Teade

Collapse
No announcement yet.

Autosse Kõlarite Ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Autosse Kõlarite Ehitamine

    Nii otsustasin autosse panna natuke helitehnikat ......... ehitasin kõik valmis ........ aga nüüd selgus et tulemus pole see mis vaja äkki aitate mis valesti tegin või mis juurde vaja

    Auto on Audi 100..... uue kerega....... aastast 1992.

    Makk on Pioneer DEH - 3100R
    Võimendi on Philipsi, peaks olema 4 x 100 W, mudelit hetkel ei mäleta (auto paranduses ei saa hetkel vaadata)
    Esiuste sees on Pioneer kõlarid 2 x 35 W
    Taga akna peal on Daewoo kõlarid DW - 6949 (Max 360 W)
    Subwooferi element on Star Sound SSW - 3000 (Max 500 W)
    Subwooferi kast on ise ehitatud kuskil 110 l ja kinnine....... materjaliks on 25 mm MDF plaat, kõik küljed on ilusti kokku liimitud jne.

    Kuid kogu see kuppatus ei anna seda heli mis vaja (ma tean et see kraam ei maksnud eriti midagi aga ikkagi peaks ju paremat heli andma kui hetkel mulle tundub)

    Ja siis selline probleem veel , Kõlarid on ühendatud nii ....... võimendi taga on supakas 2 kanali taga ja ülejäänud 2 kanali taga on tagumised kõllid ....... ning esimesed kõlarid on makki taga aga ............. kui makki reguleerid siis ta ei lase reguleerid nii et kui ma tahan et tagant tuleks rohkem muusikat ja eest vähem või vastupidi siis ta reguleerib hoopis võimendi kanaleid ning samma jama on palansiga kas olen juhtmed valesti pannud (mis on minu arust võimatu olen proovinud igatpidi neid ümber tõsta aga ei muutu midagi) või peabki see nii olema et kui võim taga siis ei saa seda reguleerid nagu ma sain ennem kui mul võimendit ei olnud.

    Ette tänades ja ma loodan et saite mu probleemist aru kuigi ma tean et see võib väga segane olla aga ma ei oska seda lihtsamalt seletada sest olen võhik ......... kuid inimene õppib kogu elu .......... vähemalt ma proovin.

    #2
    Sellest võimust jääb ma kardan et supakale väheks. Võim mis annab reaalselt 4x100 watti välja on päris kallis. Kui saad siis anna mudeli nimi ja on lihtsam aidata.
    Mattias

    Comment


      #3
      aga kui ehitaksid kinnise kasti inverter kastiks
      või see subwoofer ongi mõeldud kinniseks kastiks

      Comment


        #4
        Originally posted by mario89@Jul 16 2004, 12:16
        aga kui ehitaksid kinnise kasti inverter kastiks
        või see subwoofer ongi mõeldud kinniseks kastiks
        minuarust on kh kinnine kast liiga suur kaks invertrit sisse ja olemas....
        TeamRMS

        Comment


          #5
          Originally posted by Skoy@Jul 16 2004, 09:46
          Ja siis selline probleem veel , Kõlarid on ühendatud nii ....... võimendi taga on supakas 2 kanali taga ja ülejäänud 2 kanali taga on tagumised kõllid ....... ning esimesed kõlarid on makki taga aga ............. kui makki reguleerid siis ta ei lase reguleerid nii et kui ma tahan et tagant tuleks rohkem muusikat ja eest vähem või vastupidi siis ta reguleerib hoopis võimendi kanaleid ning samma jama on palansiga kas olen juhtmed valesti pannud (mis on minu arust võimatu olen proovinud igatpidi neid ümber tõsta aga ei muutu midagi) või peabki see nii olema et kui võim taga siis ei saa seda reguleerid nagu ma sain ennem kui mul võimendit ei olnud.
          Kuidas su makk ja võim omavahel ühendatud on? Ma mõtlen, et kas maki outputid jooksevad lihtsalt mööda juhtmeid võimu inputidesse?
          Minu kodukas

          Comment


            #6
            Originally posted by mario89@Jul 16 2004, 12:16
            aga kui ehitaksid kinnise kasti inverter kastiks
            või see subwoofer ongi mõeldud kinniseks kastiks
            Sobib nii kinnise kui ka inverteriga kasti jaoksSeda supakat näeb siin

            Aga mis need filtrid endast kujutavad kas äkki oleks midagi sellist vaja sest minu arust on madalaid liiga palju ja kõrgeid väge kuid seda ei saa reguleerid ei võimu ega makki pealt .............. või ma tõesti ei oska ............

