Teade

Collapse
No announcement yet.

Soov teha HD 15 Horn

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Soov teha HD 15 Horn

    Äkki oskab keegi anda kohe mõni hea mõtte mulle?On ikka seda mõtet teha? Elemente ma siin vaatasin soovitatud oli nt EMINENCE KAPPA-15LFA mis maksab u 2k ja PRECISION DEVICES PD.154 mis maksab u 2800. Ise ma võtaks kohe odavama, kuid mis te arvate? Mul just vaja, et asi oleks vastupidav..vb siis tasuks teha see 800 eek rohkem kulutusi? Kui oskate, endke mõni näpunäide. Võimuks on T. Amp TA600
    Märt

    #2
    Vs: Soov teha HD 15 Horn

    Sellest HD15 olen jahunud siin küll ja küll. Minimaalselt 8 tükki (4 tk kummagile poole lava) on neid tarvis, et asjal mötet oleks. Vöi siis 2 tk külje kohta pluss subwoofrid. Möeldud on nad eelköige keskbassi esitamiseks (80...160 Hz), 4 tk. poole kohta sobib ka mitte-nii-väga madala bassiga muusika (tehno) taasesituseks ilma subwoofriteta. Muidugi on ka vaja mehiseid kesk-körgete kölareid (nt. MT122/121; 2 tk külje kohta).
    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

    Comment


      #3
      Vs: Soov teha HD 15 Horn

      Kasutaja muad100 võttis minuga kontakti msnis. Ta soovib siiski kodusesse kasutusse kindlasti ruuporbassikõlarit ja pakkusin talle välja paar ruuporit, k.a see HD15. Põhiliselt tuppa neid ei soovitanud, kuid kui siiski, siis juba kaks kasti. Kontserdeid vaevalt, et mees korraldama hakkab (vähemalt tema jutu järgi), seega 8tk oleks kindlasti palju.

      Subbassina võiks veel vaadata bandbass kastide poole, need samuti suhteliselt võimekad. Sub hornid on üldjuhul ehituselt väga suured ja diy jaoks töömahukad.

      Comment


        #4
        Vs: Soov teha HD 15 Horn

        Mind huvitabki just võimalikult võimas asi, mida saan ise teha... See on kindlasti hästi võimekas, kuid miks see ei sobiks tuppa?Bassi teeks ta ju küll nii et pole vaja muretseda. Vb oskate siis midagi muud soovitada, mul oleks vaja just nii pidudel korralikku rindu tampivat bassi. Esialgu teeks ühe kõlari(ma tean et sellest ei piisa korrralikuks bassiks aga siiski)Äkki soovitate siis selle jaoks midagi muud? Mulle just tundus, et see HD 15 on selle jaoks ikka piisav..Ja see pole ka mitte raske teha ja mõõtudeks on kah head 600*600(läheks ilusti tv aluseks, kuid kas see värin tv ei häiri?)

        Comment


          #5
          Vs: Soov teha HD 15 Horn

          tv aluseks haahaa.
          ma pakun et esimeste minutitega on telekas pime.

          Comment


            #6
            Vs: Soov teha HD 15 Horn

            No siis ei pane tv aluseks

            Comment


              #7
              Vs: Soov teha HD 15 Horn

              loe wikit:
              Concert venues often use large arrays of horn speakers for high-volume bass reproduction ("bass bins" or subwoofers), in order to provide bass that concertgoers can not only hear but feel. Combining multiple horn speakers in an array affords the same benefits as having a single horn with a greater mouth area: the low frequency cut-off extends lower as the horn mouth gets larger, and the array has the greater output power of multiple drivers.


              See disain ei ole tegelikult horn, vaid lihtsalt osa suurest massiivist. Üksikuna suht mõttetu. Korralik basshorn, mis nime vääriks, on suurem. Otsi veel projekte. Ainuke asi mida horni ehitamisel jälgida on see et laius(või sügavus) oleks mõni millimeeter väiksem kui sinu toa ukseava. Mul kunagi oleks äärepealt rohkem tulnud


              Vt näiteks hoopis seda: http://www.speakerplans.com/index.php?id=186horn
              viimati muutis kasutaja KaruTEC; 06 m 2009, 20:56.

              Comment


                #8
                Vs: Soov teha HD 15 Horn

                Nüüd jällegi ma ei oska midagi mõelda.. Seda on nagu alguseks raskem ehitada... Kuid vast saaks ikka hakkama. Aga mul piisaks kasvõi sellest väiksemast. vb soovitad siis hoopis midagi muud mis annaks üksinda parema effekti?(tähtis on just et korralikult tunnetaks tambiks rindu)

                Comment


                  #9
                  Vs: Soov teha HD 15 Horn

                  Ega keegi suurt ei teeks kui väike sama efektiivne oleks. Horni point ongi suur efektiivsus, väikesel seda pole.
                  Võtad joonised, lõikad tükid välja, MÕÕDAD ÜLE !! ja kruvid-liimid kokku. Mina tegin oma 18" horne ca 3-4 päeva, ei midagi erilist. Aga tulemus on hea, efektiivsus on väga kõrge.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Soov teha HD 15 Horn

                    Ollgu nii kui ma teen siis teen ikka selle hd 15 horn kastiga

                    Comment


                      #11
                      Vs: Soov teha HD 15 Horn

                      Üksikul HD15-l pole mingit mötet, alla 80 Hz üksik HD ei mängi, eriti Kappa valjukaga. Kui tahad ühte kasti tuppa, siis Decware Wicked One on igati parem valik, mängib madalale ja valjusti. Möötmetelt muidugi suurem (ligikaudu meeter korda meeter korda pool meetrit), aga see on paratamatus.
                      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Soov teha HD 15 Horn

                        Aga kas sellele on siis vaja kahte elementi? või vaatan ma valet asja?Äkki saaks rohkem täpsustada. Kas mõni ühe elemendiga võimalus oleks kah olemas?(ikka on mul tähtis tugev rindu tampiv bass)
                        Midagi sellist oleks lihtne teha http://www.mobileelectronics.com.au/...1179702972.jpg

                        Comment


                          #13
                          Vs: Soov teha HD 15 Horn

                          Esmalt postitatud muad100 poolt
                          Aga kas sellele on siis vaja kahte elementi? või vaatan ma valet asja?Äkki saaks rohkem täpsustada. Kas mõni ühe elemendiga võimalus oleks kah olemas?(ikka on mul tähtis tugev rindu tampiv bass)
                          Midagi sellist oleks lihtne teha http://www.mobileelectronics.com.au/...1179702972.jpg

                          OT: Aga on ju ka võimalus kasutada hüdrovasarat-see peaks piisavalt tampima?
                          -superradical-

                          Comment


                            #14
                            Vs: Soov teha HD 15 Horn

                            Kas see on nali või ma ei tea küll vähemalt midagi sellist
                            kui ei ole, siis võiksid anda mõned täpsemad lingid

                            Comment


                              #15
                              Vs: Soov teha HD 15 Horn

                              hüdrovasar >>>http://maefilm.blogspot.com/2009/02/piikvasar.html
                              see peaks küll igati sobiv olema

                              Comment

                              Working...
                              X