Teade

Collapse
No announcement yet.

Creative Megaworks bassika vahetus?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Creative Megaworks bassika vahetus?

    Tekkis selline mõte, et tuleks Creative Megaworks 2.1 250D mudeli subwoofer välja vahetada. Idee on selline, et aktiivvõim peab alles jääma, sest tahaks sellega kahte sateliiti toita. Samas on kapi all ka üks Estonia UP-010 lõppvõim, nii et probleemide korral saaks ka seda kasutada.
    Probleem on praegu selles, et bassikõlar ei suuda täpselt mängida, vaid tekitab ainult madalat müra( loe: täpsusest jääb väheseks). Samuti ei suuda ta normaalselt mängida alla 50Hz, st. et heli muutub väga vaikseks. Helitugevusega on kõik ok ja valjumat kõlarit pole tarvis.
    Kuna soov oleks täpsemat ja madalamat bassi kuulda, mõtlesin siis väikese ümberehituse ette võtta.
    Uue bassikõlari kasutamisel tuleb ilmselt ehitada ka uus kast. Ise ma vaikselt loodan, et leiaks kuskilt samavõimsusega bassikõlari, nagu praegu on ja saaks kasutada aktiivvõimu. Kahjuks Creative ei ole bassikõlari andmeid avaldanud, aga kuna subwooferile määratud võimuseks nimetatakse 150W rms-i, peaks see ilusti mõne Audese 8" elemendi ära toitma. Oskab keegi öelda, millise meetodiga saaks võimu tegelikku rms võimsust mõõta, et ikka kindel olla pakutavates andmetes.

    On ideel mingeid valupunkte?

    #2
    Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

    audese kõlli toidab ta mõnusalt ära. häält teeks ta mitmeid kordi paremini kui originaal bassikaga. (kui just ikka õige kasti teed)
    no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

    Comment


      #3
      Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

      Esmalt postitatud heix25 poolt
      audese kõlli toidab ta mõnusalt ära. häält teeks ta mitmeid kordi paremini kui originaal bassikaga. (kui just ikka õige kasti teed)
      Mul tuli lihtsalt isu peale, kui kuulasin sõbra autos sellist kesisemat audiosüsteemi. Korralik bassikõlar annab ikka tugevalt juurde kogu helipildile. Aga jah mu kõige suurem küsimus oligi võimu kohta. Kui te usute, et näiteks selliste kõlarite toitmisega ei ole probleeme, siis hakkan vist foorumit kammima ja kasti meisterdama. http://www.noortehnik.ee/?id=2&keel=ee&toode=238 või http://www.noortehnik.ee/?id=2&keel=ee&toode=240
      Viimane küll 10", aga RMS on ikka võrdne 130W.

      EDIT: järsku välgatas pähe, et võimu ja kõlari vahel ilmselt mingi filter ka. Kas see filter või ka segama jääda? Küsimusi palju, aga vastuseid vähe
      viimati muutis kasutaja urmas97; 11 m 2007, 22:15.

      Comment


        #4
        Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

        10" audes sobib ideaalselt ,aga mind huvitab mitu oomi sul võimendi on ,siis tead kumba osta kas 4 oomist või 8 oomist ,sest paraku võib suur võimsuse vahe tekkida.

        Comment


          #5
          Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

          Esmalt postitatud teip poolt
          10" audes sobib ideaalselt ,aga mind huvitab mitu oomi sul võimendi on ,siis tead kumba osta kas 4 oomist või 8 oomist ,sest paraku võib suur võimsuse vahe tekkida.
          Ma pean vist kõlari lahti kiskuma ja vaatama elemendi tagant, sest ma ei usu, et kuskilt andmeid saada( siiani pole leidnud). Ükskord ma teda juba lammutasin ja vist oli 8 oomi.
          Sellel lehelt näeb natuke, mis kõlari sees on ja on ka natuke infot. http://www.digit-life.com/articles/c...10d/index.html
          Seal on 510D seeria, mul 250D, ehk siis 2 sateliidiga süsteem. Muu on sama.

          Kui keegi vastuargumente ei too, siis tuleb varsti ehitama hakata.
          viimati muutis kasutaja urmas97; 12 m 2007, 07:19.

          Comment


            #6
            Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

            mul endal sama põhimõttega tehtud aint nõrgemad asjad kasutuses.
            p380 võim ja t200. igapäeva kuulamiseks super
            no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

            Comment


              #7
              Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

              Tuleb siis hakata vaikselt kasti materjali kuskilt sebima. Kui midagi valmima hakkab,teen siia väikese teema selle kohta.

              Comment


                #8
                Vs: Creative Megaworks elemendi vahetuse küsimused.

                Tegin siis kasti uuesti lahti ja uurisin veidike. Elemendini jookseb 2 paari juhtmeid. Kuidas ma peaks sinna Audese ühendama?
                http://beta.album.ee/album/30002228/50037569

                Element 8 oomi, vaatasin järgi.

                Mis te siis selle topelt ühenduse kohta ütlete?
                viimati muutis kasutaja urmas97; 21 m 2007, 20:22.

                Comment


                  #9
                  Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

                  Uuri mis moodi need juhtmed võimendisse lähevad.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

                    Põhimõtteliselt jooksevad mõlemad juhtme paarid erinevatesse kohtadesse. ma ei oska paremini selgitada, sest pole ise ühtegi võimendit näppinud. Ma ise ei saa pihta, miks peab 2 paari neid olema ja kas see on tavaline nähtus? Nagu pildilt näha, on seal 2 plaati. Üks juhtme paar jookseb ühe plaadi juurde ja teine teise juurde.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

                      Siis otsi mõni element millel on kaks 4 oomist mähist.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

                        Esmalt postitatud egert109 poolt
                        Siis otsi mõni element millel on kaks 4 oomist mähist.
                        Ja Audesel seda ju pole. Kas ma pean siis sellest variandist loobuma, et kasutan Creative võimu? Võimalik on veel kasutada Estonia um-010 võimu, millest 4oomi juures peaks 50w välja pigistama. Samas Audese element on 130w.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

                          Ega see audes endast midagi head ka kujuta. Ei pea eriti vastu. Ma arvan, et selle raha eest kui otsida leiab küll midagi sobivat.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Creative Megaworks bassika vahetus?

                            Endal ka sarnane asi läbitud ainult p380'nega Ja asendatud valjukas oli starsound ssw-2000. Võim on selgelt lahja woofri jaoks aga paugutab kõvasti

                            Comment

                            Working...
                            X