Teade

Collapse
No announcement yet.

audes 100W100-6 vs THE BOX SPEAKER 18-500/8-A

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    audes 100W100-6 vs THE BOX SPEAKER 18-500/8-A

    Selline küsimus siis , et kumb element mängib madalamale, kumb mahedama bassiga ?

    audes 100W100-6


    THE BOX SPEAKER 18-500/8-A http://www.thomann.de/de/the_box_speaker_185008a.htm

    olen palju uurinud ja puurinud olen leidnud et audestel vunsid nõrgad selle teie elemendi miinuseid väga ei näinud


    ette tänades

    #2
    Vs: audes 100W100-6 vs THE BOX SPEAKER 18-500/8-A

    Nii Audese kui tolle 18" saab ideeliselt ~23 Hz-ni ajada, kuid 10" laeks jääb 109...110 dB ja 150 W X-max ületamiseni, kast on 90 liitrit; 18" saavutab maksimaalselt 117...118 dB heliröhku ning 200 W X-maxi ületamiseni - aga kast tuleb ligi pool kuupmeetrit ja sadakond kilo; . Üldiselt 10" hifi ja 18" PA valjukas on vörreldamatud loomad. Isiklikult vötaks 18" looma. Paarisrakendisse.
    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

    Comment


      #3
      Vs: audes 100W100-6 vs THE BOX SPEAKER 18-500/8-A

      tänan üli korrektse vastuse eest kui kellelgi veel mõtteid võib muidugi lisada

      Comment


        #4
        Vs: audes 100W100-6 vs THE BOX SPEAKER 18-500/8-A

        Mina isiklikult seda 18" ei võtaks kui võtaks 18" siis mingi kvaliteetsema firma Fi Audio Re Audio jne.
        Audes 10" jääks natuke väheks küll vaata mingit kvaliteetsemat toodangut ja 15" või 18" kui raha on.
        Võid vaatata ka Rockford Fosgate poole.
        Näide Re Audio Subwoofer 15" 11hz
        http://www.youtube.com/watch?v=dSkpH...om=PL&index=15

        Comment


          #5
          Vs: audes 100W100-6 vs THE BOX SPEAKER 18-500/8-A

          Mulle meenutas se eesnaha hõõrumine endal toas mänginud 2 mähisega pumpa ja tekkis küsimus, et millest see tekib? se pole ju see mis heli tekitab. Mul bassikas liikus samuti x-maxi pidi aga selle vahega et sellkohast bassi sealt kuidagi ei tulnud.

          Mis oleks next step kui audesed jäävad lahjaks aga tahaks madalat otsa kuulda? Või polegi siinsest banaanivabarikust miskit saada peale audeste ja autowoofrite?

          Comment


            #6
            Vs: audes 100W100-6 vs THE BOX SPEAKER 18-500/8-A

            kaks audes 75w104 10 tollist elementi wicked one kastis pidavat head bassi tegema aga alla 30hz laheb ule xmaxi ja edasi teate ise..

            Comment


              #7
              Vs: audes 100W100-6 vs THE BOX SPEAKER 18-500/8-A

              Esmalt postitatud jeff01 poolt Vaata postitust
              Või polegi siinsest banaanivabarikust miskit saada peale audeste ja autowoofrite?
              Nii ta on. Önneks on meil Euroopa Liit ja internetikaubamajad Ise ei osta enam Eestist poest peaaegu ühtegi tükki professionaalset helitehnikat (va kaablid vöi kui soodushinnaga saab) - valik väike ja 10-kirvest-selga hinnapoliitika...

              Aga möistlikuim "samm ülespoole" Audestelt ja Visatonide odavamalt otsalt oleks oma 400 W ja 20 Hz praktilise alumise piiriga vast Eminence LAB 12 (Saksas ca 160€ tükist) invertarkastis. Edasi juba 18" valjukad - Fane Colossus 18XB on huvitav tükk ja 205€ on söödav hind.
              Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

              Comment


                #8
                Vs: audes 100W100-6 vs THE BOX SPEAKER 18-500/8-A

                räägiks veel selles teemas veidi sellest kehvemast valikust ehk audesest.

                Tahan teha oma audestele uue ühise kasti ja seekord tiba väiksema kui eelmine oli (hetkel kumbki 60l vendikastis)

                Nüüd paneks nad ühte 106l (miinus subide ja vendi maht) kasti aga vendiks ei taha toru vaid tahan porti teha MDFist nagu kast isegi. Pordi paigutan kahe elemendi vahele ja mu sooviks on ka see, et port oleks 25cm lai umbes nagu elemendidki. Esi ja tagaseina vahe on ~35cm nii et üle 25 cm porti teha ei saa...pigem kuni 20 cm

                Häälestussageduseks arvan 34hz mis sellest arvate ( YRO pakkus seda ja see tundub mullegi mõistlik....muhk madalas otsas mulle tegelikult meeldib ) vähemalt madalamaks ei ole mu arust mõtet minna või mis?

                Kas ma arvutasin õigesti, et 2 x 100w100 106L kastis millest pordi maht ja elemendid maha võttes jääb ehk 95-100L tahab 34hz häälestussageduse korral 25x4 cm pindalaga ja ~22cm pikka porti? Kas selline pordi pindala on OK või peaks seda kuidagi korrigeerima?
                Mis mõõte soovitate?

                Ettetänades.

                Comment


                  #9
                  Vs: audes 100W100-6 vs THE BOX SPEAKER 18-500/8-A

                  Ei viitsi keegi korraks kaasa mõelda?

                  Comment

                  Working...
                  X