Teade

Collapse
No announcement yet.

2 ribalise kõlari sageduste sättimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2 ribalise kõlari sageduste sättimine

    Ütlen ka üldiselt on tegu läbukõlaritega ja mingit suurt kvaliteeti taga ma ei aja.

    madalaid mängib 8oomine, 12"element 36hz-5000Hz
    Kõrgeid mängib 8oomine horn, 1200Hz-23000Hz

    Mõtlesime et võiks bassielemendi seadistada poolide ja kondekatega 1200 peale, teine variant oli et 900 peale, mõtlesime et 1200 jääb äkki nö kisama veel ?

    Mis arvate, kumb variant teha, endal puudub igasugune kogemus mitmeribaliste kõlaritega, tean ainult et kuni 900Hz on mõnus vahemik, selline hea madal heli.
    Aga kui 900ga lõppeb bassielement ja kõrge hakkab 1200ga siis jääb 300 vahelt puudu, äkki see on halvem variant ?

    Mis arvate ?

    #2
    Nii ei tohi kohe kindlasti teha,et bassil lõikad 900hz pealt ära ja sis kõrged hakkavad 1200hz juurest mängima. Nii teatud sagedusi ei kuule ju...! Eks parima tulemuse jaoks tuleks heita pilgu mõlema elemendi sagedusribale graafikule... Muidu 1200hz oleks juba palju parem lõikesagedus minu arust, kuigi võiks vast isegi nats kõrgemale seda ajada...Nii 3000 ikka vast..
    Eks teised ka avaldavad arvamust...

    Comment


      #3
      njah, pole ka ise just palju nende lõikamiste ja filtritega mänginud, aga mingi loogika järgi peax siiski need sagedused vähemalt kokku ulatuma kyll, mai tea kui hea on kattumine, sest siis peax idee järgi osa sagedusi jälle "topelt" tulema :unsure:
      samas, teatavasti ei lõika põmst üxki filter hertzi pealt, vaid graafik siiski kukub mingi teatud tempoga, seega võibolla oleks kasulik mingi vahe ikkagi sisse jätta, kuid kahtlen, kas taub 300hz'st jätta.

      Comment


        #4
        2ribalise kõlari jaotussagedus võiks jääda pigem sinna 2kHz kanti, ja kindlasti mõlemal valjukal ühesugune - bass mängib siis lõikesageduseni, kust ruupor edasi jätkab.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          ok, ühel hornil hakkas sagedusvahemik 2,5khz, võibolla toda siis kasutada

          Comment


            #6
            Mida kõrgemalt lõikad seda suuremat võimsust su horn kannatab, läbu puhul pole see ka oluline et 12" korralikult üle 1000Hz ei mängi.

            Comment


              #7
              horn oli vist 150W ei tea kas nominaal või maksimaal aga woofer on 700W max ja 200W nominaal

              Comment


                #8
                kus te neid Horne saate, link oleks meeldiv ... ma siin tevalo omas vaatasin ja olid mingi 100V asjandused ... ulmeline ... oomi poes nägin ka miskit aga kas teil mõni muu koht pakkuda?
                -

                Comment


                  #9
                  mina ostan neid tartus atro poest narvamäelt, seal on nad 60 eeki ja 80 eeki, on 2 ümmargust varianti ja 2 ristküliku kujulist
                  sagedusvahemikud on 1200-23000 ja ühel oli 2500-20000, ümmargustel on enamvähem samad sagedusvahemikud

                  mul on küsimus ka: millised kondekad sobivad kõlari häälestamiseks, neid on vist mitut liiki

                  Comment

                  Working...
                  X