Teade

Collapse
No announcement yet.

Projekt "Jube Jänes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Projekt "Jube Jänes"

    Niisis, ommik, võtsin nõuks laristada maha oma praktika rahad (veidi alla 5000 eegu) ja osta Viva Elektoonikast komplekti ... Jõulutümps 6 Link
    kuna praktika kestab veel paar nädalat mõtlesin et laseks nagu kasti isa töö juures valmis lõigata lasta... aga väike aga, ma ei leia kuskilt tõmmata BBP ja sis veel äda et kasti arvutamiseks vaja igasuguseid Xmech ja Xmac-e mida starsoundi andmelehel ei leidu ...
    ambitsioonikas plaan on ehitada Golf2 pagasiruumi müramasin mida saaks vajadusel eemaldada... ja kohe väga kindlasti peaks olema välimus Basssoundmani dual GAS-de moodi olema. B-) peale selle, et tore tasakesi kooli minnes träna saaks kuulata võib ka tagaluugi yles tõsta (kui sellest midagi alles jääb) ja veidi kekutada (kui autol pole välimust, olgu vähemalt sisemus)
    mhmm ... inverter kast - tema puhul olid polulised ned torude pikkused ja laiused ja sis kasti maht ... kuida kradi moodi ma sellisel kastil seda mahtu arvutan ? ja kas tõest on asi nii hull et suurem v väiksem kast sööb lihtsalt helid ära?
    tundub et ma midagi tarka ei oskagi eriti kysida ...
    kuna med yhikas kus ma elan on neti kasutamine piiratud sis teadmiseks et ma heal juhul saan siia lugema tulla paar kuni 4 korda nädalas...

    egas midagi ... kui kelleskil on viitsimist syveneda minu aitamisse sis saatke PS
    Ja milliseid probleeme võib kohata ehitusel?
    PIKK

    #2
    Originally posted by madmax002@Feb 12 2006, 22:02
    Niisis, ommik, võtsin nõuks laristada maha oma praktika rahad (veidi alla 5000 eegu) ja osta Viva Elektoonikast komplekti ... Jõulutümps 6 Link
    kuna praktika kestab veel paar nädalat mõtlesin et laseks nagu kasti isa töö juures valmis lõigata lasta... aga väike aga, ma ei leia kuskilt tõmmata BBP ja sis veel äda et kasti arvutamiseks vaja igasuguseid Xmech ja Xmac-e mida starsoundi andmelehel ei leidu ...
    ambitsioonikas plaan on ehitada Golf2 pagasiruumi müramasin mida saaks vajadusel eemaldada... ja kohe väga kindlasti peaks olema välimus Basssoundmani dual GAS-de moodi olema. B-) peale selle, et tore tasakesi kooli minnes träna saaks kuulata võib ka tagaluugi yles tõsta (kui sellest midagi alles jääb) ja veidi kekutada (kui autol pole välimust, olgu vähemalt sisemus)
    mhmm ... inverter kast - tema puhul olid polulised ned torude pikkused ja laiused ja sis kasti maht ... kuida kradi moodi ma sellisel kastil seda mahtu arvutan ? ja kas tõest on asi nii hull et suurem v väiksem kast sööb lihtsalt helid ära?
    tundub et ma midagi tarka ei oskagi eriti kysida ...
    kuna med yhikas kus ma elan on neti kasutamine piiratud sis teadmiseks et ma heal juhul saan siia lugema tulla paar kuni 4 korda nädalas...

    egas midagi ... kui kelleskil on viitsimist syveneda minu aitamisse sis saatke PS
    Ja milliseid probleeme võib kohata ehitusel?
    <----soovitan lugeda teisigi selliseid
    ))programme on palju muideks&#33;
    h34r:
    Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
    * Toitelüüdid
    * Kõlari kummilõdvik
    * Elekter
    * Kõrvad
    * Naabri närvid

    Comment


      #3
      Ärge nüüd offtopicu pärast pahandage, aga sai jälle jupike naerdud ja mitte üksi... Selliseid autop*d*d* teemasid igalpool olnud küll kus roostest äravaevatud , uue õli ja amordiringi järele karjuvad autod saavad omale "kvaliteetse starsoundi jõulutümpsu".

      h34r:
      Tasuta präänikut ei anta, ei elus, ei elektroonikas.
      Ettevaatust! Postitan ainult ebakaines olekus!

      Comment


        #4
        PAne kinnine kast mingi 40L ja asi ants
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          Alustan siis algusest...
          BBP leiad nende oma kodulehelt: www.ht-audio.com lisan ka juurde, et programm on tasuline.
          Kodulehel on kõik kõlarite parameetrid olemas: http://www.omitron.ee/modules/tooted...2000%20teh.pdf
          Miski ristkülikulise kasti tükid saaks jah lasta valmis lõigata... kuid selline kast nagu sina teha tahad vajab ikka veidi rohkem tööd ja mõtlemist, et päris niisama see ei käi. Teiseks see, et sa tahad teha kasti sellise välimusega või täpselt sama? nimelt selles komplektis mida vaatad on üks woofer ainult mitte kaks... et kui plaanid sarnast kasti on OK, kui sama on sul teist kõlarit juurde vaja.
          Kasti mahtu arvutatakse nii, et kõrgusxlaiusxpikkus ja seda sisemõõtudelt ning ongi liitrid olemas (kui cm korrutad siis jaga tulem 1000dega).
          Arvestades kogu sinu juttu soovitan soojalt abilist otsida kes kunagi asjaga ka tegelenud on... tahta võid sa ju palju kuid kogemus räägib seda keelt, et esmakordse tööna ei saa sa mitte ligilähedast ka sellele kastile mis bassoundmani lehel on.

