Teade

Collapse
No announcement yet.

Spl Pro Q-15

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Spl Pro Q-15

    Ma häsi ei saanud aru nüüd, mismoodi sul asjad on, aga ära sildama küll hakka võimendeid. Ühest võimust piisab. Näita tulemust ka siis, kui võimalus on.

    Comment


      #17
      Vs: Spl Pro Q-15

      Esmalt postitatud -skater123- poolt
      ostsin 150-350 w kõlli hoopis ja panin muusika keskuse taha mis võimendab 150w, hetkel teen kasti ka , vaja veel kast pahteldada ja värvida siis kõik juba ok. Muusikakeskus on ise 6-16 ohmi ja kõlar 4, ma ei tea kärab hetkel kül, s30 võim on ka vahel.
      Kui ma panen 2 s30' võimu sinna siis kas see muudab midagi, kui 1 s30 võim?(a)
      Mis keskus annab 150 watti???

      Comment


        #18
        Vs: Spl Pro Q-15

        Maksimaalne tarbitav võimsus võib mõnel kallimal-uhkemal mitmekanalilisel aretisel (mingid 5.1 Technicsid jms) olla 150 W kanti... Reeglina need paari-kolme-neljatuhandelised vilkuvad-läikivad juskui Tsernobõlist tulnud vääraretused üle 10...20 W kanalisse pole... Ja korterisse sellestki küll ja veel... (Ääremärkus: Täna tõstis Nokia 5100 müramõõtur käed üles ja kuvas ">115 dB" meetri kaugusel kõlaritest. Võimendi ca 60 vatti kanalisse ja "lärmarite" tundlikkus ca 93...95 dB, tuba 22 ruutmeetrit).
        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

        Comment


          #19
          Vs: Spl Pro Q-15

          Kas tuba jäi terveks???Peale selle mõõturi ei tohiks inimesi toas olla

          Comment


            #20
            Vs: Spl Pro Q-15

            Seekord jäid aknad ette Aga igatahes 100 Hz ja ~105 dB juures hakkas õllekann laua peal ringi sõitma. See 115+ dB oli ühe Van Gogh-i lauluga mõneks sekundiks, rohkem ei tahtnud, ebamugav hakkas. Isegi kontsertitel jääb helirõhk helipuldi juures nii umbes "vaid" 100...110 dB vahele tavaliselt, võibolla mõne eriti tugeva trummilöögi juures on hetkeks 110..120... Ja ei suuda aru saada pubekatest, kes nt. Termika kontserdi ajal suudavad olla PA stacki vahetus läheduses, kus 120...130 dB, terve kontserdi jooksul:S
            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

            Comment


              #21
              Vs: Spl Pro Q-15

              Mul tekib küll selle aja peale küsimus, et mis asi on 1 s30 võim ja milline 2 s30 võim ja mis see muusikakeskus seal veel üldse otsib, kui võimusid kõik kohad täis

              Comment


                #22
                Vs: Spl Pro Q-15

                Vist oli nii, et 140dB hakkab inimesel valulävi - see tähendab, et valus hakkab.
                Kas seda Nokia 5100 saab ka täpseks lugeda? Mismoodi sa seda mõõtsid, kas Nokia enda mingi tarkvara?

                Comment


                  #23
                  Vs: Spl Pro Q-15

                  On selline ütelus: "Kui see on liiga vali, siis oled sina liiga vana!" Aga sellise kõlar võimsam ja võim lahja koosluse kohta ütleb kõhutunne, et ega see iga kord ei pruugi toimida. Lahja võim ei pane mõnda rasket pappi piisavalt võnkuma ja tulemus viletsam kui lahjema kõlliga, mis sellele võimsusele mõeldud.
                  Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Spl Pro Q-15

                    To likoor: Ega see Nokia nüüd kõige täpsem pole, aga mingi pildi ikka annab. Kuskil saidil kommenteeris üks helitehnik selle müramõõturi täpsust nii, et pidavat näitama ca 2 dB vähem kui miski kalibreeritud "C-weighted" mõõtur, mille marki ei mäleta.

