Teade

Collapse
No announcement yet.

Millist bassikõlarit tuppa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Millist bassikõlarit tuppa

    Esmalt postitatud feel-the-bass poolt
    väike parandus sulle: 1)miks sa arvad et see isegi autos kuulamiseks liiga võimas on? mõned vennad sõidavad ringi, selja taga pagassis 3 kilone element ja elavad veel. ise olen sõitnud autos, kus oli kaks kilost ja polnd häda miskit. aind selg sai väikest mazhaasi.
    2) sellega ei tapa kedagi. kuigi on tõesti mõttetu tuppa panna.
    Numbrihullud on jõulu puhul kole palju seda va hundijalavett pruukinud. Saage aru, kui teile aasta pärast tutvustatakse mitte kolmekilost vaid kolmekümne kilotonnist elementi, siis võdin ja värin on ikka sama. Vaid taustsüsteem on müügimeeste survel muutunud, et uhkemat juttu ajada.
    Inimesed elavad oma 30 vatise maki peal edasi ja paluvad naabritelt aegajalt andeks, kui muusikanautimine teiste elu segama hakkab

    Comment


      #17
      Vs: Millist bassikõlarit tuppa

      Esmalt postitatud feel-the-bass poolt
      ja muide nende võimsustega on lood nii, et kui on näiteks kõrvuti 100W ja 1000W subbarid, siis helirõhk on ainult kahekordne. tegelt ta ei ole 10 korda võimsam, hoopis 2.
      Ok unusta ära mida ma enne ütlesin. Teooria järgi et saada 2x kõrgemat helirõhku pead W tõstma 10x, kuid see päris elus nii lihtne ei ole, oleneb ka teistest asjadest.
      viimati muutis kasutaja Agen0; 25 m 2006, 20:43.

      Comment


        #18
        Vs: Millist bassikõlarit tuppa

        Ok ok a mida ma siis vaatama peaxin bassika juures?

        Comment


          #19
          Vs: Millist bassikõlarit tuppa

          to AgenO:ma arvan,et teiste sõimamine enda puudulikkuse tõttu ei ole just eriti viisakas. ennem loe natukene kirjandust ja tutvu asjaga,kui hakkad paukuma siin foorumis. ainus,keda sa siin mõrvad selle kõvatamisega oled sina ise. edu selle jaoks. mul on toas4*35AC-021 kastid ja helirõhk on üle 120db. see rõhk on talumatu ja seetõttu ei kuula ma muusikat üle poole võimsuse so ca 70-80db helivaljusega. muusika kuulamine kõhunaha kaudu ei väljenda just erilist intelligentsi. pigem näitab see lihtsalt seda,kellele missugused moonutused helispektrist meeldivad.

          ilmselt ei ole sul erilist aimu,mis kujutab endast 1kw reaalset helivõimsust. proovi järele ja sa muudad oma suhtumist.

          ilmselt soovis teemaalgataja saada tuppa ühte wooferit,mis toetaks helispektri alumist otsa ja seda normaalsuse piires. soovitan audese või visatoni nimistust midagi. auto elemendid ei ole lahenduseks.
          ka naabritel on kõrvad.

          Comment


            #20
            Vs: Millist bassikõlarit tuppa

            35AC-021 sa mõtled ka kui midagi kirjutad? Hakkad rääkima mingisugusest kirjandusest, mille peale ma arvasin et olen midagitest faktidest valesti aru saanud, aga edasi tuli jutt selle kohta kui kõvasti annab muusikat kuulda. See on väga suhteline kui kõvasti annab kuulda. Maitse asi ja veel peale seda sa pead arvestama mis sagedusel mitu db su süsteem välja annab. Inimese kõrv on kõrgematel sagetustel tundikum ja vb tõesti ei talu 120db kõrgel sagedustel kuulda, aga bassiga on teised lood. 120db EI OLE mingi talumatu rõhk madalatel sagedustel, ainult sellepärast et Sina ei kannata seda valja ei tähenda et teised kah seda ei kannata !

            Huvitav kus minu "puudulikus" on? Sellel teemal et mitu db on väga kõva muusika on väga suhteline.

            Ja btw sa parem õpi selgeks db süsteemi enne kui minuga targutama hakkad. Kui sinu arvates max võimsusel su süsteem mängib 120db ja poole võimsuse peal 70-80db siis sa ei tea mitte midagi detsibellidest. 70db saavutamiseks peaksid sa vähem kui 1W on bassikasse laskma.

            Tundub et hoopis sinul on aeg kirjandust lugema hakata. Edu !

            Comment


              #21
              Vs: Millist bassikõlarit tuppa

              Noh 100w element millel on tundlikus 100dB/w/m võib mängida kõvemini kui 1000w valjukas millel on tundlikus 85dB/w/m
              Ei viitsi hetkel arvutama hakkata aga enam vähem samma auku peaks tulemus tulema.

