Teade

Collapse
No announcement yet.

Projekt: Majak-233-stereo kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Projekt: Majak-233-stereo kõlarid

    Hetkel siis sellised asjad kasutusel kuna midagi muud pole.
    Mõtlesin siis sellele mingid kõrgsagedused juurde lisada. Soovitage mulle mõnda.

    Majak:
    4ohm
    100-16000Hz
    15W

    #2
    mida ikka soovitada,2gd paar tükki 8 ohm,ajab asja ära
    .

    Comment


      #3
      saad telekast,nii et anna minna B)

      Comment


        #4
        3gd31 sobiks äkki kui leiad kusagilt. Need 10gd36 valjukad pidavat 10mac kastis lampvõimu järel vga head heli tegema muide , niiet kellel on võiks järgi proovida ja tulemustest rääkida, ise veel proovinud pole.

        Comment


          #5
          Ei saa sellest valjuka lisamisest midagi head. Nii nagu nad originaalis on, teevad kõige paremat häält (va. kast, mis on liiga õhukesest materjalist ja natuke väike).

          Comment


            #6
            Uut kasti ma küll tegema ei hakka, aga eks ma toestan seda natuke siis.

            Comment


              #7
              :lol: ... kle mõtle peaga... 16kHz annavad sinu kõllid välja... 3gd31 annab 18kHz... kui sa oled absoluutse kuulmisega siis vb teed vahet... 16kHz suht hea isegi juba... niiet jäta kõrgsagedus kyll rahule...

              Comment


                #8
                Ma võtsin seda sellise loogikaga, et kui kõrgeid mängib teine element, jääb tollel lairibal rohkem võimsust madalamatel sagedustel väriseda ja/või ehk on moonutus väiksem või miskit.
                Kui nüüd täiega puusse panin oma loogikaga, siis ärge palun näkku lööge.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Lypsik@Aug 26 2004, 00:25
                  Ma võtsin seda sellise loogikaga, et kui kõrgeid mängib teine element, jääb tollel lairibal rohkem võimsust madalamatel sagedustel väriseda ja/või ehk on moonutus väiksem või miskit.
                  Kui nüüd täiega puusse panin oma loogikaga, siis ärge palun näkku lööge.
                  aga sa pead siis aretama sinna mingi filtri-süsteemi vahele. !

                  nb! majakis kasutatav lairiba on 10gd-36 , mis mängib mõnes heas kinnises kastis kuni 60hz välja.!

                  Comment


                    #10
                    ei pannud eriti puusse... aga sel juhul saad sa seda lairiba kasutada ainult kesksagedusena... ja filtsid pead vahele panema kindlalt... ja tuleb valida kõrgsagedus mis teeb samal pingel lairibaga sama valjut häält... aga mina ple eriti kindel selle mõtekuses... linaaarmoonutus kindlasti väheneb... aga tekivad mõned faasinihked kõrgsageduse ja kesksageduse vahel... niiet tulemus võib kõlada isegi viletsamalt kui algne variant...

                    ära sellest ära kohku... kui tahtmine meisterdada, siis lase käia... kuna su kesksagedus pole eriline kvaliteedi ime siis vaevalt asi hullemaks läheb kui kõrgsageduse juurde paned!

                    Comment


                      #11
                      Aga kas mõnda uut kõrgsageduselementi ei võiks sinna panna? Enne siin soovitati vaid vene tähistusega elemente.

                      Comment


                        #12
                        muidugi võib... aga nagu ma ytlesin pead valima sellise mis helirõhu poolest kokku läheks lairibaga... või pead muidu hakkama takisteid vahele panema!...

                        kui sul on näiteks nelja oomiline ja 90dB tundlikkusega kesksagedus (lihtsalt lambist number näiteks võetud) siis pead otsima sama tundlikkusega 4 oomise või 93 dB tundlikkusega 8 oomise või 96dB tundlikkusega 16 oomise...

                        neid tehakse erineva takistuse ja tundlikkuse variatsiooniga...

                        võimsus ka vastavalt... kui on võrdsete oomidega ostad sama võimasa kõrgsageduse... kui kõrgsagedus kaks korda suuremate oomidega ostad 2 korda võiksema võimsusega... praktikas muidugi ei tule kõrgsagedusele tõit võimsust mis kesksagedusele või bassikale, aga kui ostad väiksema võimsusega kõrgsageduse siis lihtsale ei saa ytelda et su kõlar kannatab näiteks 30w(kui bassikas kannatab näiteks niipalju), sest kõrgsagedus niipalju ei kannata...!

                        Comment


                          #13
                          vabadunst et ennem ei tundnud asja vastu rohkem huvi kuid kuna selles kõlaris tegu 10gd-36 elemendiga siis pole absoluutselt mõtet kõrgsagedust panna sest selle valjuhääldi sagedus riba hoopis 63-20000Hz... kui sa just mingi yliinimliku kuulmisega pole siis 20000Hz sa enam ei kuule eriti...!!! ära seda kõrgsagedusega kyll ära riku...

                          ma ei tea muidugi mis kastis need on ag valjuhääldid iseenesest yhed parimad lairibad mis venelased teinud on... !!! korralik kast... näiteks horn disain ja teevad ka väga valjut ja puhast häält!

                          Comment


                            #14
                            Need on jah väga hea kvaliteediga, aga kas siis kasti peal valed andmed kirjas?

                            Comment


                              #15
                              ...mina usaldan oma raamatut rohkem igal juhul kui silti seal kõlari peal... oleneb kõlari ehitusest, alumine ots võibolla tõesti alla 100Hz ei lähe aga ylemine kohe kindlalt 20kHz...

                              Comment

                              Working...
                              X