Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia subwoofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

    Esmalt postitatud Rass007 poolt Vaata postitust
    Suur aitäh sulle!!
    Palun

    Comment


      #17
      Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

      Sulle anti kasti välised mõõdud, kasti sisemine maht on ca 35L. 1:1 ei tasu estoniat järgi teha kuna nende inverteritel oli tobe komme lörisema minna piisavalt madala sagadusega ning helitugevusega.
      TFK Audio
      #tfkaudio
      http://www.facebook.com/tfkaudio/
      http://tfkaudio.blogspot.com/
      - Audioblogi, projektid jms.

      On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

      Comment


        #18
        Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

        Esmalt postitatud hgTafka poolt Vaata postitust
        Sulle anti kasti välised mõõdud, kasti sisemine maht on ca 35L. 1:1 ei tasu estoniat järgi teha kuna nende inverteritel oli tobe komme lörisema minna piisavalt madala sagadusega ning helitugevusega.

        Tõsijutt.

        Aga tegelt tasuks isegi need inverterid 16cm panna, sest osadel ju nii on. Mingitel mudelitel on pikem ja mingitel mudelitel lühem...need kellel on lühikese inverteriga mudelid olnud on õeldnud, et Parem on.
        Lisaks kui tähtenärijaks minna, siis tuleks veel maha arvutada kesk ja kõrgsageduste poolt hõivatud ruum.

        Lihtsam on tal võtta need mõõdud ja arvestada nt kõrgusest umbes 3cm maha ja peakski tulema estonia kasti suurus välja.
        Lörisemise kohta jah....eks enda kõrv on kuningas. mina teeksin 2 augu asemel ühe ja suure 12cm augu pikkuseks 16cm.

        Aga mina ei tee ju omale kasti!

        Comment


          #19
          Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

          kaks ~55cm toru pikkusega 210 nagu uutematel originaalis oli, nendele vastaks üks 80mm läbimõõduga toru pikkusega 200mm või üks 63mm toru pikkusega 110mm. Ma võtaks 63 või 80mm toru kuna pikkus jääb mõistlikkuse piiridesse. Seejärel hakkaks vaikselt lühemaks võtma ja proovima, niikaua kuni meeldima hakkab
          12cm läbimõõduga ja 16cm pikkuse toruga jääks häälestussagedus liiga kõrgeks ilmselt.
          TFK Audio
          #tfkaudio
          http://www.facebook.com/tfkaudio/
          http://tfkaudio.blogspot.com/
          - Audioblogi, projektid jms.

          On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

          Comment


            #20
            Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

            Küsin veel igaksjuhuks uuesti üle kas ma sain mõõtudest õigesti aru?
            Minu arusaam :

            Comment


              #21
              Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

              Kahju kohe vaadata kuidas sellised elemendid sellise inimese kätte jõuavad. Kuu aja pärast on need elemendid kas prügikastis või katkisena ÄA teemas siinsamas foorumis üleval. Halvemal juhul lõpetavad nad kuskil kellegi auto pagassis oma elutee. Selliseid elemente ei liigu ka väga palju ja paar aastat tagasi oli reaalne defitsiit nendele kui otsisin oma Estonia kastidesse selliseid. Kuna ei leidnud, siis pidin läbi ajama kärgmembraaniga...

              Teemaalgatajale - subwoofrit sa nendest ei saa. Parem tee kahe-kolmeribalised kõlarid endale nendest, konteväristavaks mürinaks osta mingi 15" või 18" bassivaljuhääldi juurde. Infrasagedusi ära ka Estonia valjukatesse lase.

              Comment


                #22
                Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

                Asi ei ole üldse tegelikult nii, ma panen nad oma 35 acdega jadasse need on nagu rohkem takistid. Auto pagassi ei lähe nad veel nii pea kuna lubadeni on veel aega.

                EDIT: See ei tähenda seda, et ma nad üldse kunagi autosse panen
                viimati muutis kasutaja Rass007; 21 m 2010, 07:22.

                Comment


                  #23
                  Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

                  Esmalt postitatud Rass007 poolt Vaata postitust
                  ma panen nad oma 35 acdega jadasse need on nagu rohkem takistid.
                  sa kasutad valjuhääldeid TAKISTINA? Elektroonilisel komponendil, millel on enamasti induktiivne iseloom? Mis su 35AC-del viga on, et nad neid bassikaid TAKISTUSEKS juurde tahavad? Võimendil pole 4 Ohm väljundit?

                  sellisel juhul sekundeerin janno arvamust...
                  Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                  Comment


                    #24
                    Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

                    Esmalt postitatud tartu pets poolt Vaata postitust
                    Elektroonilisel komponendil, millel on enamasti induktiivne iseloom?
                    Palju see induktiivtakistus on?
                    Mis tester ütleb?

                    Comment


                      #25
                      Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

                      Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                      Palju see induktiivtakistus on?
                      Mis tester ütleb?
                      Oi, jälle läks sõnastus sassi. Induktiivtakistus ilmneb valjuhääldil siis, kui signaali läbi lastakse. DC takistus on ikka, mähisetraadist sõltuvalt, kindel.

                      Rassile siinkohal väike "teooria" http://www.colomar.com/Shavano/speaker.html

                      (ise laen endale alla)
                      Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                      Comment


                        #26
                        Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

                        Ma mõtlesin ikka seda PÄRIS induktiivtakistust Henrides. (H, mH, uH) Minu üks tester on seda nõus mõõtma.
                        Siis saab ka muid asju määrata. Voole ja pingesid ja resonantse ja ...

                        Comment


                          #27
                          Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

                          Olgu see mH milline tahes, põhimõtteliselt mingit märgatavat induktiivsust ei lisata ahelasse mis peab käsitlema täisriba.
                          Jannozz50 jutuga ühinen täiesti.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #28
                            Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Estonia subwoofer

                            Rahvas rahu!

                            Nad lähevad mul ajutiselt jadasse niikaua kuni ma saan natuke raha kogutud ja ostetud ka kõrge ja kesk sagedus. Muidu jah selle 4 oomiga on jama aga kõlarid lähevad vist üldse müüki.

                            Comment


                              #29
                              Re: Estonia subwoofer

                              Otsustasin, et kuna radiotehnika on 4 oomi ja element 8 siis on paras lollus need jadasse panna. Panene 35 ac omavahel jadasse ja ehitan neist korralikud kõlarid. Sellest tuleb ka järgimine küsimus: Kas ma pean otsima nüüd estonia originaal kesk ja kõrgsagedused või sobivad ka mingid teised?

                              Comment


                                #30
                                Vs: Re: Estonia subwoofer

                                ma sooviks küll neid elemente autos tulevikus näha .....just läbipõlenuna hea siis virinat kuulata siinselt rahvalt....
                                aga kesk/kõrgsagedus vali oma rahakoti järgi ikka
                                mida sa lohh vahid

                                Comment

                                Working...
                                X