              100w-100-6 soovitan isegi, ma sain selle endale 2 aastat tagasi jõuludeks, mürtsutasin kõvasti, aga tinasukad on nende nõrgim lüli, soovitan üle liimida kohe uuena...2 päeva tagasi tellisin endale ka uue, ei saa siin midagi
              Mäll-mäll

              Comment


                #22
                Vs: Millist bassikõlarit tuppa

                Esmalt postitatud Agen0 poolt
                Ja btw sa parem õpi selgeks db süsteemi enne kui minuga targutama hakkad. Kui sinu arvates max võimsusel su süsteem mängib 120db ja poole võimsuse peal 70-80db siis sa ei tea mitte midagi detsibellidest. ...
                Tundub et hoopis sinul on aeg kirjandust lugema hakata. Edu !
                Esmalt postitatud feel_the_bass poolt
                Noh 100w element millel on tundlikus 100dB/w/m võib mängida kõvemini kui 1000w valjukas millel on tundlikus 85dB/w/m...
                Olen väga harv bassikõlari foorumi külastaja, nüüd aga näen et siin on kaks
                targemat koos ja kasutan juhust ka ennast veidi harida, tekkis paar küsimust
                millele ehk olete nõus vastama.
                Mis on db süsteem? Olen ainult dB-dest üht-teist lugenud ja db-dest ei tea
                midagi. Google on ka nii narr et ei tee suur- ja väiketähtedel vahet et otsida.
                Mida tähendab "100w element" ja "tundlikkus 85dB/w/m"?
                Miskit bassikõlaritele iseloomulikku vist, sest tavalisi iseloomustaks
                nt. 100W ja nt. 85dB/W/m...
                Ehk soovitate mingit harivat kirjandust (kasvõi sedasama,
                millest ise õppisite)...
                Vabandust vahelesegamise pärast.
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #23
                  Vs: Millist bassikõlarit tuppa

                  Väga põhjalik seletus on wikipedias:
                  http://en.wikipedia.org/wiki/Decibel

                  Kuid kui lühemalt selgitada siis näiteks tundlikus 85db tähendab üldjuhul et antud element teeb 85db helirõhku 1M kauguselt kui 1W energiat talle toita. Nii palju sellest "süsteemist" et iga 3db tõstes tõuseb võimsus 2x ja iga 10db tõutes tõuseb helirõhk 2x. Ma ise ei ole kah põhjalikult aru sellest saanud, kuid üld reegel on et iga 10db tõutes tõuseb helirõhk 2x. Ehk siis 100db on 2x kõvem kui 90db jne... Mitte nagu mõni arvab et 70db on 2x vaiksem 120db. Kõige kõrgem helirõhk võimalik on teoreetiliselt 194db, kuid see oleneb ka õhu temperatuurist, rõhust vms. 194db juures peaks helilaine madal rõhu osa olema vaakum ja kõrgrõhu osa vb juba vedelas olekus, ei tea natuke keeruliselks läheb. Minu enda arvats kõige valjem oleks kui laine kõrgrõhu ala on juba tahkes olekus ja madalõrhu ala vaakum, raske ette kujutada.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Millist bassikõlarit tuppa

                    Esmalt postitatud Agen0 poolt
                    Väga põhjalik seletus on wikipedias:
                    http://en.wikipedia.org/wiki/Decibel

                    Kuid kui lühemalt selgitada siis näiteks tundlikus 85db tähendab üldjuhul et antud element teeb 85db helirõhku 1M kauguselt kui 1W energiat talle toita. Nii palju sellest "süsteemist" et iga 3db tõstes tõuseb võimsus 2x ja iga 10db tõutes tõuseb helirõhk 2x. Ma ise ei ole kah põhjalikult aru sellest saanud, kuid üld reegel on et iga 10db tõutes tõuseb helirõhk 2x.
                    Ei-ei, Wikipedia artikkel on juba tuttava dB kohta, mina tunnen huvi selle db süsteemi kohta ja läksin samuti sellega õnge et Google ei tee vahet suur- ja väiketähtede vahel et seda õiget leida. Kus db kohta leida?
                    Olen ka lugenud et kõlarile antava võimsuse kahekordistamisel (selleks on vajalik pinge kasv 1,41 korda) kasvab helirõhk 3dB võrra. Siis veel olen lugenud (natuke erinevalt eeltoodust) et helirõhu kasvu 10dB võrra tajume subjektiivse helivaljuse kahekordistumisena. Kõrva tundlikkus on omakorda "logaritmiline". Et üldse märgata helivaljuse muutust, peaks helirõhutase muutuma 2...3dB võrra. Seega ei tarvitse võimendi võimsuse väiksem kui kahekordne kasv subjektiivselt isegi märgatav olla ja pole üldse praktilist tähtsust kas võimendi on nt. 30W või 50W.
                    Elektroonika töötab suitsu baasil.
                    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Millist bassikõlarit tuppa

