Teade

Collapse
No announcement yet.

Vineeri paksus?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vineeri paksus?

    Ma saan aru et nii 500W+ baasikatel on palksu vineeri vaja (2,5cm+), kuid kas mingi 120W 10'' audese elemendil on tõesti vaja vähemalt 2cm paksusega vineeri? Kas 1,6 cm näiteks ei jätku? Kui ei siis kas oleks ikka õige kui liimiksin näiteks kaks 1cm vineeri plaati kokku?

    #2
    Vs: Vineeri paksus?

    Üldiselt mina olen ise kasutanud mdf materjali ja paksusega 19mm, minu meelest see on täitsa piisav.

    Comment


      #3
      Vs: Vineeri paksus?

      eks see oleneb paljuski kasti suurusest. Kui seinte pindalad väga suured pole siis piisab täiesti 16mm. Samuti võid suurematele seintele tala keskele liimida/kruvida.

      Mulle meenub sõber, kes tegi 40mm vineerist 500x500x500 kasti. Kutil oli higimull otsaees, kui seda oma siksi pagassist välja pidi tõstma
      Beers of Estonia

      Comment


        #4
        Vs: Vineeri paksus?

        Kindlasti võid teha aga nagu littleant ütles siis tuleks sisse kindlasti tugiraamid teha.Oleneb ka jh kasti mahust

        Comment


          #5
          Vs: Vineeri paksus?

          Ega mingit kohustuslikku paksust ei ole. Ideaalne kast on jäik ja tema seinad ei kiirga mingit heli. Paksuse vähenedes lihtsalt saab heli rohkem rikutud.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            Vs: Vineeri paksus?

            Kasti mahuks on 47L.

            Comment


              #7
              Vs: Vineeri paksus?

              tegelikult kõige ideaalsem oleks teha mitu kasti erineva paksusega samade mõõtudega ja siis proovida et millisel neist kõige parem heli on.

              Comment


                #8
                Vs: Vineeri paksus?

                Ega vineer puu otsas ei kasva................ noh, odav igastahes see pole.

                Comment


                  #9
                  Vs: Vineeri paksus?

                  Esmalt postitatud Rantel poolt
                  tegelikult kõige ideaalsem oleks teha mitu kasti erineva paksusega samade mõõtudega ja siis proovida et millisel neist kõige parem heli on.
                  Kui sul mingi umbes lambi mõte tuleb ei pruugi see mitte olla "tegelikult kõige ideaalsem".

                  Kui viitsid nikerdada siis tee selline kast kus kõik küljed on eri mõõtudega. Ntx kuubikul kõik viis (!) külge kumisevad ühtemoodi ja liitudes on häire palju kuuldavam kui ebakorrapärasel kastil kus kõik küljed teevad erinevat häält.
                  Ja kui vineeri kalliks pead siis käi töökodades, kastid saab ju suht väikestest jääkidest kätte, paari õlle eest lõigatakse mõõtu kah.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Vineeri paksus?

                    Olgu, ma ei ütleks et see on ideaalne mõte, aga lõpptulemus niimoodi proovides parem ehk.

                    Muidugi, aga jah, kes viitsib niimoodi jamada!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Vineeri paksus?

                      Tegelikult ma saan vineeri ühe tuttava käest tasuta (juba tükk aega oodanud -.-), kuid kahe kasti tegemiseks, seda ei tea. Samas ka ta mainis et 2,4 cm paksus on tema arvates väga suur ja ei tea kas saabki sellist, sellepärast ma küsingi kas saaks näiteks kaks 1,2 cm tükki kokku liimida et saaks 2.4 cm paksusega vineeri? Ja mis liim on parim vineeriga töötamiseks?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Vineeri paksus?

                        Sama liim millega sa jupidki kokku paned PVA liim. Se ju üks parimatest puidu liimidest.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Vineeri paksus?

                          Kas keegi liimpuidust pole proovinud teha?Ka nende tükke liigub poolmuidu.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Vineeri paksus?

                            Esmalt postitatud kirilind poolt
                            Kas keegi liimpuidust pole proovinud teha?Ka nende tükke liigub poolmuidu.
                            TeamRMS

                            Comment


                              #15
                              Vs: Vineeri paksus?

                              lisaks veel et sain selle kasti juba suht ammu korralikult mängima, asi oli võimendis!
                              Viljandis elan.

                              Comment

                              Working...
                              X