Teade

Collapse
No announcement yet.

filtri ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    filtri ehitus

    tere

    Ehitan praegu endale filtreid ning olen uurinud ka teise kõlarite filtreid. Tekkis selline küsimus et tihtipeale on pandud kõrg ja kesksagedusele enne filtrit vahele ka mingi takisti. Mida see annab. Ja kuda seda arvutada.
    Tean et ehitatakse mingid filtrid ning siis mikrofoniga häälestatakse asja edasi.
    Oleksgi vaja teada kuidas see edasine protsess käib.
    Tõnis

    #2
    no eks see takk ma arvan on juba midagi muud, see kas on selleks et kõlari sees on elemendid erinevad oma takistuste poolest vms. et saada õiget takistust, või siis 2 kõlarit on erinevad, või hoopis mingi3 variant... (kõige tõeneäolisem) :lol:

    Comment


      #3
      Takisti on mitmeriba kõlari puhul erinevate valjukate poolt tekitatud helirõhkude ühtlustamiseks. Tavaliselt on kõrgsagedused nt midbassidest tundlikkumad, kuna väike liikumisamplituud ja väga kerge membraan liigutada. Sama kehtib laias laastus ka kesksageduste korral, võrrelduna suure-membraanilise bassiga.
      Arvutamiseks on vähe kobedamates programmides vajalikud "tühjad kohad" olemas, aga üldiselt käib asi sageduriba ülesvõtmisega - teisel juhul ka kõrvaga kuulates.
      Kõik oleneb kõigest, nii et üks-ühest lahendust probleemile minu silmis pole.

      Erinevate takistustega pole siin miskit pistmist, kuigi väga algajatele võib nii tunduda.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        jah peab vist sõnad tagasi võtma, ma umbes sain aru milleks nad on aga seletasin nii sitasti et jube lausa (sorry ropendamise pärast), loodetavasti ei eksitand kedagi ega keerand midagi tuksi :unsure:

        Comment


          #5
          Aga kas põhimõtteliselt on see oluline asi.
          Tõnis

          Comment


            #6
            Tõenäoliselt on ta siis oluline, kui su kõrv seda ütleb. Klassikalistes filtriskeemides minu meelest (passiiv)takisteid ei kasutata.

            Comment


              #7
              Põhimõtteliselt oleks kõige parem, kui vastavate valjukate tundlikkused oleksid võrdsed, aga see on pahatihti võimatu - seega tuleb siiski takisteid kasutada.
              Väidaks just, et klassikalises filtris on küll takistid sees(kui klassikaliseks loeme tavalisema filtri, mis leidub 99% tehasekõlarites ja 95% isetehtud kõlarites - ja mitte, et see halb oleks).
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #8
                No minul on kõlari tundlikused järgnevad:
                woofer 90db - 4oomi
                midbass 87db - 4oomi
                tweeter 90db - 8oomi

                Kas ma pean siis kõik kõlarid 87db peale saama või panema ainult midbassidele midagi?
                Tõnis

                Comment


                  #9
                  Tere

                  Toon selle teema uuesti välja kuna ei taha hakata pisi asja pärast kohe uut teemat tegema.

                  Ikka olen oma Visatoni projekti juures ja üritan filtreid neile teha. Nüüd sai siis muretsetud X-Over Pro ning proovisin sial filtrit teha. Proovisin siis igasugu varjante kuid ~2000Hz peale tekib üsna suur lohk ,mida ma ei oska kuidagi ära kaotada.
                  Tõnis

                  Comment


                    #10
                    Midbassile kui võimalik,pane veel teinegi samasugune lisaks,peaks saama 87+3=90db.Terve kõlar tihti nii palju siiski ei tule.

                    Comment


                      #11
                      Tere jälle

                      Sain siis probleemi lahendatud. Viga oli selles ,et kõlari polaarsusi tuli veidi ümber tõsta. http://www.hot.ee/tsaarts2/graafik.JPG
                      Kas selline sagedusriba kõlbab või peaks midagi veel nokitsema.
                      Tõnis

                      Comment


                        #12
                        sobib siis kui enda kõrvale meeldib, kui ei meeldi siis maksaks muuta, mina muidugi tooks kõrged tsipa rohkem esile, mudu hetkel tundub S90 moodi, et jõmiseb tipa palju...

                        eks see heli ole kuulaja küõrvades kui sulle endale see meeldib siis sobib, kui sule ei meeldi siis muda ja kõpitse jälle millelgi kallal

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by intz@Sep 1 2004, 21:32
                          Takisti on mitmeriba kõlari puhul erinevate valjukate poolt tekitatud helirõhkude ühtlustamiseks. Tavaliselt on kõrgsagedused nt midbassidest tundlikkumad, kuna väike liikumisamplituud ja väga kerge membraan liigutada. Sama kehtib laias laastus ka kesksageduste korral, võrrelduna suure-membraanilise bassiga.
                          Arvutamiseks on vähe kobedamates programmides vajalikud "tühjad kohad" olemas, aga üldiselt käib asi sageduriba ülesvõtmisega - teisel juhul ka kõrvaga kuulates.
                          Kõik oleneb kõigest, nii et üks-ühest lahendust probleemile minu silmis pole.

                          Erinevate takistustega pole siin miskit pistmist, kuigi väga algajatele võib nii tunduda.
                          jah vabandan enda eksimuse ja valeinfo jagamise eest...

                          Comment


                            #14
                            Tere

                            Tegin natuke ümber.

                            Kas selline on parem kui eelmine?
                            Tõnis

                            Comment


                              #15
                              kõrged muidugi võiksid paremini esile toodud olla, tundub et jäävad ülejäänud süsteemist maha....
                              aga ikkagi, kordan: kui endale meeldib selle muusikastiili jaoks mida kuulad siis, aga palun, meie arvamus loeb ju tegelikult kõige vähem, loeb see, kas endale meeldib/ei

                              ja ongi kogu moos

                              Comment

                              Working...
                              X