Teade

Collapse
No announcement yet.

Kuidas teha ~1000w bassikõlarit?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

    Eritakistus on 1 meetri pikkuse ja 1 m
    2 ristlõikepindalaga

    keha takistus.Vase eritakistus on 0,0172 ohmmm2/m.
    http://www.ene.ttu.ee/leonardo/elekt...Alalisvool.pdf see lehekülg peaks väheke aitama...
    algatuseks proovi 24,25 meetrit 0.2 mm traati enda ehitisele kerida ja vaata mis välja tuleb.
    ja 0.1 mm traadist sa ka mingeid watte ei saa kuna muidu läheks mähise takistus lakke...

    Comment


      #62
      Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

      sorry see om mu uus kasutaja vana parool läks meelest.
      kas see asi peaks olema 4 oomi.
      kas 0,25 traati võib.
      kui ma pneks seda 0,25 siis tuleks 23,3 oomi..tester näitas

      Comment


        #63
        Vs: kuidas teha ~1000w bassikõlarit??

        Õnneks on tänapäeval Google www.google.com , kuhu saab igasuguseid märksõnasid toksida, näiteks ,,loudspeaker voice coil calculation". Pärast ,,Otsi" vajutamist tuleb hunnikute kaupa pahna, milles ka mõned asjakohased tulemused sees, antud juhul näiteks üks pdf-fail valjuhääldi mähise kadude modelleerimise kohta ja difuusori kiirenduse arvutamise leht,... (hilisõhtul ei viitsi enam süveneda). Kildudest saab pärast otsimist ja uurimist ehk isegi tervikliku pildi, mõni kord tuleb lisaks ka raamatukogu külastada.

        Ilmselt pole enamik foorumikasutajatest kunagi valjuhääldit n.ö. ,,nullist peale" ehitanud ega arvutanud. Küllaltki kindlalt võib oletada, et sellist valemit, mis ainult traadi läbimõõdust ja keerdude arvust valjuhääldi võimsuse tekitaksid, lihtsalt ei eksisteeri. Valemis on kindlasti midagi magneti parameetritest, võnkesüsteemi osade massid, elastsused, .... jne. Seetõttu tuleb materjali läbitöötamine, katsetamine ja vajalike teadmiste väljafiltreerimine Sul endal ära teha.
        Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

        Comment


          #64
          no mul on valmis.tegin vana kõlari värgi sisse.aga kuida teha madalsageduse filtrit

          madalsagedus valjukale.et 20-250hz
          viimati muutis kasutaja Scott; 15 m 2010, 03:00. Põhjus: kokku

          Comment


            #65
            Vs: Re: Vs: Re: Vs: Kuidas teha ~1000w bassikõlarit?

            Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
            Äkki siiski võtaks vahelduseks mõne õpiku ka kätte, loodan, et ka radiotehnika35 toetab mind seekord selle soovituse osas, sest see lause on ikka tõeline pärl nii keeleliselt kui sisuliselt. Teemaalgataja- palun õpi natukenegi ja midagigi vahepeal iseseisvalt ka.
            Muidugi ma kiidan selle mõtte heaks aga no näed, kes seda siin ikka kuulab - soovitada võib aga kurtidele kõrvadele :S
            Muidugi on raudvaraline "eksperimenteerimine" hindaväärt kogemus kuid niisugust lahmerdamist nagu selles teemas jätkuvaks progressiks saab pidada ei kõlba küll eksperimenteerimiseks nimetada...paraku.
            Jätkuvalt on küsimused "kui palju nüüd mu pool..." siiani ei ole tutvutud ühegi valemiga...
            Ma ei oskagi niisugust jama kommentaarida!
            -superradical-

            Comment


              #66
              Vs: Re: Vs: Re: Vs: Kuidas teha ~1000w bassikõlarit?

              Ei ole tükk aega üksi valju häälega naernud. Poisid andke takka!!! Igas foorumis peab ikka rubriik olema kus naerda saab. Ärge jah ainult üle piiri minge! Mõnus!

              Comment


                #67
                Vs: Re: Vs: Re: Vs: Kuidas teha ~1000w bassikõlarit?

                mille järgi kasti teed?
                Tõmba bassbox pro ja toksi andmed sisse
                ootaks pilte igatahes...
                Kahtlen et keegi oma 1kw võmendi taha seda kasvõi proovimise pärast julgeks panna.

