Teade

Collapse
No announcement yet.

Natuke filtri- ja bi-amp teooriat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Natuke filtri- ja bi-amp teooriat

    Minu teoreetiline (ei kavatse kohe midagi ehitama hakata) küsimus siis selline:

    Kui 2-e või kolmeribalisel kõlaril eraldi olev low-pass filter asendada kas aktiivse/DSP filtriga (ning siis ka eraldi võimuga selle taga) VÕI toita seda LP filtrit ja bassielementi eraldi võimuga (eeldab kõlaril kahte terminalipaari), siis kas võib eeldada et koormus kesk- ja kõrget otsa kandvale võimendile jääb väiksemaks (ning seetõttu ka vähendab moonutusi) ? Näiteks nagu siin:


    Kui ka high-pass filter teha DSP-ga, siis oleks vastus loomulikult JAH. Kuid pareguse küsimuse järgi jääb HP filter alles (kuna niikuinii ju vaja filtrit ka Tw ja Mr vahele). See filter töötab ju koormusena niikuinii ja kas võimendi saab aru et peale teda istuv filter midagi 100...200Hz pealt maha krutib ? Või saab ? See HP filter saab ju võimendist peale täissignaali.

    Veelkord, küsimus on teoreetiline ja arutelu konkreetse Tröels'i projekti kohta pole vaja.

    #2
    See on pigem võimedi teema kui kõlari.
    See kuidas mingid võimendid ja kuna/kus moonutavad, vastavad targemad.

    Comment


      #3
      Esmalt postitatud suur13 poolt Vaata postitust
      Kui ... toita seda LP filtrit ja bassielementi eraldi võimuga ... siis kas võib eeldada et koormus kesk- ja kõrget otsa kandvale võimendile jääb väiksemaks.
      Jah, madalsageduslikule signaalile jääb kõrgeoomiline koormus, sooja saab vähem.
      Mõistlik oleks siiski seda osa signaalist mitte võimendada, mida kasutada ei kavatse (sest antud juhul madalsagedusliku signaali nivoo on üldjuhul suurem ja pingepiiramisse minnakse just selle osa tõttu.).

      Comment

      Working...
      X