Teade

Collapse
No announcement yet.

Millise bassielemendi valiksite neist teie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Millise bassielemendi valiksite neist teie?

    Valik 1) http://www.akustika.ee/pood/index.ph...t&currency=EEK

    Suurus, mm 300
    Sageduskarakteristik, Hz 24 - 2500
    Nom. võimsus 250 W
    Max. võimsus 500 W
    Tundlikkus, dB 91
    Takistus, Оhm 4
    FS, Hz 33.27
    Qts 0.49
    VAS, l 63.23




    Valik 2) http://www.akustika.ee/pood/index.ph...t&currency=EEK
    Free air subwoofer.
    Suurus, mm 300
    Sageduskarakteristik, Hz 27 - 2300
    Nom. võimsus 250 W
    Max. võimsus 500 W
    Takistus, Оhm 4
    Tundlikkus, dB 91
    FS, Hz 47.71
    Qts 0.73
    VAS, l 30.75





    Valik 3) http://www.akustika.ee/pood/index.ph...t&currency=EEK
    12" (30 cm) subwoofer.
    Max. võimsus 400 W ;
    Nom. võimsus 200 W RMS ;
    Sageduskarakteristik: 21 Hz - 3000 kHz
    Takistus: 4 Ohm
    Tundlikkus: 89,6 dB
    Fs 24.14 Hz
    Vas 128.6 L
    Qts 0.275
    Kinnine kast: 25.58 L
    Lahtine kast: 48.28 L
    Port 75 mm x 255 mm




    Valik 4) http://www.noortehnik.ee/grupid/acti...roduct_id/595/
    Suurus: 300mm(12")
    Võimsus(RMS/MAX): 300/600 W
    Takistus: 4 Oom
    Sagedusala: 28-800Hz
    Tundlikus: 89dB
    Paigaldussügavus: 143mm

    T/S Parameetrid:
    Vas: 39,95 lit
    Qts: 1,058
    Fs: 40 Hz



    Valik 5) http://www.noortehnik.ee/grupid/acti...roduct_id/887/
    T/S Parameetrid:
    Revc: 3,2 oomi
    Fs: 27,8 Hz
    BL: 13,2
    Vas: 94,2
    Qts: 0,93
    Mms: 137gr
    SPL: 88,5dB


    Mängima peab toas. MA TEAN, ET AUTO ELEMENTE EI VEETA TUPPA JA NEED ON LOHVID MIS ON LIASAD JA POLE TÄPSED JA ON ÜLDSE SAATANAST jne mis kõik veel kuid olen otsustanud et järgmiseks proovin neid sest eesmärk on lohvi lahmimine ja rinnus taguv bass mitte SQ


    Pooldan vendikaste ja maht võiks jääda 50 ja 70L vahele...kui vaja siis 10L ehk pigistaks juurde.

    Juurde võib pakkuda ka teisi kuni 1k maksvaid 12" valjukaid või veidi kallimaid 15" asju

    Mind huvitab vaid kuni 80 hzni ala ja sealt edasi olgu mis tahes.


    Loodan et keegi viitsib olenemata auto elementidest süveneda ja põhjendada et miks üks või teine on parem/kehvem.

    tänan

    #2
    Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

    ega miski 4x8" ei asenda ega ületa 1x12" ? Küsin seepärast, et disainilt sobiks selline variant kah.
    Aga mahult ei vea vist 4x8 tollistega kuidagi ka 80L kastis välja....

    kaste tuleb 2 tk. (Kumbki 50-80L)

    F3 võib olla kuni 40hz aga sealt alla poole oleks vaid hea.....alla 30 pole kindalsti tarvis ja pole vist kastimahu puhul ka reaalne.

    elemente sooviks hankida eestist ja soovitavalt jupi kaupa nagu mul kombeks.......kastid korraga valmis ja siis elemendid mitmes osas

    eesmärk kõva tümm mitte sq. ühesõnaga läbukastid mis peavad vaid kuni 80neni mängima....

    Comment


      #3
      Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

      Seda oli tegelikult arvata....kõigil on ju se foobia nende autobassikate vastu kuna foorumis ju räägitakse et ei tööta jne.

      Minu silmis on näiteks Audese bassikad täiesti eht auto bassikad ja mis nad niipalju paremad on? Nüüd, mil olen lahanud ühe audese ja ühe auto bassika (Audesele väga sarnane hiinas toodetud EVR siis tekib tahtmine öelda, et audes oleks oma pingid justkui hiinasse müünud sest EVRil on äravahetamiseni sarnane kummiserv....vaid paar millimeetrit suurem võnkepool, käega kaaludes sama raske magnet ja samasugune lapik traat mähises. On mul nad ka mõlemad toas olnud (Kahjuks mitte korraga) ja vahet ju EI OLE kui ütlete et bass vb veidi mudasem või mis siis las olla....võibolla on kah aga mina pole seda tajunud. Samapalju väristavad nad maja ja ma ei saagi kahjuks või õnneks ühestki vahest aru kui ei hakka korvi koju ja asju võrdlema mis pole niivõrd olulised.