                Comment


                  #68
                  Vs: Re: Vs: Re: Vs: Kuidas teha ~1000w bassikõlarit?

                  Esmalt postitatud jeff01 poolt Vaata postitust
                  mille järgi kasti teed?
                  Tõmba bassbox pro ja toksi andmed sisse
                  ootaks pilte igatahes...
                  Kahtlen et keegi oma 1kw võmendi taha seda kasvõi proovimise pärast julgeks panna.
                  Jopakolla, ma aru ei saa mis see kastiarvuti siia üldse antud juhul puutub?
                  Pole sel teemal siin teemas ühtki küsimust näinud. Ajame ikka käojaani edasi ja hoiame rumalal teemal hinge sees, eksju ?
                  -superradical-

                  Comment


                    #69
                    Vs: Re: Vs: Re: Vs: Kuidas teha ~1000w bassikõlarit?

                    Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                    Jopakolla, ma aru ei saa mis see kastiarvuti siia üldse antud juhul puutub?
                    Pole sel teemal siin teemas ühtki küsimust näinud. Ajame ikka käojaani edasi ja hoiame rumalal teemal hinge sees, eksju ?
                    ära kuse, rahune maha. Sinu osa selle teema elus hoidmises on täpselt 7x suurem kui minu osa (loe ära oma postitused siin, kus niikuinii miskit asjalikku tulemas ei ole ja näed isegi) Ei olnud mina see kes siin teemas näiteks Top Fuel dragsteritest rääkima hakkas, kuigi võiksin sedagi loetu põhjal teha. Mis peaks sinu arust järgnema sellele, kui valjuhääldi ise valmis on saanud? Ob lahendus sellele õhukummist traadipoolile?
                    viimati muutis kasutaja jeff01; 17 m 2010, 17:12.

                    Comment


                      #70
                      Vs: Re: Vs: Re: Vs: Kuidas teha ~1000w bassikõlarit?

                      Esmalt postitatud jeff01 poolt Vaata postitust
                      ära kuse
                      Eks me näis.

                      Minu nägemus niisuguseid väljendeid kasutavast kodanikust - lihtsalt suu vett täis ja ei ole enam midagi ütelda (arvatakse, et a la bassbox-idest ja muust taolisest) targutades ehk jäetakse endast hull tehnikaala asjatundja mulje??? - mis me siin räägime, mitukümmend posti heietati su oma võimuteemas, lihtsad asjad seal ju kohale ei jõudnud seega...mis me siin räägime.
                      Mida sa neist OB-dest tead? Kardan, et mitte halli tilligi, tehnilises mõttes.
                      Oled kusagilt Wikipediast natuke lugenud? Netist vaadatud pildid ei anna paraku sulle mingit ettekujutust OB-st.

                      Mõtlen ühe inimese peale kes ilmselt naeraks su avalduse üle jahuda OB teemadel, üldse, teemal mis siia üldse ei puutu, ainult loll hakkab kummipumba teemas rääkima OB teemadel millest sul puudub igasugune ülevaade ja kasutab oma sõnu ning kusetab sellega teisi???

                      Minu osa siin teemat elus hoida ei ole küll kuidagigi seotud mingi idiootse heietamisega a la, loodame lollile teemale järge, et "kuidas teha isetehtud 1000W kõlarile kasti"? Mina vastan idiootsele küsimusele täpselt samuti nagu see on küsitud mitte ei hakka selgelt debiilsusest välja kaevama ei tea mida...
                      Pole ühtegi tõsiseltvõetavat argumenti selle elemendivajadusele, et seda just peab ise tegema, Krt, thomannis on suured valjukad saada ca. 2000 eegu eest.
                      Kui ettekujutus 1000W RMS võimsusest õnnestub kuidagi selgeks teha ja selle vajadus tõesti on, mida ma antud juhul absoluutselt ei usu paraku siis ometi on olemas niisugune tootja:
                      http://www.precision-devices.com/ ja veel mõned kes reaalselt nii võimsaid elemente toodavad. Ise ehitamine on nagu kontossi parandamine - mõttetu.
                      Igaljuhul töövõimelist eksemplari säästueelarvega ei tee kohe kindlasti valmis, võimu on võimalik ehitada suht sarnases hinnaklassis kaupluses müüdavatega kuid kõlareid mitte, oleks aeg hakata juba vaikselt aru saama.

                      M.O.T.T.
                      viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 18 m 2010, 23:53.
                      -superradical-

                      Comment

                      Working...
                      X