Teade

Collapse
No announcement yet.

kõlar basskitarrile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kõlar basskitarrile

    Oleks vaja basskitarrile proovikasse mingi asi aretada. Poes olevad ~6000.- kombod, mis asja välja veaks on pisut kallid ja ausalt öeldes ei tundunud hingematvalt head. Mõtlesin, et äkki ajaks odavamalt läbi, kui nikerdaks vanadele veneaegsetele kastidele mingid uued elemendid külge ja kasutaks esialgu suvalist võimu. Kaste on erinevaid. Välismõõdud: 100x60x40 240l, 98x48x29 136l, 79x49x28 108l. Need kõik on umbsed. On lisaks veel ühele elemendile sobiv 54x54x35 102l, millel on neli inverterava esikülje nurkades. Missugused elemendid neisse sobiksid panna ja kas tulemus võiks olla mõistlik? Kastid ise on korraliku tugeva konstruktsiooniga. Kui ma tegelen lauslollusega, siis palun juhtige tähelepanu.
    Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

    #2
    mitme tollistest elementidest jutt käib?
    vaata tevalost eminence elemente

    Comment


      #3
      Basskitarrile võiks siis kõne alla tulla 12-15 tollised elemendid? Eminence alpha 15 Link või Eminence beta 12 Link Ühesõnaga suurematesse kastidesse mahuks füüsiliselt kaks sarnast elementi. Aga kas need nüüd sobivad umbsesse kasti ja kas sellest midagi mõistlikku välja tuleb? Paar tonni niisama proovimise pärast on tiba kallis. Vähemalt perspektiiv võiks olla, et kui tulevikus õige võim juurde osta, siis on kast juba olemas mida ei pea välja vahetama.
      Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

      Comment


        #4
        mina ise hakkan varsti ehitama kasti kahele alpha 15-le sisemõõtudega 60*80*90 ja tagant 50% avatud

        Comment


          #5
          Originally posted by leizu13@Apr 20 2006, 13:23
          mina ise hakkan varsti ehitama kasti kahele alpha 15-le sisemõõtudega 60*80*90 ja tagant 50% avatud
          50% piskut vähe pole? minu arvates võiksid julgelt isegi 75% lahti jätta.
          Heli- ja valgustehnika rent, müük, ost, komplekteerimine, ehitus ning hooldus (küsida võib kõike)
          Andres, djhut.pri.ee
          59103952

          Comment


            #6
            kunagi ammusel ajal koolibändis sai kasutatud basskitarri kõlariks üht standardset vene kolakat kahe 15'' elemendiga, nimeks oli tal Elektronika. Võimendi oli ka sisseehitatud, sisendid ja nupud tagapaneelil.
            Seda enam ei mäleta, kas ta oligi spets bassivõim/kõlar või olid lairibavaljukad sees.
            Kast igatahes oli kinnine, kuid 10x40 cm inverterikanali ja avaga. Mis viitab justkui, et oli spetsiaalselt bassi jaoks mõeldud, kõrgematel sagedustel pole ju inverterist tolku.
            Kuna sellest kogemusest on aastakümneid möödas, siis takkajärgi ei oska enam öelda, kas siis päris normaalsena tundunud saund praegu kah kuulatav tunduks - muidu soovitaks ilmselt inverteriga kasti.
            (Kui ikkagi kastipuudus kimbutama peaks, siis selline Elektronika kast on mul üle, tõsi küll küll ilma tagapaneelita, aga see-eest päris korraliku välimusega)

            Comment


              #7
              Võib teise mehe teemas küsida?

              Kui teha tubasesse kasutamisse basskitarri võimendi.
              Siis ei taha tuppa lammutama 10 või 12"

              Kas on olemas mõni 8" Valjukas, mis suudaks hästi basskitarri helisid esitada?