      hetkel tõin tuppa 12" mystery auto bassika ja saan seda võrrelda audesega kuid jah veidi kohatu võrdlus 10 ja 12" vahel. Kuid kui nüüd siiski võrrelda siis hetkel annaksin oma hääle igal juhul hulga odavamale auto valjukale....Selle kummiserv on isegi veidi elastsem kui 10" audesel....ehk pole tema võimsustaluvus siis nii suur kui räägitakse kuid sama võimsuse taga tuleb sealt kindlasti valjemat bassi. Nüüd te küll ei usu mind aga vahetult kõlari juurest kuulates on tema heli isegi selgem kui audesel....3m kaugusel diivanil pole mingit vahet tunda. Uskumatu kuid audesest mängib isegi King Audio sama võimsuse juures valjemini ja kui eesmärk on tümakas mitte heli nautimine siis ???? Audes läheb millegi pärast ka väga vara oma maksimumini ja valjuka ääres kuulates on se suht kohutav kuigi eemal pole seda nii kuuldagi.

      JAH võrreldes Kergete paberkoonustega ja pappservaga on vahe ilmne (Bg40nega võrrelda pole lihtsalt võimalik...BG on poole valjem 2x selgem ja mis kõik veel AGA külmkapi suuruses kastis) kuid võrreldes teiste koduaudio kummikatega ma ei leia miskit nii kohutavat vahet kui räägitakse.

      Kui keegi miskit pakkuda tahab siis olen avatud ka odavamatele koduaudio elementidele mis on odavad.


      Eesmärk siis saada ~150w ga võimalikult kõva tümakas väiksest kastist. (50-80L) Mängima peab selle võimsuse käes vähemalt 40hzni kukkumata enam kui 3hz kuid mida allapoole seda parem (30 pole eesmärk aga 35 oleks väga tore)

      Comment


        #4
        Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

        Rahu, lase teemal laagerdada, vaevalt 1 ööpäev möödas.
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #5
          Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?


          ise valiksin selle. kummaline aga tundlikus on suht hea asjal. hind üüber soodne, 15" peaks suutma juba õhku ka liigutada.
          kahjuks on nii, et hea matakas tuleb ka hea kastiga (loe "suure") mu enda kasti kohta pakuvad kõik, et 100+w reaalselt aga 15w. aga see selleks. sinu valikust pooldaksin gas-i kuna omanud ühte ja tean mida teeb 75l kastis.
          päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

          Comment


            #6
            Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

            See SPL pro on tõesti odav ja kuna ta on väikese võimsusega siis on võimalik, et see tundlikkus on ka reaalne kuid see on nii crapp element, et selle kallal pole keegi mõõtmisigi teostanud ja mõõtmistulemusteta ei saa kasti ehitada kui just kümneid variante läbi ei proovi.....Variant on ka see, et ei saagi muud kui vibreerima.....)
            Muidu mu auto bassikate fännamine algas saranse nonamega (15" srarsound......aga nende tootmine lõpetati...oli täpselt see mida tahaksin ka praegu...75L vendikastis sai kuulata vaid avatud ustega toas sest täispuit uks vibreeris üle 5mm ja see tähendas vastu lengi plärisemist...ja seda vaid 200w RMS võimu taga)

            Comment


              #7
              Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

              "Ainult 200w rms" on sama kui mingi Pesukott 206 puhul väita, et ainult 200 kW, aga liigub küll
              Ise pole eriti autoelementidega kokku puutunud, kuid Hertzi 8" bassikas kinnises kastis tundus toaski vga OK. Et siis usun et Hertzi 12" 15" kinnises oleks minu valik, kui peab auto oma olema
              Maailm oleks puhas ja süüta
              kui poleks õllejogurtit
              - Õ.Õ.

              Comment


                #8
                Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

                Võibolla see ainult 200w on natuke vale jah. Tean et BG40netega 200w korral ei kannata tõenäoliselt toas ollagi kuid autos olen ka poole kw-ga end mugvalt tundnud....kuigi minu jaoks polnud vahet selles mõttes, et selle starsoundi elu sai lõpetatud 300w rms mõõdetud võimsusega võimendi taga autos ja seda oli nagu täpselt samapalju kui mitte rohkemgi kui 0,5kw mida ühes audis õnnestus kuulata. (2x12" 2x250w reaalset rmsi)

                On sellega kuidas on aga täna tassin ka ühe clarioni veel tuppa...ehk saab väikesegi võrdlusmomendi Mystery-ga
                Olen ikka seda meelt, et peaks kastid tegema ikka 15" kuna tahan tõesti kaste mitte enam hiljem muuta ja 12nest võib puudu jääda. elemente vahetama olen meelsamini nõus kui uusi kaste tegema.

