Teade

Collapse
No announcement yet.

Visaton VOX 250 light filter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Visaton VOX 250 light filter

    Tere

    Plaanis siis enda praegused Starlet 10'' ehitada ümber VOX 250 light veidi muudetud versiooniks. Räägin siis asjast lähemalt.
    VOX 250 light kasutas bassikaks GF250 elementi. Kuna minul on endal olemas W250S 4 oomi siis mina kasutan neid. Midbassi annab 2xW130S ka 4 oomi ,ning kõrgsagedus DT 94 8oomi. Ühesõnaga üritan odavamalt läbi saada.
    Seoses elementide muutmisega tuleb ka täiesti uus filter ehitada.
    Siis siis selline küsimus et kuidas arvutada kahele elemendile filter kuna kasutan 2xW130S. Oleks hea ka kui filter oleks veidi odavam kui originaal VOX 250 lightidel. Need kaks elementi ühendan kokku nii et tuleks 8 oomi.
    Lõikesagedused on ~220Hz ja ~3500Hz
    Kastid tulevad samad mis vox 250 lightil ainult et inverteri pikkuse muudan ära.
    Tõnis

    #2
    Mul on praegu sama kõlari ehitus käsil. Asi seisab woofri valiku taga. tahaks ka odavamalt läbi ajada ja GF 250 elementi vist ei ole enam saadaval. Ma arvan, et saab asja lahendada ka nii, et filtri ja kasti osas võib kõik samaks jääda.

    Comment


      #3
      Probleem nr 1 on W250S parem tundlikkus tervelt 3 dB - selle arvelt peaks keskriba ees oleva originaalskeemi järgi 4.7 oomise takisti väärtuse vähendama, nt 2.2 oomini. Aga võib olla üldse elimineerima, hetkel öelda ei oska.
      Bassivaljuka filtri muud komponendid võivad päris samad olla, kuigi Zobel`i osa ehk pisut väiksema kondega - jällegi, hetkel raske öelda.

      Tweeteri ees olev takistis väärtusega 2.2 oomi võiks olla vähemalt 3.3 või koguni 3.9 oomi.

      Toonitan, et need on vaid hüpoteetilised mõtted.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        Originally posted by intz@Sep 5 2004, 19:52
        Probleem nr 1 on W250S parem tundlikkus tervelt 3 dB - selle arvelt peaks keskriba ees oleva originaalskeemi järgi 4.7 oomise takisti väärtuse vähendama, nt 2.2 oomini. Aga võib olla üldse elimineerima, hetkel öelda ei oska.
        Bassivaljuka filtri muud komponendid võivad päris samad olla, kuigi Zobel`i osa ehk pisut väiksema kondega - jällegi, hetkel raske öelda.

        Tweeteri ees olev takistis väärtusega 2.2 oomi võiks olla vähemalt 3.3 või koguni 3.9 oomi.

        Toonitan, et need on vaid hüpoteetilised mõtted.
        Aga kui mul on näiteks keskribas üks element ning tahan teist juurde kas siis pean ka filtrit muutma.
        Tõnis

        Comment

        Working...
        X