Teade

Collapse
No announcement yet.

kuidas alustada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    clubmusic, enne kui kirjutad, MÕTLE!!! see, et sina tavalisest saepuruplaadist kasti tehtud ei saa, on pigem sinu viga, kui plaadi viga mis imeasi see medium density fiberbaord sinumeelest siis kah on, mingi kosmiline kooslus?
    igaljuhul, need tegelased, kes usuvad, et vineerist ongi õige kasti teha...no palju õnne! ja saepuruplaat on teil sitt

    soovitustest rääkides, soovitan minna vineeri mööblisse ja tuua sealt mõned tavalised saepuruplaadi tykid ära, neist teha, paksus võix olla miinimum 22mm.

    Comment


      #32
      vanaisal on....irww..... :P
      algaja audiomees............:P

      Comment


        #33
        täica p*tsis...midagi ütled saad kohe vastu hambaid. ma ei ole öelnud et ei ole teind saepuruplaadist kaste. olen teind kaste küll saepuruplaadist. mõtled et nüüd lõpp kõva et defineerid mulle mdf-i sõna lahti v? isegi selle foorumi üks vanadest tarkadest on öelnud et saepuruplaat on s*tt. wiltz, mine ehita oma papist kaste edasi (Y)

        Comment


          #34
          jälle see tuttav materiali vaidlus. oleks juba tõesti aeg kui keegi teeks selle katse ära mis kuskil välja pakuti. tehakse kolm ühtede möötmetega kasti: mdf, vineer ja saepuruplaat, üks ja sama sissemängitud element ühe sama võimendi ja deki taga. saaks sellest lõputust vaidlustest lahti ja saaks reaalsetest tulemustest rääkida.

          Comment


            #35
            siin saab nüüd kyll megahästi algaja(mina) aru millest kast teha....yhed räägivad et saepuruplaat on hea ja sobiv materjal, kuid teised räägivad, et tuleb teha kindlalt paksust vineerist või mdf-ist... :blink:
            algaja audiomees............:P

            Comment


              #36
              sa ajad mõistlikku juttu Ali Qiller.....
              algaja audiomees............:P

              Comment


                #37
                no kuna projekt on esimene siis soovitan ikkkagi seda materjali mis odavam ja kättesaadavam, sisuliselt on mdf saepuruplaat aga tunduvalt peenemast niiöelda saepurust tehtud ja liimitud

                Comment


                  #38
                  sahtel on üks vaheseid siin, kes tõesti midagi loogilist ütles, hea, et ka mõtlevaid inimesi veel kuskil liigub!!!
                  mdf, on teatavasti kyllaltki kallis materjal, milleks ESIMEST kasti sellest proovida? saepuruplaat on just as good, eriti veel, kui ta on pisut paksem. annab sisuliselt sama välja! põhimõtteliselt räägime me mdf'i ja saepuruplaadi puhul SAMAST ASJAST, ja ma ei tea, mis saab siin olla isegi algajale arusaamatut?!? kuna mdf on praktiliselt kõikjal ja kõigi asjatundjate poolt tunnistatud parimax laiemalt levinud ja kättesaadavamaks kastimaterjaliks, siis ma ei kujuta ette, milles on kysimus?

                  kui oma esimese projekti oled valmis teinud, vigadest õppinud jne, siis võta mdf, ja ehita sellest...senimaani ajab vast tavaline kapiuks asja ära

                  vineer, njah, samuti odav kraam. kuid kallid inimesed, kui kedagi teist ei usalda, kas on raske vähemalt ise teha mõni väike katse, kasutada natuke loogikat? võtke sama paksusega tykid vineeri ja saepuru v minu pärast mdf'i...esitex, koputage millegagi plaatide keskele. teisex, proovige kumb ntx paindub paremini kui olete need katsed ära teinud, siis vb polegi vaja enam kedagi kuulda võtta, ega kellegi teise nõu kasutada!!!

