Teade

Collapse
No announcement yet.

Bandpass

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Bandpass

    Kes oskab öelda mida tähendab bandpass kõlari täpne valmistamine? Võrreldes telekoka maitsestamisega? Kas see tähendab seda,et mahud võivad õiged olla aga ikka ei õnnestu Või mitu kohta pärast koma täpsus peab olema? Või lihtsalt keegi ei viitsi jännata ühe lisa vaheseinaga ja siis on vaja mingit müstikat?

    #2
    Kui bandpass kasti valesti ehitad (sentimeetrite, vahest ka millimeetrite mäng) võid liigsuure Xmax tõttu (elemendi membraani liikumine) kõlarist ilma olla, ka ei pruugi heli olla see mis tahad - kui kambrid pole õieti ehitatud, siis nad summutavad teineteist.
    Heli- ja valgustehnika rent, müük, ost, komplekteerimine, ehitus ning hooldus (küsida võib kõike)
    Andres, djhut.pri.ee
    59103952

    Comment


      #3
      Viisakad tootjad lisavad kasutus juhendisse ka soovitatavad kasti mahud. Kehade ruumala arvutamine on algkooli matemaatika. Ja kui arvutamine teeb raskusi siis on küll keeruline värk.

      Comment


        #4
        Originally posted by ping@Mar 17 2006, 17:40
        Viisakad tootjad lisavad kasutus juhendisse ka soovitatavad kasti mahud. Kehade ruumala arvutamine on algkooli matemaatika. Ja kui arvutamine teeb raskusi siis on küll keeruline värk.
        Vähestel on bandpass kasti joonised olemas.

        Minu arvutusoskusi ei ole vaja kritiseerima hakata, kui sa teemat ei valda, siis ära hakka ülbeid vastuseid loopima, ei ole mõtet. Ma arvan et olen rohkem tegelenud kõlarite ehitusega kui sina, teadmised tulevad kogemustega, ergo - ma tean nii mõndagi antud teemast.
        Heli- ja valgustehnika rent, müük, ost, komplekteerimine, ehitus ning hooldus (küsida võib kõike)
        Andres, djhut.pri.ee
        59103952

        Comment


          #5
          Originally posted by ping@Mar 17 2006, 17:40
          Viisakad tootjad lisavad kasutus juhendisse ka soovitatavad kasti mahud. Kehade ruumala arvutamine on algkooli matemaatika. Ja kui arvutamine teeb raskusi siis on küll keeruline värk.
          ma arvan et andmets tahtis seda öelda ,et: Bandpass kasti projekteerimine mahtude arvutamine parameetrite järgi on keeruline tean seda omast käest ,olen proovinud teha bandpas-i täitsa mööda läks ,kuigi bassbox pro programmiga sai arvutatud.


          selle jaoks on vaja väga suuri kogemusi

          Comment


            #6
            Originally posted by sonyqe@Mar 20 2006, 15:14
            selle jaoks on vaja väga suuri kogemusi
            Kuldsed sõnad.

            Tegelikult - arvake ära kuidas saab kogemusi? Praktikaga. Aga enne oleks mõtekas teha selgeks helilainete ja nende liikumise olemus, ning ka elemendi erinevate parameetrite põhiolemus. Eriti Vas, fs, Q faktorid. Mis on resonantssagedus. Ning kasuks tuleks ka see, mis mind isiklikult kõige rohkem häirib: dB vs. Watt

            Ehk: kui sa kuulad normaalselt muusikat, nii, et teisi inimesi enda ümber ei häri, siis mitu W liigub tegelikult võimendist kõlari poole.
            Ning kui sulle tundub et heli on 2x kõvem, siis mitu korda suurenes tegelik võimsus W-s?

            Selleks et päris kõva heliga muusikat kuulata, piisab reaalselt 5-10w (10w on juba isegi overkill)(kuigi selleks, et 10w mõnusalt muusikat nautida, võiks võimendi mõnusalt 50-60w ikka hakkama saada)
            Mina isiklikult vaevalt et üle 0.5w tavaliselt kuulan, seegi juba päris kõva lärm.