                      Esmalt postitatud exec poolt
                      ok ma siis ei hakka seda pioneeri tuppa toppima ja kui audes siiski nii hea on kui väidetakse, siis arvatavasti see ka tuleb.
                      ei see audese oma põristab vingelt ! Soovitan omalt pooltki, need odavamad auto bassi elemendid on suht ebatäpse bassiga.

                      edit: fre, ära nüüd näri tähte
                      viimati muutis kasutaja nxp; 26 m 2006, 18:47.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Millist bassikõlarit tuppa

                        Sorry Fre, kas ma rääkisin midagi db? Enda meelest oli ikka dB igalpool.
                        100w kõlarielement,valjuhääleldi, kuidas soovid...Heal lapsel mitu nime. Seda ma tean juba ammust aega, et kui tahaks 3dB helirõhu tõusu on vaja ligi 2x võimsuse kasvu


                        Tegelt see audes igati vihane paugutaja Endal üks poolteist aastat olnud, nüüd lähipäevil tuleb uus
                        Mäll-mäll

                        Comment


                          #27
                          Vs: Millist bassikõlarit tuppa

                          Esmalt postitatud feel_the_bass poolt
                          kui tahaks 3dB helirõhu tõusu on vaja ligi 2x võimsuse kasvu
                          See on vaieldav ja oleneb palju välis tingimustest, kuid peale natuke selle uurimist tuli välja et teoreetiliselt läheb koguni 10x võimsust vaja 3db rõhu tõstmiseks ja päris elus ei ole 3db 2x kõvaduse tõus inimese jaoks, vaid koopis 10db. Niiet inimese jaoks on 100db kaks kõrda kõvem kui 90db näiteks. Sellepärast võistlustel keskendutakse kasti disainile mitte tohututele W hulkadele. Sa võid 140db kätte saada 100W elemendiga, kõik oleneb diainist ja elemendist.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Millist bassikõlarit tuppa

                            Esmalt postitatud Agen0 poolt
                            ... Teooria järgi et saada 2x kõrgemat helirõhku pead W tõstma 10x, kuid see päris elus nii lihtne ei ole, oleneb ka teistest asjadest.
                            Väga imelik ja minumeelest ekslik teooria Agen0 poolt. Uurin praegu
                            poest saadud värsket Abo raamatut "Koduelektroonika käsiraamat",
                            et ennast mitte lollitada lasta (no tekkis juba ka selline kahtlus)...
                            Siin on selline lause - (lk. 64) "Et helirõhu tõstmine 3dB võrra vajab
                            võimsuse kahekordistamist, ...", saan mina sellest aru et tekitatav
                            helirõhk on lineaarses seoses võimsusega (võimsuse kahekordistamine
                            on ju samuti võimsuse tõstmine 3dB võrra). Seal on ju kõik õigesti?
                            Raamatust selgub lisaks veel et (lk. 65) "Nimelt tajub kõrv heli valjust
                            võrdeliselt selle intensiivsuse logaritmiga." ja (lk. 76) "...olgu siin veel
                            märgitud, et helirõhutaseme 10-detsibellist tõusu tajume helivaljuse
                            (subjektiivse heliaistingu) kahekordistumisena.".
                            Kuna helirõhutaseme 10-detsibelliseks (kümnekordseks) tõusuks
                            vajame ka 10dB võrra suuremat võimsust (mis on ka kümnekordne
                            võimsus!!), tajume seda siiski ainult kaks korda valjemana justnimelt
                            kõrva "logaritmilisuse" tõttu. Kurb... Aga tõsi!

                            Esmalt postitatud Agen0 poolt
                            Inimese kõrv on kõrgematel sagetustel tundikum ja vb tõesti ei talu 120db kõrgel sagedustel kuulda, aga bassiga on teised lood. 120db EI OLE mingi talumatu rõhk madalatel sagedustel, ainult sellepärast et Sina ei kannata seda valja ei tähenda et teised kah seda ei kannata !
                            Siin on tõetera sees, ka Abo väidab (samas, lk. 64) et "Näiteks
                            kostavad ühevaljuselt 1000-hertsine toon tasemel 80dB ja 50-
                            hertsine toon tasemel 92dB." ja "....vastab kesksageduselementi
                            juhitavale 1 vatile bassikõlaris 8W.". Et tasemete erinevus 12dB
                            võrra pole 8-kordne, siis on siin võib-olla kuidagi arvesse võetud
                            seda kõrva "logaritmilisust" või isegi ka kõlarite kasutegureid, ei oska
                            esimese hooga arvata...