                  7rauno7, kasti puhul on mõned olulised asjad, mida tuleb ehitamisel ja ka mat. valikul silmas pidada. kast ei tohix kõlada, kõlama peab kõlarielement seega materjal peaks olema "surnud", ta ei tohi ise laineid edasi anda...võta ntx plekitahvel, sellest sa ju ei tahax kasti ehitada? kast peab olema jäik, ehk siis, ta ei tohi tekkivale rõhuvahele järgi anda, painduda ega vibreerida.
                  äkki oli neist nõuannetest mdiagi abi. head kastiehitamist!

                  to clubmusic: juba see väide, nagu sa ta sõnastasid, on liccalt nii lapsik ja ajuvaba, et sealt annab välja lugeda vaid üht asja, autori teadmatust ja oskamatust oma väidet põhjendada.
                  tundub, et ega sa ise vist seda lühendit defineerida ei suutnud! muidu sa nii lolli juttu ei ajaks mina ei mõtle eriti tihti, kas olen kõva või pehme, vaid kirjutan seda, mida tean...ja kui ei tea, siin HOIAN SUU KINNI! soovitan sinulgi vahest seda kaaluda ja kui arvad, et mind kasvõi niiiiiii natukenegi kotib, mida mingi foorumi vanake sulle kunagi rääkinud on, siis eksid väga sügavalt, mina pean faktideks vaid selliseid väiteid, mis ka loogilised on!
                  muide, ma ei imestaks üldse, kui sulle isegi ei jõudnud kohale, millisest materjalist too foorumi vanake rääkis!

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by wiltz@Jul 25 2004, 14:12

                    to clubmusic: juba see väide, nagu sa ta sõnastasid, on liccalt nii lapsik ja ajuvaba, et sealt annab välja lugeda vaid üht asja, autori teadmatust ja oskamatust oma väidet põhjendada.
                    tundub, et ega sa ise vist seda lühendit defineerida ei suutnud! muidu sa nii lolli juttu ei ajaks mina ei mõtle eriti tihti, kas olen kõva või pehme, vaid kirjutan seda, mida tean...ja kui ei tea, siin HOIAN SUU KINNI! soovitan sinulgi vahest seda kaaluda ja kui arvad, et mind kasvõi niiiiiii natukenegi kotib, mida mingi foorumi vanake sulle kunagi rääkinud on, siis eksid väga sügavalt, mina pean faktideks vaid selliseid väiteid, mis ka loogilised on!
                    muide, ma ei imestaks üldse, kui sulle isegi ei jõudnud kohale, millisest materjalist too foorumi vanake rääkis!
                    sajebiiz vend
                    ühesõnaga kui keegi kasti tahab siis willu teeb teile. algul saepuruplaadist ja pärast mdf prototüübi

                    Comment


                      #40
                      "willu"tahtis öelda et kui midagi tarka/teema kohast öelda pole siis hoia parem suu kinni...mõtetusi suudavad kõik inimesed välja mõelda

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by student@Jul 25 2004, 16:24
                        "willu"tahtis öelda et kui midagi tarka/teema kohast öelda pole siis hoia parem suu kinni...mõtetusi suudavad kõik inimesed välja mõelda
                        ok...hoian oma suu kinni aga aidake keegi vähemalt raunol kast valma teha

                        Comment


                          #42
                          see on juba targem jutt (vabandust et ryystasin teemat&#33

                          Comment


                            #43
                            ei hakka uut topicut tegema kysin et kui ma teeks king audio 12" inverterkasti siis kas mul on vaja muretseda kuskilt ka filter?
                            algaja audiomees............:P

                            Comment


                              #44
                              filtrit ikka vaja kui taad et su supakas mängiks aint bassi
                              filtreid teeb ka intz
                              küsi tema käest

                              Comment


                                #45
                                kui paks peaks olema saepuruplaat millest ma kasti tegema hakkan...21mm või veel paksem?
                                algaja audiomees............:P

                                Comment

                                Working...
                                X