Teade

Collapse
No announcement yet.

kõlarite võimsuse küsimus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by DoS@Aug 23 2004, 15:49
    Mis te sellest võimsusest üldse vaatate?
    Kõlareid tuleb kuulata, mitte numbrite järgi osta.
    Olen sinuga täitsa nõus..
    Paraku tänapäeval heli ei huvita enam kedagi, peaasi,et woofer oleks ilus ja sädelev ning peale kirjutatud ilusad ja suured numbrid...

    Muideks mina olen ka nii lahja mees, sest mu kõlar on ainult 35w :lol:

    Comment


      #17
      Jah, peamise arvustuse ütleb ikkagi see jublakas seal õlgade kohal, mis paraku mõnel koliseb väääga tühjalt.

      Mul kõlarid aga hetkel 12W.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #18
        no ja toas on mul 2x 15W kõllid ja sellest piisab mulle! Aga ma tahan lihtsalt enda harimise eesmärgil teada, kuidas nn koduste vaheditega ära mõõta, milline on kõlari võimsus? Või saab seda välja arvutada mingi kavala valemida, mida üldse kõlari võimsus näitab? Kas seda, palju ta õhku jõuab liigutada toast tuppa või mida?

        Võimu puhul on ju selge, et 100W toidet jaguneb kahe kanali peal 50W + veel jubinate küte ja lõpuks tuleb 20W per kanal (jämedalt teoretiseerides) Antud juhul on kõik elektriline nähtus, kas kõlaril on siis samamoodi et kui palju peab elektromagnet (mähis) vastu kõlaris võimsust? Ja kuidas seda ikkagi mõõta/arvutada?
        -

        Comment


          #19
          noh ja mul on vanad estoniad 2X35W aga jah tundub, et siis on piisav võimendi.

          Comment

          Working...
          X