            Aga samas kõik on suhteline - mõnele mehele ei piisa 20kW ka mitte.

            Päikest ja sära, täna algab kevad.

            Andres.
            Heli- ja valgustehnika rent, müük, ost, komplekteerimine, ehitus ning hooldus (küsida võib kõike)
            Andres, djhut.pri.ee
            59103952

            Comment


              #7
              Tänapäeval on päris paljudel valjukatel soovitatavad kasti mõõdud kaasas. Ma ostan sellise millel on minule sobivad parameetrid ja ma arvan, et ei pea neid ümber arvutama. Ruumala oskan ka arvutada. Pole leidnud kedagi kes teeks mulle sellise kasti, seepärast pean hädaga ta ise tegema. See, et kellegil mingi projekt kunagi ikaldus, ei aita kedagi kui ei tea miks see ei töötanud. Kogemustega tegijad võiks ka rohkem sõnu kirjutada kui et "keeruline".

              Comment


                #8
                mis valjukas on kui küsida tohib? ja kas bandpass kasti soovitatavad mõõdud on kaasas?

                ütlen veel kord bandpass kasti tegemiseks ei piisa bassbox-st ja parameetritest

                Comment


                  #9
                  Joonised on kaasas keskmise hinnaga (1000-2000) elementidel: JBL, Infiniti, Hertz ja teistel. Aga kallimad näiteks see 3500eek http://www.tymphany.com/datasheet/printview.php?id=46 ei anna tootja isegi wõimsust. Kas tahate öelda, et tootja antud mõõdud tuleb enne kasti ehitamist üle arvutada? Kas kaasas olevad joonised on valed?

                  Comment


                    #10
                    Üldjuhul antakse inverter ja kinnise kasti mõõdud kaasa...Keegi ei mõtle selle peale, et sa omale bandpassi teed
                    Mäll-mäll

                    Comment


                      #11
                      Üldiselt on tootjate poolt arvutatud mõõdud sobitatud X kohas antud kasti mängitamiseks.
                      Miks kallimad firmad kasti litraashe ei märgi? Ehk leidub ka tootjaid kelle jaoks tähendab saund rohkem kui raha?

                      Kui pole leidnud kedagi, kes bandpassi ehitaks, siis ehk oled valest kohast otsinud? (Võta konkreetse sooviga PS-i teel yhendust)
                      kris@andmevoog.eu

                      Comment


                        #12
                        ma tean kedagi kes selle sulle ära teeks

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by armas@Mar 30 2006, 18:29
                          ma tean kedagi kes selle sulle ära teeks
                          tegelikult on neid päris mitmeid.

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by sonyqe@Mar 21 2006, 11:23
                            mis valjukas on kui küsida tohib? ja kas bandpass kasti soovitatavad mõõdud on kaasas?

                            ütlen veel kord bandpass kasti tegemiseks ei piisa bassbox-st ja parameetritest
                            piisab küll kui osata bassboxi kasutada

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by ravelli+Mar 30 2006, 19:10--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (ravelli &#064; Mar 30 2006, 19:10)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-sonyqe@Mar 21 2006, 11:23
                              mis valjukas on kui küsida tohib? ja kas bandpass kasti soovitatavad mõõdud on kaasas?

                              ütlen veel kord bandpass kasti tegemiseks ei piisa bassbox-st ja parameetritest
                              piisab küll kui osata bassboxi kasutada [/b][/quote]

                              no jaärelikult ei piisa ju...
                              kui targad helimehed lausa laborites katsetavad bandpassi erinevaid mahte??

                              ma arvan et see oleneb elemendist ,mõnest lihtsalt ei saa head soundi kätte mis, siis et maksab 1-2kilo...

                              Comment

                              Working...
                              X