Teade

Collapse
No announcement yet.

Aktiivwoofri sissemängimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Aktiivwoofri sissemängimine

    Probleem siis järgmine, et sai soetatud Wharfedale SW150 aktiivwoofer. Põhiline kasutusala on riiulikõlaritele bassitoe andmine, natuke vähemal moel filmiefektid.
    Asjandusel on pika käiguga 10-tolline kevlarmembraan, mille ääriskumm on jäik mis jäik. Lausa tunda, et võimendi üritab sikutada ja lükata, aga käima asi õigesti ei lähe. Tirisin NHC Tone Generatori, millega söötsin süsteemile võimalikult madalaid sagedusi ette. Hetkelise näppimise juures alla 15 Hz ei võimaldanud panna, peaks võimaldama ka kuni 1 Hz välja.
    Tulemus sai selline, et peakõlarid vurisesid ilusti (inimkõrva jaoks) hääletult käia, aga woofer tekitas palju kõrgemat heli, ca. 40 Hz, selline päris koledasti resoneeriv bass. Umbes 15 minuti jooksul tekkis mulje, et sagedus läheb tasapisi madalamaks, aga loomasõbraliku inimesena jätsin eksperimendi katki, kuna kassil oli juba vägagi peksasaanud ilme Endalgi hakkas pea pööritama.
    Mis oleks lahendus? Otsida kuskilt mingi garaaž, kus woofrit paar päevakest pehmeks teha? Või proovida veel madalama sageduse peal asjal võimelda lasta?

    #2
    Vs: Aktiivwoofri sissemängimine

    Mõni mängib kõlareid 500h sisse... seega kellegi garaaž, pole paha mõte.
    -

    Comment


      #3
      Vs: Aktiivwoofri sissemängimine

      Sissemängu ära tee liiga suurel võimsusel, see piinab elementi.

      Ise ostsin ka nädal tagasi magnati subwoofri ja asi läheb siiani vaikselt pehmemaks

      Kuula nii et element üle ei peksaks ja küll ta vaikselt paremaks läheb!

      See heligeneraator hakkab vigurdama muide, ei tea mix aga hakkabki tegema kõrgemaid sagedusi sisse! Minul on 10 hzi nt kuulda, se ei saa kohe kuidagi võimalik olla.

      A muide alla antud alumise sageduse(minul vist 18hz-i) peask aktiivsubwoofri võim heli piirama!

      Kuula nii 20- 30 hzi juures, see peaks ilusti elementi väntsutama1

      EDU!

      Comment


        #4
        Vs: Aktiivwoofri sissemängimine

        Nojah, mul see kast juba teist kuud. Korterelamu tingimustes ei saa 20-30 Hz sissemängu teha, see võrduks sõja kuulutamisega Sestap mõtlesingi, et äkki on mõni nii madal sagedus abiks, mida kuulda ei ole, aga elementi liigutab.

        Comment


          #5
          Vs: Aktiivwoofri sissemängimine

          Aga jah, kahjuks ei saa! Muide see et alla 25 eriti midagi ei kuule ei tähenda et neid ei sa aru. Kuskil 18, 20 hz-i juures on mul suht vaikus aga kappi uks kragiseb akna klaas ja ukse link samuti! Võid ise ka mõelda mis su naabe arvab asjast!

          Aga äkki selline asi et su element liigub piisalvalt! Korralik element liigub nii 8-10-12mm. Ning tavaliselt ega seda liikumist väga ei märkagi
          Vast parima sissemängu saad drummi ja bassiga! Siis suurtes piirides need passi sagedused!

          Aga kui heli on kummine(bass vale ja kõrge) siis küll võib olla selles asi!

          Comment


            #6
            Vs: Aktiivwoofri sissemängimine

            Soovitaks sisse mängida ikkagi ca 10 Hz siinusega. Kui NHC hakkama ei saa, siis võib proovida WinISD-sse sisseehitatud toonigeneraatorit (10Hz...20kHz). Kui aga membraan 10 Hz-ga ei liigu, võib asi tegelikult väga proosaline olla - nimelt on bassika võimendis nn. subsonic filter, mis lõikab maha infraheli, mida kõlar nagunii esitada ei suuda, aga mis võivad suurtel helitugevustel valjuhääldi lõhkuda. Siis on ainus võimalus miski 30...40 Hz siinus ja kusagil inimtühjas kohas lammutamine. Või siis 2 bassikat sama signaali mängimas, aga ühe faas 180 kraadi pööratud - siis tekkivad helilained summutavad teineteist ja kuulda pole suurt midagi.
            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

            Comment


              #7
              Vs: Aktiivwoofri sissemängimine

              Kummaline ongi see, et 15 Hz peal esitas kast heli, aga tüki maad kõrgemal sagedusel kui oleks pidanud. Eelnevad kaks woofrit, mida olen pidanud, lülisid ennast viisakalt välja nende sageduste peal. Üritakski saavutada sama tulemust, millega hiilgas eelmine Infinity Primus (110W ja 8-tolline pappelement hästi kerge ja painduva äärega). Ka vaikselt kuulates esitas süsteem alumise kuulmispiirini kõik helid ilma igasuguse pipardamiseta. Praegu teeb mürtsu hästi ja veenvalt, aga üldine helivaljus peab selleks suurem olema. Vaikselt jääb üpris tuimaks.
              Kuna teist samalaadset woofrit pole esialgu kusagilt võtta, tuleb tõesti polügoon otsida ja kahur sisse lasta Lootus jääb, et heli saab lõpuks ettekujutusele vastama...

              Edit: sai kontrolli mõttes speci vaadatud ja tootja poolt on alumine piir näidatud 35 Hz juures. Kas ta siis tõesti sisestatud madalamast sagedusest kõrgema tekitab :?

              Comment


                #8
                Vs: Aktiivwoofri sissemängimine

                Selle asja nimi on moonutus. Põhisagedus ei ole kuulda aga kõrgemad harmoonilised on. Ebaõnnestunud woofer?

                Comment


                  #9
                  Vs: Aktiivwoofri sissemängimine

                  Peale elemenditapuüritust annan teada, kas on ebaõnnestunud või mitte Ostetud sai enamasti kiitvate arvamuste peale kõiksugustes nimekates ajakirjades, kui just ekstra musikaalne woofer. Aga kui ta minu silmis neid WhatHifi tärne tasa ei teeni, siis jätan edaspidi lehe ostmata

                  Comment


                    #10
                    Vs: Aktiivwoofri sissemängimine

                    WhatHifi on reklaami ajakiri, mitte objektiivseta ülevaadete ja testide ajakiri.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Aktiivwoofri sissemängimine

                      Noh, Product Of The Year (2004) tiitlit nad vast niisama lambist välja ei anna, midagi peab see toode ka väärt olema.
                      Igatahes sai pühapäeval lastud woofril viis tundi ca. 60% võimsusel käia. Viisin tagasi koju ja olen nüüd paar päeva kuulanud. Bassipilt on läinud tunduvalt paremaks, asi on palju varmam reageerima ka vaiksel helivaljusel.

                      Comment

                      Working...
                      X