Teade

Collapse
No announcement yet.

Kuidas teha ~1000w bassikõlarit?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

    minu 1 meetri eritakistus on 1 oom.4 oomi jagasin 1 sain 4 meetrit traati
    ma ei tea kas ma tegin õieti

    Comment


      #17
      Re: Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

      Põhiline probleem saab olema hoopis sellise (transistor-)võimendi ehitamine, mis sellist valjuhääldit suudaks ka tegelikkuses 1 kW võimsusega toita. Ehk mingi OTL-lampvõimendi? Ja 4 oomi aktiivtakistust ei tähenda, et võiks 1 kW mehhaaniliseks energiaks muundada.

      Tegelikult, moderaatorid ja administraatorid, auuu....
      Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

      Comment


        #18
        Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

        Mina pole eriline mähkija,aga nii nagu mina aru sain pead sa 1M tegema selle pooli mitte 4M .juu siis traat pole vastava jämedusega,ma arvan ,et kui sa natuke oskaks otsida saaksid sa pea kõik valemid netist kätte.Nt wikipedja või mis ta nimi oli seal võib olla ja on ka siin foorumis varemgi sellest mähkimiset räägitud.

        Comment


          #19
          Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

          Loen seda teemat ja esmaemotsioonina muidugi ka vihastan ja tahaks lõõpida aga siis tuli mõte, mis ehk aitaks olukorda parandada. Minge www.vegalab.ru - foorum. Kui vene keel suus, pole raske näha, et tase on ikka midagi hoopis muud, suur riik ikkagi. Aga- seal on eraldi alamfoorum- algajatele, kuhu ilma hoiatuseta saab tõsta iga jama, mis muid alamfoorumeid risustab ja ülejäänud foorum on asjalik. Sellega on loodud eraldi liivakast, kus saab siis elektroonilisi liivakooke teha ja küll leidub ka lasteaiakasvatajaid, kes heameelega aitavad, kui laps ennast oskab normaalselt ülal pidada ja ise ka viisakas on. Kas ka meile ei kuluks midagi sellist ära- see rohkem küsimus modedele?

          Comment


            #20
            Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

            Aga milles probleem? Teeb venelaste translatsioonivõimendi. Skeem ajakirjas Радио olemas, kaal ka nii paarsada kilo.
            Tegelikult oleks postitaja korrektselt ära seletama pidanud, mida ja millest ta teha tahab. Siis oleks ka teadjamad osanud nõu anda, kas see projekt on absurdne või mitte. Võib olla idee on hea, teostamine iseasi. Oleks ehk ilkumist ehk vähem olnud. Või mitte?

            Comment


              #21
              Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
              Loen seda teemat ja esmaemotsioonina muidugi ka vihastan ja tahaks lõõpida aga siis tuli mõte, mis ehk aitaks olukorda parandada. Minge www.vegalab.ru - foorum. Aga- seal on eraldi alamfoorum- algajatele, kuhu ilma hoiatuseta saab tõsta iga jama, mis muid alamfoorumeid risustab ja ülejäänud foorum on asjalik. Sellega on loodud eraldi liivakast, kus saab siis elektroonilisi liivakooke teha ja küll leidub ka lasteaiakasvatajaid, kes heameelega aitavad, kui laps ennast oskab normaalselt ülal pidada ja ise ka viisakas on. Kas ka meile ei kuluks midagi sellist ära- see rohkem küsimus modedele?
              Pole paha mõte

              Las see teema praegu olla, omamoodi tarkuseterad on ju siin ka olemas. Ärge ainult liiga hoogu minge (et teemat lukku või kustutama peaks).
              viimati muutis kasutaja Scott; 06 m 2010, 02:42.
              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
              ATiP1pN4XeM

              Comment


                #22
                Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??



                täiesti nullist bassikat teha, mis on 1000W eeldab teadmisi VALJUHÄÄLDI enda ehitusest, helipooli eripärasest, tugevusõpetusest jne. 0.1mm mähisetraadist 1000W...eeldab päris soliidset "jahutust" ka. Uuri helipooli materjale, kapton, alumiinium jne.