                    To vuss: kõlarite nominaal täisribas 80 W (kui Visatoni uskuda, siis sarnastel kõlaritel 150 Hz kõrgpääsfiltriga taluvus 200 W), tiba võimsam võiks võimendi küll olla (ise sihin mingis määramatus tulevikus nii ca 150...200 W @4 oomi Samsoni või t.ampi, või siis kasutatud peast mõne Peavey, Crowni, QSC vms poole).

                    Aga teemaalgatajale: Kuda kuradimoodi sul see krempel üldse ühendatud on :S ? Sanga kõlariväljunditest y-101 (oletades, et see on see "s30 võimendi") sisendisse, ja siis sealt sellele kõlarile??? Või siis, nagu õige oleks, sanga liiniväljundist võimu? Igatahes soovitaks sul need s30-d panna ühe võimu taha, ja sub teise võimu ühte kanalisse (ja võimendi mono režiimi lülitada, kui sel selline nupp on). Ning sisendi võimudele võtad sanga liiniväljundist Y-kaabliga.
                    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                    Comment


                      #25
                      Vs: Spl Pro Q-15

                      Esmalt postitatud tehnofriik poolt
                      To likoor: Ega see Nokia nüüd kõige täpsem pole, aga mingi pildi ikka annab. Kuskil saidil kommenteeris üks helitehnik selle müramõõturi täpsust nii, et pidavat näitama ca 2 dB vähem kui miski kalibreeritud "C-weighted" mõõtur, mille marki ei mäleta.
                      Ma küll viimase aja nokia mõõtefuktsioonidega kursis ei ole aga miski 2a tagasi sai ühega proovitud, nokia näitas tulemuseks miski 115db kanti, ametlik DBdrag termlab mõõtur näitas kõrval 144db.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Spl Pro Q-15

                        No 115 dB ongi nende Nokia mõõturite maksimumpiir, millest suuremat numbrit nad näidata ei oska (mõõtevahemik 50...115 dB). Aga aitab OT-st
                        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                        Comment


                          #27
                          Vs: Spl Pro Q-15

                          Esmalt postitatud Chime poolt
                          Mul tekib küll selle aja peale küsimus, et mis asi on 1 s30 võim ja milline 2 s30 võim ja mis see muusikakeskus seal veel üldse otsib, kui võimusid kõik kohad täis

                          ämn

                          Comment


                            #28
                            Vs: Spl Pro Q-15

                            Esmalt postitatud Chime poolt
                            Mul tekib küll selle aja peale küsimus, et mis asi on 1 s30 võim ja milline 2 s30 võim ja mis see muusikakeskus seal veel üldse otsib, kui võimusid kõik kohad täis

                            ämn ma nagu rääkisin enda omadest et kaks tükki ühesuguseid aga uurimise käigus selgus mulle et minumeelest on need filtrid, kuigi on ju kirjas et on kahte sorti s30 kõlareid, ühed mis kohe lähevad maki taha ja on mingi jubin sees või teised millele on vaja midagi juurde osta ;P

                            Comment


                              #29
                              Vs: Spl Pro Q-15

                              1 jubin sinnna teine tänna jne jne . Mis me sellest aru peaks saama?

                              Comment


                                #30
                                Vs: Spl Pro Q-15

                                ääm keskuseid on küll mis on "150rms" kanali kohta,mul on kodus samsungi keskus mis on 2x 150 rms,tollel on külejepeal mingi jaapani ime supakad,kõlarid ise 50 rms ja supakatele 100 rms,reaalsus on see et keskus on 6 oomi ja sittagi häält ei tee,sinna supakate väljundisse sai isegi vanahea s90 topitud ja see ei teind mitte midagi,mina arvan et osta 1000.- eest endale mingi vana hea 4 oomine veneaegne võimendi, ja pane sinna ühe kanali järgi,eaks parem olema kui see keskus,mul oli vahepeal pioneer ts-w306c 400rms mingi amfitoni järel ja käras tuppa küll.
                                kuid siiski ma olen korra näind mingit pioneeri keskust millel oli 4 oomine 2 kanaliga eraldi seisev võim,see oli küll juba asja moodi.
                                Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära...

                                Comment

                                Working...
                                X