          Comment


            #6
            WinISD on tasuta. sellega saab ka. võibolla on natuke lihtsam ka

            Comment


              #7
              programm tasuline - järelikult jääb ära ... (ehk leian kelleski kellel olemas)
              kast teha sarnase välimusega kuna golfil vast veidi teised mõõdud ja ega ma täiuslikust taga ajagi ... eks se kast tule algul kinnine ... kuulab kuidas on ja kui vaja sis akkab augustama ... (jah, ma tean et kinnise ja lahtise kasti mõõtmed on väga erinevad ...) kui kast jääb liiga suureks sis probllemi ju tegelikult pole ... kivivillaga vooderdada ja ongi kylg 5cm võrra väiksem ... ja kiire rehkenduse järel ei saa ka kast väike olla ... (h50 x w95 x d70) / 1000 = 332.5L ja ned keerulised nurgad võtavad ära kuskil 1/3 kogu kasti ruumalast ... jääb 221L - mhmm, soovitatav inverterkast on siin antud 50L ja kinnine 35L niiet ... peaks jaguma ruumist ... kui just yle ei jää ... <_<
              Win asi on tõmmatud ... eks sis vaatan palju targemaks saan ...
              Arvestades kogu sinu juttu soovitan soojalt abilist otsida kes kunagi asjaga ka tegelenud on...
              nu ... eks ma sis otsi kes mind vaikses tempos oskaks veidi juhendada...
              Lisa: teil on õigus, ainult yks supa on ... ega se teinemul sinna juurde rahakotti veel läbi ei kärista ... arvestasin kuskil 500eegu lisakulutustega (kasti materjal) aga materjali "tuleb sebida" nagu mu klassivend ytleb...
              (kas ned mõttepausid ... käivad närvidele ka?)
              PIKK

              Comment


                #8
                Kasti seest vooderdades sa tegelt siis elemendi jaoks suurendad seda mitte ei vähenda.
                Algul kinnine ja siis inverter? tee kohe inverter... mis sa mitu korda ikka asjaga mässad, olen suht kindel et peale nädalat hakkad sa seda auku sinna nagunii saagima.

                Comment


                  #9
                  50-ne kivivill on ikka peris tihke asi kohe tunduvalt teistmoodi kui vatt, kas kivivill oma tihkusega ei anna just seda et liitrid vähenevad ... peale selle on ta ka tulekindel (omadus mida minu kast ärdasti vajab)
                  ja mina olen ka ysna kindel et ma akkan pärast seda kahti kruvima ja inverterit paigutama ...

                  igatahes ... ma voolin hetkel siin 100x väiksemat mudelit vahtplastist välja ... et oleks silme ees, mida teen ... ja kuna mudel peaks täpne olema sis saab seda abivahendina kasutada et liitreid arvutada ... ja ka muidu silmailuks
                  PIKK

                  Comment


                    #10
                    sa ütlesid ,et materjali peab sebima?

                    mine poodi ja küsi vineeri.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by õpilane@Feb 13 2006, 13:28
                      sa ütlesid ,et materjali peab sebima?

                      mine poodi ja küsi vineeri.
                      Mõnes kohas ikka peab lausa sebima... kui sa tead Pärnus mõnd poodi kuskohast saaks 20mm paksuse kandis vineeri siis ütle mulle ka see koht.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by ranz+Feb 13 2006, 15:31--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (ranz @ Feb 13 2006, 15:31)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-õpilane@Feb 13 2006, 13:28
                        sa ütlesid ,et materjali peab sebima?

                        mine poodi ja küsi vineeri.
                        Mõnes kohas ikka peab lausa sebima... kui sa tead Pärnus mõnd poodi kuskohast saaks 20mm paksuse kandis vineeri siis ütle mulle ka see koht. [/b][/quote]
                        K-Rautas 21 mm ca 1500x1400mm vineeritahvel 500.-. Vähemalt eelmine kevad sai sealt selline jurakas pisiksese Jaapani "autoga" ära toodud (peris koom vaatepilt võis olla, kui sõbraga seda otse laoplatsil käsisaega pooleks lõikusime ).
                        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                        Comment


                          #13
                          Seal enam nii paksu ei ole... ainus mis oli... oli 19mm niiskuskindel ning hinnaga miski pea 800.-
                          Ja krt kus ikka küsisid kirvest tol ajal siis, ma praegu toon tallinnast vineeri omale ning hind on tiba üle 300.-

                          Comment


                            #14
                            Otepääl maksab vineeri tahvel 21mm 1500x1500 mingi 180 krooni...
                            Aga need kõplad seal hakkavad pirisema kui ühe kaupa vedasime seal...
                            Et ostke rohkem:P
                            Mäll-mäll

                            Comment


                              #15
                              sebima peab koike, koiki ja alati ... hetkel kysitlen systemaatiliselt koik mehed objektilt labi ja uurin odavaimat kohata tlns kus saab 21 vineeri ja sama paksu pleksiklaasi (on isegi olemas)
                              B-)
                              igatahes ... mis te StarSoundi toodetest arvate ... ?
                              PIKK

                              Comment

                              Working...
                              X