Teade

Collapse
No announcement yet.

teen ise bassikõlari....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    teen ise bassikõlari....

    kui keegi viitsiks, siis võiks välja arvutada kõlari mõõtmed (sise mõõtmed, ning inverterite asupaik/suurused) kast tuleks siis SPL tuppa, ning kui võimalik tahaks hea väljanägemise huvides panna 2 inverterit

    #2
    äkki ütleks siis vähemalt mis elementgi on ?
    MÜÜA : 10gd & BOSE kõlarid

    Comment


      #3
      otsi elemendi andmed ja arvuta ise....nii saad ka kasti ja inverteri suuruse kätte... ja äkki ütled meile ka mis elemendile sa kasti teed?
      algaja audiomees............:P

      Comment


        #4
        Originally posted by l2r-r2d@Aug 11 2004, 08:55
        äkki ütleks siis vähemalt mis elementgi on ?
        äkki pole tal element väljagi valitud ...kui ei ole siis soovitan midagi audeselt ntx audes 75w104-4või 75w104-8......aga mis võim sul yldse on....?
        TeamRMS

        Comment


          #5
          Ta nagu tahab ise elementi teha vist, vb seepärast väike segadus?
          -

          Comment


            #6
            Originally posted by Deus@Aug 11 2004, 13:59
            Ta nagu tahab ise elementi teha vist, vb seepärast väike segadus?
            kõlarit ta kyll ei taha kui kirjas et kaks invertrit ja spl kast:P spl i all mõtleb ta vict bandpass kasti...?
            TeamRMS

            Comment


              #7
              Mis ajast Band-Bass kast on SPL relv? :blink:
              Aga jah, kõlli andmed oleks teretulnud, siis võiks misket aretada
              -

              Comment


                #8
                Originally posted by Deus@Aug 11 2004, 14:26
                Mis ajast Band-Bass kast on SPL relv? :blink:
                Aga jah, kõlli andmed oleks teretulnud, siis võiks misket aretada
                http://www.hvc.ee/index.php?action=show&doc=42 ....loe sealt:P bandpassi plussid ja miinused
                Plussid: Kast on võimeline mängima väga väikeste mõõtetega väga madalale. Võimalik saavutada kõrgemat helirõhku kui eelnevate kastitüüpidega. Reguleeritud sagedusvahemikus on kast efektiivsem kui eelnevad.
                Miinused: Kasti koostamine on väga keeruline. Kõik kõlarid ei tarvitse selle kastitüübiga sobida. Väga kerge kõlarielementi rikkuda.
                TeamRMS

                Comment


                  #9
                  seepärast ma polegi veel bandbassi hakanud aretama ja jään inverterkasti juurde aga mul tekkis küsimus selle kohta et kui on fb ja f3 sagedused ühtlustatud, st et mõlemad 37 Hz siis peksab mul neerud mandlite asemele aga kui panen fb madalamaks kui f3 ehk siis toru pikema, siis bass on madalam ja mul palju parem kuulata ...
                  -

                  Comment


                    #10
                    njah, unustasin elemendi andmed anda :P Elemendiks valisin sedapuhku Visaton'i T200 , natuke lahjavõitu ta küll on, aga ilmselt üritan projekti õnnestumisel siis neid 2 tükki teha, teen tavalise inverterkasti ilmselt, ja kui keegi arvab et nii saab parem siis ma teeks ta niiviisi et ta peksab matsu nagu põrandasse, et siis element on näoga allapoole, ning kast seisab jalgade peal, aga ma nüüd päris täpselt ei tea... kas sellisel juhul tuleks ta panna kinnisesse kast, st. et ilma invertrita?
                    andmed siis sellised

                    Fs: 43 Hz
                    Vas: 49 l
                    Qms: 3,51
                    EDIT: Qts: 0,58 <-- vaatan et seda võib kah vaja minna...
                    kõiksugune abi on väga teretulnud

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by saajatz@Aug 11 2004, 17:49
                      njah, unustasin elemendi andmed anda :P Elemendiks valisin sedapuhku Visaton&#39;i T200 , natuke lahjavõitu ta küll on, aga ilmselt üritan projekti õnnestumisel siis neid 2 tükki teha, teen tavalise inverterkasti ilmselt, ja kui keegi arvab et nii saab parem siis ma teeks ta niiviisi et ta peksab matsu nagu põrandasse, et siis element on näoga allapoole, ning kast seisab jalgade peal, aga ma nüüd päris täpselt ei tea... kas sellisel juhul tuleks ta panna kinnisesse kast, st. et ilma invertrita?
                      andmed siis sellised

                      Fs: 43 Hz
                      Vas: 49 l
                      Qms: 3,51
                      EDIT: Qts: 0,58 <-- vaatan et seda võib kah vaja minna...
                      kõiksugune abi on väga teretulnud
                      ma leidsin siit foorumitest yhe venna projekti uuri sealt väheke:P http://teet.pri.ee/pics/visaton_t200/
                      TeamRMS

                      Comment


                        #12
                        aru ma ei mõista, kust see SPL sealt siis välja trügib, õhuaugust? :unsure:
                        -

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Deus@Aug 12 2004, 21:43
                          aru ma ei mõista, kust see SPL sealt siis välja trügib, õhuaugust? :unsure:
                          ma juba tegin ta valmis, kui keegi viitsib võiks öelda millise inverteri sinna panna, mudu heli on hetkel selline et peksab ikka päris valusalt hästi, kui invertu paika saab eks siis äkki on etemgi... :P

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by saajatz+Aug 13 2004, 00:35--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (saajatz @ Aug 13 2004, 00:35)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Deus@Aug 12 2004, 21:43
                            aru ma ei mõista, kust see SPL sealt siis välja trügib, õhuaugust? :unsure:
                            ma juba tegin ta valmis, kui keegi viitsib võiks öelda millise inverteri sinna panna, mudu heli on hetkel selline et peksab ikka päris valusalt hästi, kui invertu paika saab eks siis äkki on etemgi... :P [/b][/quote]
                            kui suure aksti sa tegid kas sama mis eelnevalt antud lingil ..? ja kas pilte on? ja yks kysimus weel msi võimu taga on...kas yldse on võim sest ma vaatasin et sa ostad alles sellele võimu on nii?
                            TeamRMS

                            Comment


                              #15
                              kle, jah hetkel tal võimu pole... seepärast ostangi... muidu ruumala on peaaegu täpselt sama, ainult laiust on mingi 3-4 senti vähem, leidsin keldrist ühe kasti mis oli peaaegu täpselt samade mõtmetega, ei hakand siis midagi erilist leiutama :P

                              Comment

                              Working...
                              X