Teade

Collapse
No announcement yet.

kõlarite võimsuse küsimus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kõlarite võimsuse küsimus

    http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvuti...%F5larid/16337/ Öelge palun kuidas selle keskmine kõlar on juba peaaegu sama kõva kui vene kõlar estonia 35 ac 021 mis on 35w aga sellel on juba 20 Watts RMS centre speaker, aga see ei ole ju nii võimas, ma tean ju, kuidas siis võimsused saavad sama suured olla. Estonia on ju sama raske kui kõik need kõllid seal kokku.

    #2
    Loe natuke foorumit.
    S A C
    Siberian Audio Concept

    Comment


      #3
      Eks standardid ole erinevad, ... enamjaolt reklaam..
      lääne standardite järgi peaks Estonia AC35 kõlar olema samuti 200w..

      Comment


        #4
        ma ei taha nagu väga tüüdata, aga kuna suht võhik sellel alal aga huvitab, äkki oskad mingit infi jagavat lehte anda või, soovitada mingit märksõna.

        Edit:Et, kui võtta nagu läänestandardite järgi tuleb korrutada 6 või.

        Comment


          #5
          Oh ei, see 6 korrutamine unusta kindlatsi ära.
          Üks erinevus tuleb juba sellest, et need 20w sellel x jing bleck png komplektil on vaid hetkeline võimsus, müügi trikk, suurem number ahvatleb. See võimsus võib seal väljenduda vaid ühe löögi ajal.
          Ja siis need vene standartid on oopis teised, kuskil peeti tõeks et vene 50w = yamaha 120w-ga..Kuid see ka vaid teooria.
          S A C
          Siberian Audio Concept

          Comment


            #6
            Loe seda teemat, siin rohkem võimendite kohta, aga miskit ikka saad...
            http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=10034

            Comment


              #7
              no jah, aga üldiselt, kui subwoower on mingi 2kg raskune, siis sealt ei tule iial see 30w välja, peaks ju vähemalt mingi 10-15kg olema.

              Comment


                #8
                Mis see kaal nüüd loeb?
                S A C
                Siberian Audio Concept

                Comment


                  #9
                  Normaalne, kogu see võimsuste mõõtmine ja nende kirjutamine on suur teadus, mida paljud siit foorumistki ei jaga veel täielikult välja.
                  Mõiste 1W (a`la Vene W) ei ole tänapäeval enam see, mis ta kunagi oli - NLiidu ajal olid võimsuste jaoks kindlad klassid olemas, mis seoti moonutustega - mida aga paljud tootjad enam ei kasuta ega austa. Võimsused antakse 10% clippimis juures! Ja see on vaid üks väheseid näiteid. Aga mis on 10% moonutusi? Lihtsalt seletatavalt on se evaid vastik müra, kust enam normaalset muusikat kosta pole. Korraliku võimendi tehase poolt märgitud RMS võimsus jääb alla 1% ja päris tublisti.

                  Kõlarite puhul on asi sarnane, aga pisut siiski erinev - valjukad ise moonutavad kogu helitehnikas kasutatavast kraamist kõige rohkem. Tavalised koonused 3-5% vabalt(isegi rohkem). RMS võimsus võiks olla siis siingi seotud teatud piirini minevate moonutustega, sealt edasi juba läheb asi päris koledaks suure tõusuga. Sedasi lugupeetud tootjad ka teevad, kuigi ka siin võib kohata päris suuri kõikumisi...

                  Kokkuvõtvalt võiks öelda, et üks-üheselt ei saa määrata, et vat see kõlar on 35W ja teine 135 W. Lihtsalt tuleb usaldada oma kõrvu ja tunnet, mis tekib erinevate asjade võrdlemisel.
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    #10
                    jah, intz täitsa õigus, misajast iseloomustab elemendi (kõlari, võimendi jne.) kaal võimsust? :blink:

                    Comment


                      #11
                      no ma mõtlesin, seda magneti raskust selle all, et edasipidi tuleb koguaeg, mingi helimõõtur kaasas kanda ja vaadata, et mis halvem ja mis parem, no ma toon mingi näite, kas mingi 6000 muusikakeskusest on need estonia omad paremad, ja teiseks, ma ei saanud aru, kuidas ma seda võimendi võimsust peaksn nüüd vaatama, et vaatan kui palju voolu tahab jagan 2 ja mis edasi, mis kanaleid ma veel maha võtma pean.

                      Comment


                        #12
                        Lisan veel sellise mõtte, et nende võimude tarbitava võimsusega on teinekord ka nii ja naa - ka nendega manipuleeritakse ja mitte ainult uute asjade puhul, vaid lausa vanadde, oldskool aparaatide puhul. Ma ei taha kedagi või midagi konkreetselt süüdistada, kuid mõnigaid tähelepanekuid on selles osas...
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #13
                          no, mul on midagi sukest seal taga, et 240-230W 190W 50Hz. Muidu tehnicsi resiiver ja märgitud 2x100w.

                          Comment


                            #14
                            ühesõnaga saab kõlarite võimsust mõõta nii et võtan ühe 2kW võimu ja kukun väänama ja ootan millas kõll otsad annab ja siis kirjutan et kõll oli ntx 500W? Kuidagi muud moodi pole võimalik kõlli võimsust mõõta?
                            -

                            Comment


                              #15
                              Mis te sellest võimsusest üldse vaatate?
                              Kõlareid tuleb kuulata, mitte numbrite järgi osta.

                              Comment

                              Working...
                              X