                PS: trollimine on kunst!
                Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                Comment


                  #23
                  Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

                  Mine loe tarku raamatuid ja piina google't. Enda praeguste teadmistega ehita parem paberlennukeid edasi!
                  viimati muutis kasutaja Rom; 26 m 2010, 13:23. Põhjus: kirjavead

                  Comment


                    #24
                    Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

                    aga kuidas teha 0,30mm traadist 1000w kõlarit

                    Comment


                      #25
                      Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

                      Esmalt postitatud elar222 poolt Vaata postitust
                      ma olen neti läbi otsind
                      Normaalne...

                      Esmalt postitatud elar222 poolt Vaata postitust
                      minu 1 meetri eritakistus on 1 oom.4 oomi jagasin 1 sain 4 meetrit traati
                      ma ei tea kas ma tegin õieti
                      Sinu 1 meetri eritakistus on 1 Oom ?

                      Aga teemasse, vase eritakistus on 0,0172 (mikro-oom-meeter)

                      Esmalt postitatud elar222 poolt Vaata postitust
                      aga kuidas teha 0,30mm traadist 1000w kõlarit
                      Kõlari võimsusel on ikka tähtis osa täita valjuhääldil.
                      kõlarist on võimalik saada (nagu ka enamus mateeriast) mingisugune hulk energiat, näiteks soojusenergiat, seda saab kasutada liikuma paneva jõuna.
                      viimati muutis kasutaja Starfish; 02 m 2010, 11:45.
                      http://hparchive.com/
                      https://worldradiohistory.com/index.htm

                      Comment


                        #26
                        Re: Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

                        Kunagi põhikooliealisena ehitasin ka ise valjuhääldi, kasutasin lahti tulnud mähisega odavat bassivaljuhääldit algmaterjalina. Magneti sain mingist sõjajärgsetel aastatel toodetud valjuhääldist, mähise aluseks oli foto-filmi topsik. Toimis küll, kuid väga ebaefektiivne sai, õhupilu mähise ja magneti ning mähise aluse ja magneti vahel oli mõlemalt poolt üle 1 mm. Hiljem läks valjuhääldi korvi mingi muu asja jaoks vaja ja lammutasin selle aretise laiali.
                        Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Re: Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

                          no aga andge mingi valem millega ma saan ise siis välja arvutada.




                          no kas 0,50mm jämedusest saab. %#$%^*(

                          Comment


                            #28
                            Vs: Re: Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

                            Küsimus teemalagatajale, et milleks üldse 1000w vaja on?
                            Kas on endal olemas mõni selline võimendi millel ei saa volüümi nuppu muidu kasutada kui valjukas vähemalt 1000w on? Aitab suurem volüümi nupp Ehk on isegi võimalik ''tundlikum pote'' ,aga pole selles võimaluses päris kindel.
                            Ehk on tuba soojaks vaja saada? Aitab radiaator
                            Kas tahad sõpradele näidata, kui võimas valjuhääldi sul on? Ehk on parem targemad sõbrad otsida (Võimalus muidugi ka pesumasina mootorile magnet ümber leida ning jääb üle vaid loota, et sealt mingit müra tulema hakkab.
                            Tahad hoopis valjut heli ja madalat bassi? Aitavad lühendid Hz ja dB

                            Igatahes edu projektiga! Kui valmis saad, ja hakkab mängima madalamalt/kõrgemalt ning valjemini kui minu praegune praegused Audes/Visaton tornid, siis teen sulle õlle välja (Y)

                            Comment


                              #29
                              no andge mingi valem kuida ma saaks ise teha mingi mähise kõlli sisse.(ehitan uue võnkepooli sinna) no võib olla ka 500w

                              no kui ma pesumasina mootorilt kerin mingi pooli ümber selle traadi.esiteks ka see on 4 oomi.

                              kui võimsa ma saaks kui mootori võimsus oli 1250w.kui vali ja kui palju bassi?

                              ______________________

                              Mode märkus: ära tee mitut postitust lühikeses ajavahemikus, vaid MUUDA ja täienda oma varasemat postitust.
                              viimati muutis kasutaja Scott; 07 m 2010, 01:51.

                              Comment


                                #30
                                Re: Vs: Re: Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

                                Bassi saad julmalt.
                                Kas sul pesumasin on ?SUl woofer hakkab ka samamoodi kolisema .

                                Comment

                                Working...
                                X