Teade

Collapse
No announcement yet.

Gas ALPHA 1024X

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Gas ALPHA 1024X

    Suur see kinnine kast teha talle? Kui keegi teab võiks inverterkasti suuruse ka anda, need andmed mis noortehnikus olid, nendega ei saa bassboxsis suurt midagi teha, nii et oskaks keegi aidata?
    Mudu kas inverterkast ja kinnine kast sobivad kokku mängima?

    #2
    Vs: Gas ALPHA 1024X

    teed 40l kinnise kasti ja asi toimib. kinnist kasti on kergem teha,kuna pole vaja nii palju oskuseid ja teadmisi kui inverterkasti projekteerides.

    kinnine ja inverterkast mängivad kõrvuti küll,kuid võib hakata häirima see,et väikestel võimsustel on kinnisel kastil bassi vähem kui inverterkastil. maitse asi. kui otsid madalad värinaid,siis on inverterkast sobiv. kui otsid täpset bassi,siis kinnine kast on omal kohal. igal kastil omad plussid ja miinused. üldiselt on sedasi,et korralik stereosüsteem ei vaja subwooferit.
    ka naabritel on kõrvad.

    Comment


      #3
      Vs: Gas ALPHA 1024X

      No seda jah, ise kaalun ka kinnise tegemist, ma olen loomulikult varem ka invertereid teinud. Praegu starsound ssw-3000 inverter kastis, mõtlesin et teen gas 10" juurde, 40l kinnine kast vähe suur pole? ise pakuks mingi 20-30l. Aga midagi hullu see ei tee, et ta kinnises kastis mängima hakkab jah? gasi teen sellepärast juurde, et ühes kohas pole üldse bassi ja ma panen ta sinna mängima. Või kui ta kinnises mängib, saab sellest vägahästi aru, et üks woofer mängib natukene vaiksemini vms? löök on ühtlane jne?

      Comment


        #4
        Vs: Gas ALPHA 1024X

        30-40l on kinnise kasti optimaalne maht,et enamvähem suvaline vähemalt 10 tolline bassikas seal sees häält teeks. siiski soovitan kasutada kindlasti programme kasti mahu arvutamiseks saamaks head tulemust. kinnine kast on natukene kõrgema häälestusega ja mängib väiksemal võimsusel natukene vähem kuuldavalt bassi,kuid ma usun,et see ei tohiks eriliselt suurt rolli mängida. kinnine kast küll ei riku elementi rohkem kui seda võiks rikkuda inverterkast. kõik oleneb muidugi kuulamisharjumusest ja volume nupuga väntamisest. teoorias on sedasi,et wooferi asukohta ruumis ei saa heli järele määrata,kuna bass levib toas niivõrd hästi. rolli mängib muidugi ka toa sisustus ja helineelavus/-peegelduvus. proovi toas erinevaid wooferi paigutusi-vb saad niisamagi oma bassinõudlusele lahenduse ilma lisaraha kulutamata. edu igatahes.
        ka naabritel on kõrvad.

        Comment


          #5
          Vs: Gas ALPHA 1024X

          Nojah, see kus star mul on, ongi toas enamvähem ainuke koht kus ta head häält teeb, voodi juures just kaob bass ja siis ma mõtlesin, et panen gasi voodi alla.

          Comment


            #6
            Vs: Gas ALPHA 1024X

            See, miks voodi juures bass kaob, on ruumi enda viga ja ükski lisabassikas ei aita. Mul endal kah nii, et toa keskel allapoole ca 45 Hz midagi ei ole, nurgas aga väristab 30Hz mao pahupidi - seisvad lained - ja kõlarite asukohaga mängimine mingeid tulemusi ei anna.
            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

            Comment


              #7
              Vs: Gas ALPHA 1024X

              et see ei aita midagi siis kui gasi voodialla panen?

              Comment


                #8
                Vs: Gas ALPHA 1024X

                Niipalju aitab, et saad massaaži teha voodis Aga proovi järele - lükka praegune sub sinna, kuhu gaasi toppida tahad ning kui siis seal bassi juurde ei tule, ei ole mõtet uue subi peale raha raisata.
                Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                Comment


                  #9
                  Vs: Gas ALPHA 1024X

                  Esmalt postitatud T0ne poolt
                  No seda jah, ise kaalun ka kinnise tegemist, ma olen loomulikult varem ka invertereid teinud. Praegu starsound ssw-3000 inverter kastis, mõtlesin et teen gas 10" juurde, 40l kinnine kast vähe suur pole? ise pakuks mingi 20-30l. Aga midagi hullu see ei tee, et ta kinnises kastis mängima hakkab jah? gasi teen sellepärast juurde, et ühes kohas pole üldse bassi ja ma panen ta sinna mängima. Või kui ta kinnises mängib, saab sellest vägahästi aru, et üks woofer mängib natukene vaiksemini vms? löök on ühtlane jne?
                  muide mul täpselt sama lugu aktiivse subbariga. terve päev otsisin toas õiget kohta ja asendit, et mõnusat helipilti saada. lõpuks panin kirjutuslaua alla nii, et element oleks üles suunatud ja inverter toa poole. muidu püsti peksab ta põranda poole.nii tuli suht norm tulemus. kõige magusam heli kandub voodisse. kui ikka selili risti voodis lamad siis väristab küll. ainus asi on ümbritsev vibratsioon-koos woofriga hakkasid mängima ka kapiuksed ja teleka seest miski. aga ürita jah ikka seda õiget paika otsida. proovi ka erinevaid asendeid: element nurga poole, üles vms. loodan et õige asendi leiad.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Gas ALPHA 1024X

                    Hm, ma sain radiotehnika võimul teise kanali tööle, mul on plaan see ära kasutada, selles asi. aga bass läheks paremaks kindlasti ju kui ma ostaks gasi juurde?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Gas ALPHA 1024X

                      Parem tee teine sub täpselt samasugune kui esimene ja pane nad stereos mängima. Erinevatel valjukatel on erinev iseloom ja kui nad koos sama sagedusala mängivad ei pruugi tulemus just kõige parem olla...
                      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Gas ALPHA 1024X

                        Nojah, star maksab samapalju kui gas, aga ma ei taha enam teist samasuurt kasti, aga arvad et gas ja star ei teeks head koostööd?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Gas ALPHA 1024X

                          Oot-oot mis värk? Ära kunagi pane erinveaid bassikaid paralleelselt mängima, nad hakkavad lihtsalt teineteist summutama, kuna neil on erinevad parameetrid. Ja mis veel hullem üks inverteri kast ja teine kinnine? Ikka paraja läbu saad kokku.

                          Esmalt postitatud 35AC-021 poolt
                          kinnine kast küll ei riku elementi rohkem kui seda võiks rikkuda inverterkast.
                          Ja miks sa nii väidad? Ma väidaks vastupidist. Inverteri kastis liigub õhk sisse ja välja mis märgatavalt aitab kaasa elemendi jahutamisele, kinnnisel aga nii ei ole.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Gas ALPHA 1024X

                            Ei ei ei, mu võimul 2 kanalit ja panen kummagi wooferi 1 kanali mängima ja wooferitel on eraldi kastid

                            Comment


                              #15
                              Vs: Gas ALPHA 1024X

                              Mis seal vahet? Fakt jääb et sul 2 erinevat elementi. Parem osta üks StarSound juurde. Kastid võivad eraldi olla aga ei tohi olla mahult ega disainilt erinevad. See tähendab et kast peab olema sama tuuninguga ja sama elemendiga. Mitte mingil juhul kinnine kui teine juba inverteriga.

                              Comment

                              Working...
                              X