht muretu olla, sest need plastkarbid kuulatavat häält üle 105-110 dB niikuinii ei tee, sõltumata pealekirjutatud võimsusest (kogemused näitavad, et see RMS võimsus, mis neile peale on kirjutatud, tuleb reaalsete numbrite saamiseks umbes 4-ga läbi jagada)
              Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

              Comment


                #52
                Originally posted by Ali_Qiller@Jun 28 2005, 12:08
                :huh: siis on küll kuidagi eriti veider. ma arvasin, et rullnokad on rullis nokaga mütsi ja piinatud 3 seeria bmw järgi äratuntavad...
                Aga kui bemm on piisavalt ära piinatud, siis võib rullnokk bussi, või isegi trammi, ka sattuda :lol:
                Aga sellise tüübi, kes hoolimata teiste inimeste arvamusest musooni põhja keerab, liigitaksin mina jõmmide hulka, kusjuures jõmm ei võrdu rullnokaga, rullnokk on lihtsalt jõmmi eriliik.
                Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                Comment


                  #53
                  Originally posted by tehnofriik+Jun 28 2005, 12:29--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (tehnofriik @ Jun 28 2005, 12:29)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Ali_Qiller@Jun 28 2005, 12:08
                  :huh: siis on küll kuidagi eriti veider. ma arvasin, et rullnokad on rullis nokaga mütsi ja piinatud 3 seeria bmw järgi äratuntavad...
                  Aga kui bemm on piisavalt ära piinatud, siis võib rullnokk bussi, või isegi trammi, ka sattuda :lol:
                  Aga sellise tüübi, kes hoolimata teiste inimeste arvamusest musooni põhja keerab, liigitaksin mina jõmmide hulka, kusjuures jõmm ei võrdu rullnokaga, rullnokk on lihtsalt jõmmi eriliik. [/b][/quote]

                  Meis kõigis on natuke jõmmi&#33;

                  Comment


                    #54
                    OT


                    Kui tuli juba inimeste "liikidest" juttu, siis on olemas veel mõmm. Ta sõidutab oma tuunitud autoga naisi. Kui mõni vastasugupoolest inimene autos on, sõidetakse ilusti. Kui aga vastasugupoolest inimene autost lahkub, tehakse burnoute, peenestatakse ja muud sellist kraami.. Umbes nagu pimp aga teistsuguse käitumisega.

                    Rullnokk on tavaliselt inimene kes "elab" oma autos...
                    Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

                    Comment


                      #55
                      Jällegi loll küsimus minu poolt: kas inventori kastiga subwoofer mängib madalamale kui kinnise kastiga?
                      Mida see õhuauk annab?
                      Logitech on parem kui Creative&#33;

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by Barbarian@Jun 28 2005, 13:43
                        Jällegi loll küsimus minu poolt: kas inventori kastiga subwoofer mängib madalamale kui kinnise kastiga?
                        Mida see õhuauk annab?
                        http://www.hvc.ee/index.php?action=show&doc=42

                        Comment


                          #57
                          Tänan&#33;
                          Logitech on parem kui Creative&#33;

                          Comment

                          Working...
                          X