                            Esmalt postitatud feel_the_bass poolt
                            100w kõlarielement,valjuhääleldi, kuidas soovid...
                            Jälle arusaamatu, kas 100w on mingi valjuhääldi tüübitähis (w pole
                            ju vatt) või on ehk siiski mõeldud elementi nimivõimsusega 100W.

                            Esmalt postitatud nxp poolt
                            edit: fre, ära nüüd näri tähte
                            No tulin mina ka bassikõlari foorumit vaatama ja mis ma näen -
                            mitu (oma jutu järgi) paljulugenud ja teadjamat-targemat siin
                            vestlevad põneval teemal, mis ka mind huvitama hakkas.
                            Korraks juba mõtlesin, et bassikõlaritega on mingid teistmoodi
                            terminid ja mõõtühikud seotud (ikkagi minu jaoks üsna tundmatu
                            ala), et küsiks siis üle... Aga ei, eksisin, niisama bluffima oli tuldud,
                            mõtlemata sellele et foorumit loevad ka algajad ja üritavad siit
                            midagi õppida. Pole see ju võimalik, kui selliseid eksitavaid tekste
                            loevad... Enda pärast ma ei muretseks, pärast mõningat uurimist
                            mujalt saaks asjast ise ka sotti, aga algajad võtavad tõe pähe...
                            Järeldus - siin võidakse lihtsalt ka ära lollitada, hiljem tuleb siis
                            ümber õppida, seepärast soovitaks algajatel enne ikka raamatuid
                            uurida (reaalselt ikka, ärplejad justnagu pole piisavalt viitsinud) ja
                            nendest vähemalt põhitõed eelnevalt ära õppida...
                            viimati muutis kasutaja fre; 27 m 2006, 22:36.
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Millist bassikõlarit tuppa

                              fre kuidas see siis ekslik on?
                              Las ma tõestan matemaatika abil:
                              100w = xdB, 200w = x + 3dB, 400w = x + 6dB, 800w = x + 9dB, 1600w = x + 12dB

                              Et tõsta kõvadust 2x (ehk 10db) vajad sa u. 10x võimsust.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Millist bassikõlarit tuppa

                                Esmalt postitatud Agen0 poolt
                                fre kuidas see siis ekslik on?
                                Las ma tõestan matemaatika abil:
                                100w = xdB, 200w = x + 3dB, 400w = x + 6dB, 800w = x + 9dB, 1600w = x + 12dB

                                Et tõsta kõvadust 2x (ehk 10db) vajad sa u. 10x võimsust.
                                Tõepoolest, võimsuse erinevus 10dB võrra vastab võimsuste kümnekordsele
                                suhtele, see on teada ja ei vaja tõestamist. Tuleb aga märkida, et sellega
                                kaasnev kümnekordne (mitte kahekordne, mida ma ekslikuks pean) helirõhk
                                on inimese kuulmismeelele tajutav ainult kahekordse helivaljuse kasvuna.
                                Et räägime tehnikast, oleks ülimalt soovitav (üht põhjust just mainisin enne)
                                kasutada ühiselt samu, juba ammu väljakujunenud termineid (oskussõnu),
                                mõõtühikuid, lühendeid jne., ehk - rääkida samas, kõigile ühtmoodi
                                arusaadavas keeles. Pole ju raske üks kord õigesti ära õppida, et alati
                                õigesti oleks. Näiteks:
                                Heli võib olla vali või (vastandsõna - ) vaikne, mitte aga kõva või pehme.
                                Kõvadus on materjali omadus vastu panna temasse tungivale kehale, selle
                                määramiseks (mõõtmiseks) on ka mitmeid erinevaid teimimismeetodeid.
                                Mõõtühikute (nagu nt. volt, amper, vatt, oom, herts, bell, ... ) lühendid,
                                mis on tuletatud teadlaste nimedest, on alati suurtähega (V, A, W, Ω, Hz,
                                B, ... ) - ka küllalt lihtne meelde jätta ja õigesti tarvitada. Alguses võib ju
                                raske ja tülikas tunduda (eriti kui juba valed harjumused on juurdunud), aga
                                tasub vaeva, jätab hea mulje kui õppimisvõimelisest inimesest (kas me siis
                                ei tahaks seda?).
                                Edu harjutamisel ja avastamisel!

                                P. S. Aga kui läbustamise tuju väga peale tuleb,
                                saab seda ka omaette teha, isegi abivahendeid
                                on selleks välja mõeldud, nagu näiteks translaator
                                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                                Comment

                                Working...
                                X