Teade

Collapse
No announcement yet.

Audes 75w-104 kasti ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    või siis 50l ning inverter 104x228 nt

    Comment


      #17
      Originally posted by ravelli@Mar 31 2006, 22:57
      või siis 50l ning inverter 104x228 nt
      no see juba oleneb sellest mis muusikat kuulad või kas vaatad filme...

      Comment


        #18
        aga kui hakkan sw110a analoogi ehitama, kas siis ei oleks kavalam teha kahe inverteriga? 75x...

        PS! muusikat kuulan enamjaolt dnb-d, juhtub ka teinekord mõni metali lugu sisse. filme vaatan ka üsna palju.

        Comment


          #19
          Originally posted by iffd00d@Apr 1 2006, 12:57
          aga kui hakkan sw110a analoogi ehitama, kas siis ei oleks kavalam teha kahe inverteriga? 75x...

          PS! muusikat kuulan enamjaolt dnb-d, juhtub ka teinekord mõni metali lugu sisse. filme vaatan ka üsna palju.
          dnb kuulamiseks see päris hea element ei ole aga ajab kah asja ära

          anna mulle selle 75 pvc sisemine läbimõõt ning annan sulle pikkused.

          Comment


            #20
            dnb kuulamiseks ja filmide vaatamiseks vägagi hea @ oman kahte sellist :P
            TeamRMS

            Comment


              #21
              Originally posted by ravelli+Apr 1 2006, 20:14--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (ravelli @ Apr 1 2006, 20:14)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-iffd00d@Apr 1 2006, 12:57
              aga kui hakkan sw110a analoogi ehitama, kas siis ei oleks kavalam teha kahe inverteriga? 75x...

              PS&#33; muusikat kuulan enamjaolt dnb-d, juhtub ka teinekord mõni metali lugu sisse. filme vaatan ka üsna palju.
              dnb kuulamiseks see päris hea element ei ole aga ajab kah asja ära

              anna mulle selle 75 pvc sisemine läbimõõt ning annan sulle pikkused. [/b][/quote]
              kust sa seda võtad ? :angry:

              kui midagi ei tea siis ei ole mõtet rääkida...
              Endale ehitasin just spetsiaalselt d,n,b kuulaimseks ja tulemus on vägagi hea. B-)

              NB&#33; asjal peab olema inverterkast ja õige mahuga.

              Comment


                #22
                Originally posted by ravelli@Apr 1 2006, 20:14
                anna mulle selle 75 pvc sisemine läbimõõt ning annan sulle pikkused.
                sisemine läbimõõt: 71mm

                Comment


                  #23
                  2x226 siis kui kasti mahuks on 50 l

                  2x259 45 l kasti puhul

                  madalama häälestussageduse puhul nagu nt dnb kuulamiseks vajalik on, kukub madalam ots liiga ära :angry:

                  Comment


                    #24
                    tekkis veel üks küsimus. nimelt kas kasti ruumala arvutamisel arvestatakse maha ka inverterite ruumala? või veel mõni teine asi?

                    Comment


                      #25
                      Ruumala arvutamisel arvutatakse maha elemendi, inverterite, sisemiste tugede jne ruumalad. Loeb ainult kõlarisse mahtuva õhu ruumala.
                      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                      Comment


                        #26
                        Ise tegin samale elemendile kasti, filtri tegin selle audese kit003 järgi. Kast jäi kinnine. Mahuks 45 liitrit. Mulle meeldib see "järsk" konkreetne bass. Mitte s90 ne müdin ja kumin. On keegi veel kinnist kasti ehitanud antud elemnediga?
                        Maailm oleks puhas ja süüta
                        kui poleks õllejogurtit
                        - Õ.Õ.

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by Matis@Apr 4 2006, 22:42
                          Ise tegin samale elemendile kasti, filtri tegin selle audese kit003 järgi. Kast jäi kinnine. Mahuks 45 liitrit. Mulle meeldib see "järsk" konkreetne bass. Mitte s90 ne müdin ja kumin. On keegi veel kinnist kasti ehitanud antud elemnediga?
                          olen tein kinnise, invertri ja bandpass i :P kõigerohkem meeldis inverter tüüpi kast aga noh maitse asi muidugi ühele meeldib üks ja teisele teine. inverter tüüpi kast meeldib sellepräast kõigerohkem et mängib madalamale ja filmi elamusele aitab see päris palju kaasa ning ka osad dnb lood on vägagi mõnusad kui subbar ikka madalale mängib.
                          TeamRMS

                          Comment


                            #28
                            Endal vedeleb ka sama element kuskil kastis. Küsiks ka, et kui mis sageduesele see kast tuleks häälestada, kuid enamus ajast on ta TV järgi ühendatud? Bass peaks olema madal, kuna tema ülesandeks ongi ainult täiesti madala otsa (alla 100 Hz) esindamine, kuid samas ei taha et ta oleks laisk ja lohisev?

                            Comment


                              #29
                              toetaks siinkohal 2 käega dixo arvamust, audese 104 elementidega on minul täpselt sama kogemus&#33; väiksesse ruumi ei ole need just eriti hea lahendus, kuid autor pole vist maininud ka, mis mõõtu tal see ruum üldse on?&#33;

                              selle analoogi ehitamise suhtes, mina ei üritaks küll iga hinna eest audese disaini küljes kinni rippuda, võin öelda, et optimaalne see nüüd küll ei ole&#33; pigem liccalt võimalikult erinevat kasutuskeskkonda ja kuulajat rahuldav. ise tegemise mõte ühest küljest ongi ju see, et on võimalik tehtavat enda vajaduste jaoks optimiseerida&#33;
                              põmst, kui tahad täpseid inverterite pikkusi, võid ju poes mõõdulindiga ära mõõta

                              sonyqe, ehk räägid siis natuke täpsemalt ka, mis spets tehnikat, elementi Sina oma dnb kõlari tegemisel kasutasid ja mille poolest see nii spets on? :P

                              Comment


                                #30
                                nii palju siis teema uuenduseks, et valisin siiski 75w-104 ja sai kast valmis ka ehitatud. siiamaani olen oma kätetööga rahul

                                Comment

                                Working...
                                X