                Ehk peaks tõesti võtma odavaimad SPLid alguseks.... saab kastid valmis teha ja lootma jääda et sinna sobivad hiljem ka muud 15"sed kui need puhta saastaks osutuvad.....kastid teen nii suured kui disain lubab ja vendi teen kuidagi reguleeritava.

                Comment


                  #9
                  Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

                  kui sul selline soov maja värisema panna siis võta kindlalt need 2 http://audiocity.ee/tdetail.php?cat=77&de=9352, mul selle seeria 1 10tolline element juba väristas kortermaja tellisseina väljastpoolt ilusti 110w rmsi taga, aga jah bass oleks võinud täpsem olla, viga oli vist selles et tegin tehase mõõtudest kasti 4 liitrit suurema ja häälestus oli 41Hz, et tuppa paremini sobiks. Madalat müristas ikka korralikult, kordi paremini kui Pioneer SW110 aktiivikas.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

                    Esmalt postitatud jeff01 poolt Vaata postitust
                    See SPL pro on tõesti odav ja kuna ta on väikese võimsusega siis on võimalik, et see tundlikkus on ka reaalne kuid see on nii crapp element, et selle kallal pole keegi mõõtmisigi teostanud ja mõõtmistulemusteta ei saa kasti ehitada kui just kümneid variante läbi ei proovi
                    jutt sul jumala õige. võrreldes teisi 15" elukaid jäävad need valgus aastate taha maha. endal tekkis samuti huvi nende elukate vastu just proovimise pärast ja subbakas jääb lahjaks filmide jaoks lihtsalt katsetada mingit 100 +/- kasti jne...
                    päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                    Comment


                      #11
                      Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

                      Esmalt postitatud by pass poolt Vaata postitust
                      kui sul selline soov maja värisema panna siis võta kindlalt need 2 http://audiocity.ee/tdetail.php?cat=77&de=9352, mul selle seeria 1 10tolline element juba väristas kortermaja tellisseina väljastpoolt ilusti 110w rmsi taga, aga jah bass oleks võinud täpsem olla, viga oli vist selles et tegin tehase mõõtudest kasti 4 liitrit suurema ja häälestus oli 41Hz, et tuppa paremini sobiks. Madalat müristas ikka korralikult, kordi paremini kui Pioneer SW110 aktiivikas.
                      Tänud väga hea vihje eest.
                      Hind mulle vastuvõetav, suurus väga hea, andmed kõik olemas, tundlikkus väga hea mis tundub ka reaalne kuna võimsustaluvus on väike ja serv pole seega nii jäik ja liikuv mass nii suur.... Mõtlen nüüd tõsiselt selles suunas...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

                        tundlikus hea?siis on hea kui on juba üle 97db a koju kärab küll

                        Comment


                          #13
                          Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

                          Kui nüüd elemendiks valida see siis mis sagedusele tuleks häälestada tuppa tehtav kast? või ei saa seda nii üheselt võtta ja tuleks siiski proovida.
                          Kui ma ei eksi siis seegi element tahab tegelikult suurt kasti ja madalale mängida nagu koduaudio bassikatel kombeks on? Vähemalt BBP´s tundus mulle nii sest mida väiksemaks kasti ajan seda suuremaks muutub muhk kusagil 50hz-60hz kandis. kuid ehk see polegi halb, et enne 80hz veidi alla kukub sest seal on ka lõikuspunkt ja seal liituvad midbassid mis kokkuvõttes seda madalamat osa veidi tõstab. Seda muhku paistab vähendavat häälestussageduse madalamaks toomine kuid see muudab ju torust kõlavat ja seda lihtsalt niisama alla tuua ei saa....

                          Muidu 2x15" peaks 94db tundlikkuse korral 2x125w ja tulevikus ehk veidi võimsama võimu taga korraldama täpselt seda mida ootan.

                          Ja veel 1 asi.....Miks ei saa muhkusid ja lohkusid siluda paljuribalise ekvalaiseriga?

                          Comment


                            #14
                            Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

                            vabandan kui nüüd puusse panen oma teooriaga, ekvaga saad reguleerida heli mis läheb võimu ja sealt edasi kõlarisse/elementi. kuid konkreetselt kõlarile jääb see muhk alles, minu loogika järgi.
                            päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                            Comment


                              #15
                              Vs: Millise bassielemendi valiksite neist teie?

                              Esmalt postitatud rxs poolt Vaata postitust
                              vabandan kui nüüd puusse panen oma teooriaga, ekvaga saad reguleerida heli mis läheb võimu ja sealt edasi kõlarisse/elementi. kuid konkreetselt kõlarile jääb see muhk alles, minu loogika järgi.
                              Ja minu loogika järgi vähendaks ekva muhku sedaviisi, et seda sagedust maha tõmmates teda ka vähem võimendatakse ja see mis lõpuks kõlarist tuleb on siledam. Aga see selleks, see polegi hetkel nii oluline

                              Comment

                              Working...
                              X