Teade

Collapse
No announcement yet.

Filtri tegemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Filtri tegemine

    mul oleks siis foorumi teadjameeste käest abi vaja, nimelt on mul visaton T200 elemendiga tehtud supakas, oleks siis vaja sellele filtrit siis ette, sain ma õieti aru et sinna käib konde ja siis pool lakitud vasktraadiga? äkki keegi viitsib öelda kui palju selleks traati vaja läheb, milline konde ja milline traat, mitu keerdu?

    igatahes ette juba tänud, loodetavasti saan abi..
    Raiko.

    #2
    Tere,
    Soovitaks kasutada valmis poole näit.
    http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...&on=1&oe=1&oo=1

    Samast kandist ka konded.

    Filtri arvutuseks kasuta linki
    http://www.apicsllc.com/apics/Misc/filter2.html#second

    Comment


      #3
      no aga mida ma arvutan seal? ma ei tea mida kuhu sisestama peab, seepärast ma küsingi inimeste käest et mis lahendused konkreetsele mudelile sobiksid, neid progresid leiaks tohhuijaa, teine asi siis see, et sellel lingil mis pakkusid, seal olid kaheribalised, aga mul on 1riba ju....

      Comment


        #4
        Originally posted by saajatz@Aug 30 2004, 22:17
        no aga mida ma arvutan seal? ma ei tea mida kuhu sisestama peab, seepärast ma küsingi inimeste käest et mis lahendused konkreetsele mudelile sobiksid, neid progresid leiaks tohhuijaa, teine asi siis see, et sellel lingil mis pakkusid, seal olid kaheribalised, aga mul on 1riba ju....
        Normaalne lõikesagedus subbarile on 100-150hz. Seal on jah 2ribalise arvutamiseks, aga kuna sul subwoofer, siis võtad sealt ainult madalsagedusfiltri osa. Mida suurema järku filter, seda täpsemalt ta lõikab. Paned valjuka takistuse ja lõikesageduse kirja ning hakkad aga ehitama...

        Comment


          #5
          aga seal ei saa seda ühte lahtrit tühjaks jätta... kas ma võin sinna suva numbri panna?

          Comment


            #6
            ja mingi tüüp tuleb ka valida... ei mina seda tea....

            Comment


              #7
              jummal... ma tõesti ei oska nende arvutusprogredega, kas keegi tõesti siis ei viitsi välja arvutada mis pool, ja mis konde, konkreetselt.

              hea oleks kui sobiksid need tevalos pakutavad konded-poolid, see pood siinsamas olemas....

              Ette tänades: RAIKO.

              Comment


                #8
                Pane näiteks kaks pooli jadamisi(esimene u.10 mh teine alla 5) Nende ühenduskohale rööbiti u.500 mf konde ja peaks kärama küll.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by uni@Sep 1 2004, 17:19
                  Pane näiteks kaks pooli jadamisi(esimene u.10 mh teine alla 5) Nende ühenduskohale rööbiti u.500 mf konde ja peaks kärama küll.
                  kuidas see rööbiti panemine välja peaks nägema?'
                  milleks vaja neid jadamisi panna? kas ei sobiks kui panna kohe 15 mh pool?
                  äkki viitsid joonistad skeemi mis kuhu läheb? ja see plusside miinuste värk ka, et kuhu konde see otsa ja pooli see/too ots lääb?

                  Comment


                    #10
                    Mis skeemi siin veel joonistada on. Seletati ju ära, kuidas ühendada...
                    Kõlari filtris kasutatakse bipolaarset kondekat, millel pole vahet kumbapidi ühendada.

                    (+)---/pool/--|--/pool/------
                    |
                    /konde/
                    |
                    (-)------------|--------------


                    Saad vastu aru nüüd, mida mõeldi

                    Comment


                      #11
                      vist küll jah tänud igatahes kõigile.
                      2 lolli küsimust siiski veel miks seal juhtme peal selline ristkriips on? see vist on juhtme tingmärk vms?

                      aga pihta ei saanud ma sellele miks 2 poole 1 asemel?

                      Comment


                        #12
                        vat see ALUMINE
                        erxil kukkus sedasi lollisti välja algul vaatasin kah et valesti , asi selles et selline ühendus kus konde (bipolaarne) kahe pooli vahel rööbiti tõstab lihtsalt selle kasutegurit niiöelda siis 3 järguliseks e. 18db/oktavi kohta, ei oska ma seletada lahti seda

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by sahtel@Sep 1 2004, 21:36
                          erxil kukkus sedasi lollisti välja algul vaatasin kah et valesti ,
                          Arvuti viskas read sassi, aga mõtlesin sama asja

                          Comment


                            #14
                            Nii jah.Aitäh

                            Comment


                              #15
                              selge, igatahes supersuured tänud, peale mitut päeva sain lõpuks soovitud vastuse

                              nüüd muud kui pöidlad pihku ja palgapäeva ootama

                              Comment

                              Working...
                              X