              Comment


                #8
                On küll ja sirvi nt.Pillipoe saiti seal on asendusvaljukad mis ja milleks.Samuti toksi google-sse sisse : 8"(inch) speaker for bass guitar vms,replacement jne. <_<
                Minu meelest oli viimati kui mälu ei peta, Vaarmanni Stanford Musicus Monacori madala otsa 8" valjukad hinnaga 700 -1000EEK tk.,millised teevad tubastes oludes häält küll. B-)
                Kõik meeldiv tuleb lambist...

                Comment


                  #9
                  Selge, tean kust otsast uurima hakata...

                  Tänud&#33;

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by leizu13@Apr 20 2006, 13:23
                    mina ise hakkan varsti ehitama kasti kahele alpha 15-le sisemõõtudega 60*80*90 ja tagant 50% avatud
                    Hea kobakas saab sul küll see kast olema. Minu suurim variant 100x60x40 on poisike ja sedagi tõstame kahekesi. Kustkohast idee sääraste mõõtudega tegemiseks?
                    Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                    Comment


                      #11
                      see hakkab arvatavasti ratastepeal sõitma ja kast tuleb põhiliselt bändiruumi seisma. kui on vaja esinema minna siis kutsub mõned sõbrad appi
                      idee ise tuleb siit

                      Comment


                        #12
                        Lasin winISD käima ja sain niipalju targemaks, et mu 100x60x40 mõõtudega kast on täitsa arvutatud suhetega. Kõrguse sisestamisel viskas automaatselt ette sama laiuse ja sügavuse. Aga kust otsast edasi aretada on pisut ebaselge.
                        Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by TeeTL@Apr 20 2006, 14:39
                          kunagi ammusel ajal koolibändis sai kasutatud basskitarri kõlariks üht standardset vene kolakat kahe 15&#39;&#39; elemendiga, nimeks oli tal Elektronika. Võimendi oli ka sisseehitatud, sisendid ja nupud tagapaneelil.
                          Kuna sellest kogemusest on aastakümneid möödas, siis takkajärgi ei oska enam öelda, kas siis päris normaalsena tundunud saund praegu kah kuulatav tunduks - muidu soovitaks ilmselt inverteriga kasti.
                          No meil ka tegelt mingi kahe oletatavasti 15 tollise 30W Tesla elemendiga vanaraud ja suurim probleem selles, et hakkab plärtsuma, kui pisut peale keerata. Aga samas plärtsusid poes ka kõik 6000.- hinnaklassi kombod mu meelest kui päris madalat otsa ja helitugevust korraga peale keerata. Närvid on läbi. Tahaks midagi, aga ei tea mida. Bassimehel sünna tulemas ja sõpruskonna peale kraabiks nats kokku. Hetkel variant kas aretada kahe Eminence 15 tollise peal mingi äge kast ~2000.- ja pusserdada edasi mingite suvavõimudega, või hambad ristis osta rada7 foorumist näiteks carlsbro bomber 125W combo ~4000.- ja visata olemasolev vana saast pööningule. Andke nõu..
                          Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                          Comment


                            #14
                            ise tellin cheopps-i käest võimu. võta ühendust mulle ütles et saab 2700.-

                            Comment


                              #15
                              Ma olen ka Eminence elemetidel pidama jäänud. Ei hakka celestion&#39;ide vms. hingehinda välja käima. Pealegi palju sa ikka esinemistele oma kõlarit kaasa tassid, tavaliselt ikka ainult võimu.
                              Kuidas suhtute nendesse Eminence elementidesse, mis on mõeldud esitama nii basskitarri kui ka tavalist kitarri ja vokaali - õigustavad need ennast igal pool?

                              Mille järgi võimsust hinnata? Mulle tundub et peaks üle minema kaalu ja mõõtmete peale.
                              10 tollise elemendi võimsuseks väidetakse 250W RMS. Mul on hirm et tegelikult juba 50W lampvõimu taga loovutab see element papid. Või kannatab nii väike element tõesti 250 VA siinust? Niiet suur kärakas 100W kidravõim jääb lootusetult lahjaks?

                              Ise praegu sama valiku ees, et telliks midagi ära, aga ei julge tellida enne kui asi 100% õige on.

                              Comment

                              Working...
                              X