            Comment


              #7
              Originally posted by vahurkiv+Jul 16 2004, 12:44--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (vahurkiv &#064; Jul 16 2004, 12:44)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Skoy@Jul 16 2004, 09:46
              Ja siis selline probleem veel , Kõlarid on ühendatud nii ....... võimendi taga on supakas 2 kanali taga ja ülejäänud  2 kanali taga on tagumised kõllid ....... ning esimesed kõlarid on makki taga aga ............. kui makki reguleerid siis ta ei lase  reguleerid nii et kui ma tahan et tagant tuleks rohkem muusikat ja eest vähem või vastupidi siis ta reguleerib hoopis võimendi kanaleid ning samma jama on palansiga kas olen juhtmed valesti pannud (mis on minu arust võimatu olen proovinud igatpidi neid ümber tõsta aga ei muutu midagi) või peabki see nii olema et kui võim taga siis ei saa seda reguleerid nagu ma sain ennem kui mul võimendit ei olnud.
              Kuidas su makk ja võim omavahel ühendatud on? Ma mõtlen, et kas maki outputid jooksevad lihtsalt mööda juhtmeid võimu inputidesse? [/b][/quote]
              Jooksevad jah makkist võimendisse ütleme nii et makkil on kaks emast otsa ja võimul neli .............. ostsin selle joks suhteliselt kalli juhtme ka weel .........

              Lisan joonis kuidas võim ja makk on ühendatud

              Comment


                #8
                Originally posted by Skoy@Jul 16 2004, 10:59
                Aga mis need filtrid endast kujutavad kas äkki oleks midagi sellist vaja sest minu arust on madalaid liiga palju ja kõrgeid väge kuid seda ei saa reguleerid ei võimu ega makki pealt .............. või ma tõesti ei oska ............
                Ma arvan, et maki pealt peaks bassi ja kõrgeid reguleerida saama küll. Kas sul maki kasutusjuhendit ei ole? Sirvi seda, äkki aitab.
                Minu kodukas

                Comment


                  #9
                  Originally posted by vahurkiv+Jul 16 2004, 13:05--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (vahurkiv @ Jul 16 2004, 13:05)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Skoy@Jul 16 2004, 10:59
                  Aga mis need filtrid endast kujutavad kas äkki oleks midagi sellist vaja sest minu arust on madalaid liiga palju ja kõrgeid väge kuid seda ei saa reguleerid ei võimu ega makki pealt .............. või ma tõesti ei oska ............
                  Ma arvan, et maki pealt peaks bassi ja kõrgeid reguleerida saama küll. Kas sul maki kasutusjuhendit ei ole? Sirvi seda, äkki aitab. [/b][/quote]
                  Mida ma sirvin, kui kasutus juhendit siis seda mul ei ole

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Mattias@Jul 16 2004, 12:10
                    Sellest võimust jääb ma kardan et supakale väheks. Võim mis annab reaalselt 4x100 watti välja on päris kallis. Kui saad siis anna mudeli nimi ja on lihtsam aidata.
                    Mudeli nimi on :
                    Philips
                    DAP 600 Power
                    Amplifier Versatility
                    4/3/2 - channel

                    Comment


                      #11
                      kle kas sul see kast(sub)liiga suur ple ja veel kinnise kastikohta???
                      see vist tambib seal tühja õhku.

                      Comment


                        #12
                        Skoy,kui sul huvi on,siis oleks võimalus seda elementi proovida 51L inverter kastis.Üks selline "vaba" kast on täiesti olemas.
                        Vana helitehnika remont Pärnus

                        Comment


                          #13
                          http://www.service.pioneer-eur.com/peeserv...DEH-P3500MP.pdf

                          Põmst peaks sealt manuali saama.
                          Mattias

                          Comment


                            #14
                            aga nibi seda EQ nuppu mis siis juhtub kas paremax ei lähe we?
                            aga need uuetybi audi 100 kõllid on kyll hääd tegelikult neid oli mõtetu sul ära vahetada. sa oleks pidanud hoopis pioneeri ovaalid taha aklanauale panema ja esimesed samax jätma
                            aga kas sul see suusaboxi luuk on taga istmes we?
                            Mäll-mäll

                            Comment

                            Working...
                            X