Teade

Collapse
No announcement yet.

Aktiivfilter bassi lisamiseks süsteemi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Aktiivfilter bassi lisamiseks süsteemi

    Tere,

    Praegune süsteem:
    B200 laual ja Peerlessid kinnistes kastides.
    Võimendi 2x2,5W lamp.

    Kuna see võimendi ei suuda hakkama saada Peerlessidega, siis kuulan ainult B200, aga tahaksin ka basse süsteemi lisada. Mõtlesin, et prooviks ära aktiivfiltrid, sest 2 võimendi vajadus oleks ka ilma aktiivfiltriteta.

    Kas kellelgi on kogemusi antud filtritega: http://www.minidsp.com/
    diyaudio foorumis on üsna positiivsed kommentaarid ja võrdluses on edestanud Behringeri filtrit. Kuna juhtimine käib läbi arvuti, siis tundub see ka lihtsam kui Behringeri omal. Midagi muud mõistliku hinnaga ei ole silma jäänud. Oskab keegi midagi lisaks soovitada?
    Kusagilt jäi silma, et selles filtris tehakse analoog-digital-analoog. Kas selline asi ei mõju signaalile halvasti?

    Oskab keegi soovitada võimu, mida kasutada Peerlesside jaoks? Endale tundub selline lahendus huvitav, et lairiba on lambi peal ja madal näiteks kivi.
    Äkki oleks mõistlik otsida komplekt, kus on lõpp- ja eelvõim koos? Sellisel juhul peaks olema bassi võimu võimalik eraldi reguleerida, sest eelvõimu paneks mõlemale võimendi ette.
    Loodan, et mu mõttekäik on õige,sest eelvõimuga kogemused puuduvad.

    PS Olen proovinud Peerlesse D klassi võimendiga, aga ka see suutis elemente vaevalt liigutada.

    K
    viimati muutis kasutaja kaspar99; 19 January 2011, 01:40.

    #2
    Vs: Aktiivfilter bassi lisamiseks süsteemi

    Heh, juhtumisi näpin praegu just tuttavalt proovimiseks saadud miniDSP-d, nimelt sellidt kompotti. Ilmselt sinu kasutusse sobib see ideaalselt, saad kohe digisignaali sisse sööta ja 2x20W/4x10W klass D vöimendi on juba kaasas. Toiteks sobib 12...24V ca 50...60W toitekas - ise kasutan 18,5V 65W läpaka toitekat.

    Pluginaks vali see - kogemus näitab, et seda 4-kanaliga miniAMPI sillatuna tavalise 2-ribalise pluginaga kasutada ei saa... Pöhjuseks digisignaali ruutimise eripärad. Lühidalt, tavalisel 2-ribalisel on kanalid 1&2 on vasaku sisendiga ja 3&4 parema sisendiga seotud; 2.1 pluginal aga vastavalt 1&3 ning 2&4 - korraga saad sillatud miniAMPi saata kas 1&2 vöi 3&4, aga mitte 1&3 vöi 2&4. 2.1 pluginal saad bassid ka stereoks jätta.

    Helikvaliteedist - super!

    Probleemid - see arvuti (vana IBM T41), mis mul hetkel kodus kasutada, ei taha miskipärast miniDSP-ga ühenduda. Ilmselt konkreetse isendi pirtsakus, sest töö juures sama opsysiga Sony Vaio ei piparda.

    Eripära - tarkvaraline konfimine on lihtne, aga raudvaraline konfimine (kümnete jumperite öigesse kohta seadmine) nöuab manuaalidesse süvenemist (hind, mida hea konfitavusega asjade puhul alati maksta tuleb). Kuid see pole samas ka mingi väga hull tuumafüüsika.

    Kokkuvöte - mingi hetk, kui raha rohkem käes, tellin ise kah miniDSP ja miniDIGI kombo ära
    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

    Comment

    Working...
    X