Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõrgsageduskõllid, tweeterid.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõrgsageduskõllid, tweeterid.

    Tegutsen pikemat aega juba, et autosse korralikumat heli saada, samalaadset nagu toas on, mis on mulle ka meele järgi. Üritasin autos sama saavutada aga löö või maha, ei ole, kõik on olemas, kesk ja kõrgsagedus, midbass ja subbass samuti aga ikka ei ole see mis peaks. Hakkasin siis kuulama 100 Hz kaupa, mida piirasin enda arvutist ja selgus et kõige suurem erinevus tuli just kõrgete esitlemisel sisse (minu kuulmisel) Toas on mul papist koonusega tweeterid aga autos puha metallkoonusega, arvasin et selles võib kala olla, sest muud võimalust enam polnud lihtsalt. Läksin siis ühe tuttava autosse, temal olid siidkoonusega tweetrid ja heli palju parem. Siit ka siis küsimused:

    Milliseid tweetreid teie eelistate, papist, siidist, metallkoonusega või mingi muu varjant või ei oma tähtsust? Milleks te eelistate nii (igaühel ju personaalne)?
    Soovitused tweetrite, kõrgsageduskõllide valimisel?
    Kas ongi tweetrid jagatud muusikastiili järgi et metal muusikale metallkoonusega, siis taldrikud peksavad kõige paremini ja mahedama muusika jaoks papist, siidist jne?
    -

    #2
    mulle ntx meeldivad papist koonusega tweeterid...
    toovad kõrgsagedused niimoodi "pehmelt ja sujuvalt" esile...(kuulan hip-hopi ja muud sellist)


    EDIT: need mida praegu kasutan sain mingist vanast vene kaheribalisest kastist (3gd)
    Intel inside.. Idiot outside...

    Comment


      #3
      Vene 3GD-d on ühed õnnetumad asjad, mis kannavad tweeteri nime - mahe nende kohta on suht vale öelda. Terava soundiga, iseloomulik sisisemine S-häälikuga, rägune taust jne jne.

      Üldiselt on nii, et sõltuvalt materjalist tõesti on erineva soundiga kõrged - siid lisab suhtelist mahedust, titaan on kristallse ja vägagi selge soundiga - aga samas ka võib olla plekine ja agressiivne. Siin sõltub palju ka filtrist, selle komponentidest, loomulikult ka tweeteri üldisest headusest - nt Focali TN51 on vääägagi mõnus minu kõrvale, samas TN47 oli plekine(seda räägivad ka paljud kasutajad). Mordaunt-Short kasutab samuti alumiiniumkoonuseid ja need lausa vastikult agressiivsed ja plekised.
      Paber on selline üheülbaline - ta võib olla terav ja võib olla suht pehme, kuid tweeteri jaoks ma teda ei valiks.

      Ribbon-kõrged on kallid, kohe väga kallid, aga ka väga head - õige filtriga ja kokkumängivusega väga nauditav. Kuid sama hea töö(isegi parema, olen kogenud) teeb ära tekstiilkõrge - detailsust on piisavalt, mahedust samuti.
      Ise eelistan viimasena nimetatud varianti.

      Deus - sinu probleem võib peituda pigem erinevate asjade kuulamises. Ka titaan võb sulle sobida, kuid sel juhul peab asi olema korralik, filter peab läbimeõldud olema ja samuti ka paigutus.
      Suhteliselt kindla peale minek oleks siid/tekstiil, polümeerid jäta ka mängust välja.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        Originally posted by intz@Aug 17 2004, 17:37
        Vene 3GD-d on ühed õnnetumad asjad, mis kannavad tweeteri nime - mahe nende kohta on suht vale öelda. Terava soundiga, iseloomulik sisisemine S-häälikuga, rägune taust jne jne.

        krt... ja sealt see sisin tulebki vahel.... :lol:
        ma arvasin, et filtrid paigast ära....
        a peale tükk-aega jamamist filtriga...(kondede ja takkide vahetusega)sain sisinast peaaegu lahti...:P
        Intel inside.. Idiot outside...

        Comment


          #5
          vb tõesti on asi hoopis selles et filter ebaõnnestunud ... kui seda mis seal vahel on, saabki selleks nimetada ...

          Aga siiski, mind huvitab ka teiste arvamus, et mis ja miks meeldib
          -

          Comment


            #6
            Originally posted by Deus@Aug 17 2004, 17:50
            vb tõesti on asi hoopis selles et filter ebaõnnestunud ... kui seda mis seal vahel on, saabki selleks nimetada ...
            radiotehnika S30-e filter :P
            Intel inside.. Idiot outside...

            Comment


              #7
              Originally posted by Deus@Aug 17 2004, 20:50
              Aga siiski, mind huvitab ka teiste arvamus, et mis ja miks meeldib
              Autos meeldivad mulle lairiba papist koonusega valjukad.
              Aga muidu lint.

              Ilmselt on sul hoopis olulisem leida kõrgetele õige asukoht kui õige kõrgete tüüp.
              Autos mõjuvad kõrgete helide peegeldused mitmeid kordi rohkem kui toas ja see teebki heli plekiseks/teravaks.

              Comment

              Working...
              X