Teade

Collapse
No announcement yet.

Nõuandeid boomboxi(?) jaoks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Nõuandeid boomboxi(?) jaoks

    Et kuuri all vedeleb mul üks asbo? toru- väline diameeter on 320mm ja sisemine 280mm. Idee oleks sinna mahutada kas 10" või 12" (kui mahub) woofer.Küsimus selles, kas kellegil teist on kogemusi või nõuandeid? Ja kas se material ülce sobib (üsna raske ta on...)? :unsure: niiet elage ennast nüüd siin välja.
    2 x S-90 & Brig001, Yamaha rx-395 & 10" Xe & 12" Bochmann

    #2
    Seinad on piisavalt paksud nii, et peaks asja saama ja kui ta sul vaid niisama vedeleb siis oleks ju katsetväärt. arvutad bassboxiga ülejäänud kasti mõõdud ning ka inverteri. sinna sisse peaks minema 12" täpselt. Ära unusta ka seest vatiiniga vooderdada mudu tule selline kole hääl.
    S A C
    Siberian Audio Concept

    Comment


      #3
      Aga kas keegi teab ütlelda täpset mõõtu. mis 12" jaoks vaja läheb?...et siis 12" kingi sisemist (augu) mõõtu...ma nüüd proovin küll bbr-i, aga kui pikk peaks see toru ikka tulema (sisemine on 280mm)?? B)
      2 x S-90 & Brig001, Yamaha rx-395 & 10" Xe & 12" Bochmann

      Comment


        #4
        Originally posted by spetsialist@Apr 18 2004, 21:18
        Aga kas keegi teab ütlelda täpset mõõtu. mis 12" jaoks vaja läheb?...et siis 12" kingi sisemist (augu) mõõtu...ma nüüd proovin küll bbr-i, aga kui pikk peaks see toru ikka tulema (sisemine on 280mm)?? B)
        12" King Audio mahub täpselt sellesse 280mm pessa. Maru täpseks läheb sul see värk. Äkki paned 10 tollise? Siis teed esimese ja tagumise plaadi, seest vooderdad ära ja OK... 10" võiks ruumala olla mingi 35ltr ja siis inverter 110mm läbimõõduga ja 200mm pikkusega. Ma arvan,et nii peaks küllalt hea tulemus tulema.

        Comment


          #5
          Koos inventeriga? selle peale ei tulnudki :unsure: aga inventer siis taha ja keskele?
          2 x S-90 & Brig001, Yamaha rx-395 & 10" Xe & 12" Bochmann

          Comment


            #6
            Originally posted by spetsialist@Apr 18 2004, 21:33
            Koos inventeriga? selle peale ei tulnudki :unsure: aga inventer siis taha ja keskele?
            Võid ju teha ka ilma inverterita, aga nii ei ole heli kõige parem.. Omad kogemused... Inverteri ja terminaali paned näiteks taha ja elemendi ette plaadile.

            Comment


              #7
              Ei ma ei hakka enda vigatest õppima . Ma teen inventeri...ma arvutasin ja sain toru (280mm) pikkuseks 56cm 35 liitri korral (nagu soovitati). On see reaalne?
              2 x S-90 & Brig001, Yamaha rx-395 & 10" Xe & 12" Bochmann

              Comment


                #8
                No proovisin bbp-ga, aga kaugele ei jõudnud, sest ainult pooled andmed olid olemas ... nagu tuhlasin aga ei leidnud

                Pe - 100W RMS
                Re - 4 oomi
                Qts - 0,69
                Vas - 28,5 l
                Fs - 45 Hz
                SPL (1w/1m) - 90 dB


                ...Sellest on ju bbp jaoks vähe???
                2 x S-90 & Brig001, Yamaha rx-395 & 10" Xe & 12" Bochmann

                Comment


                  #9
                  Originally posted by spetsialist@Apr 19 2004, 00:47
                  No proovisin bbp-ga, aga kaugele ei jõudnud, sest ainult pooled andmed olid olemas ... nagu tuhlasin aga ei leidnud

                  Pe - 100W RMS
                  Re - 4 oomi
                  Qts - 0,69
                  Vas - 28,5 l
                  Fs - 45 Hz
                  SPL (1w/1m) - 90 dB


                  ...Sellest on ju bbp jaoks vähe???
                  need andmed on piisavad kasti arvutamiseks

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by spetsialist@Apr 19 2004, 01:47
                    ...Sellest on ju bbp jaoks vähe???
                    Nendest piisab arvutamiseks küll...

                    EDIT: nokats jõudis ette:P

                    Comment


                      #11
                      Eks ma siis pusin selle bbr-iga...kuid üks küsimus oleks..kui paks peaks see vill olema, mis vill (kivivill??)ja kuidas ta seina külge kinnitada?
                      2 x S-90 & Brig001, Yamaha rx-395 & 10" Xe & 12" Bochmann

                      Comment


                        #12
                        Kivivill pane 1 kihi vatiini sisse mudu tuleb sealt seda sodi ja see rikub kõlari ära.
                        Mähise vahele satub kudgai siis "pojad"
                        Kinnitamine oleks soovitattav klambritega näiteks aga kui nad külge ei jää siis väikesed kruvid ja seibid .


                        Vabandan kõnepruugi pärast rate.ee mõjub kirjaoskusele halvasti.
                        S A C
                        Siberian Audio Concept

                        Comment


                          #13
                          Aga kas mingit muud moodust ei ole, kui klambrid ja kruvikesed???? Et ma küll kindel ei ole, kas klambrid selle materiali seina jäevad....?
                          2 x S-90 & Brig001, Yamaha rx-395 & 10" Xe & 12" Bochmann

                          Comment


                            #14
                            kahtlen selles ise ka aga liimiga võid proovida
                            S A C
                            Siberian Audio Concept

                            Comment


                              #15
                              Kui villa tugevalt kinni tahad saada, siis kasuta kuuma liimi. Võtab väga tugevalt kinni.

                              Comment

                              Working...
                              X